Вінничанам, які мають квартири, машини і здають в оренду житло дадуть субсидії

30 березня голова Вінницької обласної державної адміністрації Валерій Коровій розповів про систему надання житлових субсидій для населення.

Як відомо, з 1 квітня для споживачів суттєво підвищуються тарифи на теплопостачання, електроенергію і газ. З травня - на холодну воду. В облдержадміністрації було створено оперативний штаб, який з квітня розпочне роботу в напрямку налагодження роботи щодо надання субсидій.

Для кого субсидії і хто ними займатиметься?

Передбачено державні субвенції двох видів: субвенції на житлово-комунальні послуги та субвенції на тверде паливо та скраплений газ (в основному для мешканців сільської місцевості).

Процес забезпечення нарахування і фінансування субсидій покладено на органи місцевого самоврядування та райдержадміністрації. Підприємства, які надають комунальні послуги (наприклад, Вінницягаз, Вінницяобленерго та ін..), повинні кожному споживачеві надіслати бланк заяви на отримання субсидії та декларацію. Тобто кожен споживач, разом з рахунком за комунальні послуги, або по пошті, до травня місяця отримає бланки документів на субсидію. Процес не простий, через велику кількість споживачів і обмеження в часі. «По лінії Вінницяобленерго є - 750 тис. абонементів і в межах 430 тис. абонементів по лінії Вінницягаз», - відмітив В. Коровій.

Винница.info: Вінничанам, які мають квартири, машини і здають в оренду житло дадуть субсидії

Для нарахування субсидії потрібно лише два документи – заява і декларація. Громадяни самі заповнять декларацію і заяву на отримання субсидії і потім по почті, або через соцпрацівників, документи надходитимуть в управління соцзахисту населення. «Вінницька міськрада додатково виділяє 16 соцпрацівників, які опрацьовуватимуть дані документи», - зазначив В. Коровій.

Винница.info: Вінничанам, які мають квартири, машини і здають в оренду житло дадуть субсидії

Скасовуються всі обмеження щодо майнового стану осіб. Тобто подавати документи на субсидію відтепер можуть громадяни, які мають у власності два житлових приміщення, два автомобілі, які здають в оренду нерухомість. Не мають право на субсидію, громадяни, які здійснили разову покупку на суму понад 50 тис. гривень.

Винница.info: Вінничанам, які мають квартири, машини і здають в оренду житло дадуть субсидії

Право на субсидії надається і громадянам, які орендують житло і сплачують житлово-комунальні послуги. Але повинен бути оформлений письмовий договір оренди житла.

Винница.info: Вінничанам, які мають квартири, машини і здають в оренду житло дадуть субсидії

Як розрахувати субсидію

Розроблено формулу, за якою вінничани можуть вирахувати суму до сплати. Сума до сплати, залежить від сукупного доходу, прожиткового мінімуму на одну особу та базової норми плати за житлово-комунальні послуги.

Винница.info: Вінничанам, які мають квартири, машини і здають в оренду житло дадуть субсидії

Наприклад двоє пенсіонерів мають середньомісячний сукупний дохід (Кд) 2,5 тис. гривень. Тобто, чисельність осіб в домогосподарстві – 2, середньомісячний сукупний дохід на 1 особу – 1250 гривень. Сім'я отримує квитанцію на сплату за житлово-комунальні послуги 400 гривень. Відповідно, відсоток обов’язкового платежу, з розрахунку по формулі буде складати 7,97. Тобто розмір обов’язкового платежу за житлово-комунальні послуги, складатиме 190 грн.30 коп. Субсидія, складатиме 200 грн. 70 коп. Якщо родина складається з двох дорослих і двох дітей, відповідно робиться розрахунок по формулі, враховуючи сукупний дохід на кожну особу. На субсидію, може претендувати родина з будь-яким сукупним доходом, навіть із доходом в 10 тис. гривень. Адже формулою вираховується коефіцієнт, який залежить від прожиткового мінімуму. Але чим вищий дохід, тим менша сума субсидії.

Відповідальність

Оформлення субсидій проводитиметься на принципі довіри. Управління соцзахисту на підставі поданої декларації і заяви автоматично нараховують субсидію і повідомляють домогосподарства довідками про те що нараховано субсидію у встановлений термін. Але по мірі опрацювання документів, управління соцзахисту звернеться до Державної фіскальної служби і пенсійного фонду, від яких отримають відповідь, наскільки подана громадянином декларація відповідає заявленим доходам. Якщо декларація не відповідатиме дійсності, призначену субсидію прийдеться повернути в подвійному розмірі.

Винница.info: Вінничанам, які мають квартири, машини і здають в оренду житло дадуть субсидії

Висновки

У квітні громадяни отримують бланки заяв і декларацій, заповнюють їх передають в органи соцзахисту. Протягом 10 днів органи соцзахисту повинні надіслати рішення чи призначено субсидію, в якому розмірі, або відмовлено, через перевищення доходів. Потім громадяни сплачують за житлово-комунальні послуги з врахуванням субсидії. Субсидії призначатимуть на 12 місяців. На наступний період, органи соцзахисту населення здійснюватимуть розрахунок субсидій автоматично, без звернення громадянина. Громадянам, які вже отримують субсидії, а це 66 тис. сімей у Вінницькій області, передбачено автоматичне призначення субсидій, тобто не потрібно знову заповнювати документи.

З державного бюджету на фінансування субсидій у Вінницькій області передбачено субвенцій в розмірі 184,2 млн. гривень.

«По Україні, кількість людей, які можуть звернутись по субсидії, може зрости втричі - до 3 млн. громадян. Такі дані було озвучено Міністром соцполітики. По Вінниччині це може бути до 300 тис. громадян», - зазначив Валерій Коровій.

ВИННИЦА.info
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
В Виннице прoшел перфoрманс, нацеленный  на привлечение внимания гoрoжан к экoлoгическим прoблемам. Инициатoрами пoдoбнoй акции выступили студенты биoлoгическoгo факультета Дoнецкoгo нациoнальнoгo университета имени Василия Стуса. «Face of Humanity: Экo-Арт Перфoрманс» прoшел в мoлoдежнoм центре «Квадрат». В рамках мерoприятия были сoзданы четыре oснoвные лoкации: выставка фoтo-рабoт, мoдерн инсталляции, выставка картин мoлoдых сoвременных худoжникoв и пер...
Общество
Об этом говорится в сообщении на странице Подольского зоопарка в соцсети "Фейсбук". По словам директора Подольского зоопарка Евгения Ткачика, беременность длилась девять месяцев. Детеныш родился с полосками на грудной клетке. У малышки хорошо выражены основания рогов. "Это винторогая антилопа Канна, одна из самых крупных антилоп, которые есть вообще. Приобрели мы ее четыре года назад. Самцу тогда было два года, а самке — год. Они достигли полового созреван...
Общество
Винницкие правоохранители совместно с рыбоохранным патрулем проводят рейды по выявлению браконьеров. С начала нерестового периода в пределах водоемов Винницкой области они задержали 45 нарушителей, на которых составлены протоколы. Как сообщают в отделе коммуникаций ГУНП в Винницкой области, в профилактических мероприятиях под условным названием «Нерест» принимали участие сотрудники полиции и управления Государственного агентства рыбного хозяйства. Всех выя...
Общество
По сообщению Винницкого областного центра по гидрометеорологии на территории области сохранится прохладная погода с ночными заморозками на поверхности почвы, временами небольшой дождь.20-21 апреля: переменная облачность. 20 апреля без осадков. 21 апреля ночью без осадков, днем небольшой дождь. Ветер восточный с переходом на северо-западный, 5-10 м / с. Температура ночью 1-6 ° тепла, на поверхности почвы заморозки 0-5 °, днем 11-16 ° тепла.Прогноз на 22-23...
Происшествия
Сегодня последний день агитации перед вторым туром выборов президента Украины. В 19.00  на стадионе "Олимпийский" в Киеве пройдут предвыборные дебаты кандидатов – шоумена и продюсера Владимира Зеленского и действующего президента страны Петра Порошенко. \
Общество
В Виннице мужчина, который был в плену «ДНР», вышел с единичным пикетом в поддержку кандидата в Президенты Украины Петра Порошенко. На плакате мужчины пишет: «Если не Порох, то Л/ДНР будет здесь. Я был в плену ». Об этом сообщила в Facebook Светлана Бондарь.
Криминал
18 апреля в Шаргородскому районе работники полиции задержали подозреваемого, причастного к избиению 87-летней пенсионерки. Сейчас женщина находится в реанимации с тяжелыми травмами головы и туловища.Об этом сообщает отдел коммуникации ГУ ЧП в Винницкой области.В полицию около 20:10 часов поступило сообщение из районной больницы о госпитализации в реанимационное отделение 87-летней жительницы района с тяжелыми травмами головы и туловища.Как рассказал началь...
Общество
18 апреля Винницу посетила делегация из Польши - представители завода-изготовителя общественного транспорта SolarisОсновная цель визита - презентация своей продукции. А именно электробусов. Сегодня руководство города заинтересовано в применении такого вида машин в нашей сети общественного транспорта. Насущная необходимость есть. Изучаются технические возможности эксплуатации электробусов: их выносливость в различных погодных условиях, способности к сложном...
Общество
В Виннице дорожники завершили асфальтирование Центрального моста, а именно его пешеходной части. Работы провели перед открытием фонтана «Рошен», которое состоится в субботу, 20 апреля.«Теперь жители и гости города смогут безопасно и комфортно попасть из центра на # фонтан, а также наблюдать за действом с моста», - написал в facebook советник городского головы Виктор Перлов. Он также добавляет, что новое асфальтовое покрытие будет служить гидроизоляцией и с...
Новости по теме
«Face of Humanity»: винницкие студенты устрoили шoкирующий перфoрманс (ФOТO)
Детеныш весом в полцентнера: Подольский зоопарк в Виннице похвастался пополнением
На Винничине полиция проводит операцию «Нерест»
Какой будет погода в Виннице в день открытия фонтана и на выборы
«Если не Порох, то «Л/ДНР» будет здесь», - в Виннице бывший военнопленный вышел с пикетом (фото)
Представители польского завода представили в Виннице электробусы (Фото)
Перед открытием фонтана в Виннице заасфальтировали тротуар на мосту (ФОТО)
Опрос: за кого будет голосовать Винница 21 апреля (Видео)
В Винницкой области отравились шесть человек, общепит временно закрыли
Потрібна Ваша допомоги для маленької Ангелінки з Вінничини (фото, відео)