Навіщо Вінниці аж вісім самооборон?

Чорт голову скрутить. У Вінниці кілька громадських формувань і організацій зі словом „самооборона” у назві. Редакція спробувала порахувати їх і розібратися, котра вийшла з Майдану. Виявилося, що це найменш знана структура. На неї журналіст натрапила випадково – помилилася дверима...

Сьогодні камуфляжна форма і посвідчення самооборонівця дозволяє відкривати двері від імені народу чи „розрулювати” конфліктні ситуації. І в народі стали ототожнювати самооборону з бандформуваннями. До окремих самооборонівців і їх лідерів навіть прізвиська причепилися, як у кримінальних колах.

RIA не раз писала про кримінальні історії за участю людей з самооборони. Якої саме - не розбереш. Ніхто з керівників не взяв на себе відповідальності за тих „активістів”. Але що пора навести лад з кількістю самооборон, в яких зараз сам чорт голову скрутить, погоджуються усі. Кажуть, давно пора об’єднати усі в одну організацію, що буде здатна очистити ряди від «рішал» і кишенькових формувань, які до ідей Майдану не мають ніякого стосунку.

Але об’єднуватися хочуть не всі. Точніше, об’єднати під себе самооборонівців намагаються різні люди. Давайте спершу розберемося, стільки ж у Вінниці самооборон. Пальців на руці на вистачить.

Раз, два, три...
Організацій, які схоже називаються, аж вісім. Причому, останню з них журналіст знайшла випадково – помилилася дверима, коли йшла на зустріч з керівником Самооборони Майдану Андрієм Книжником. Його приймальня в готелі «Поділля».

- Десь у вас тут самооборонівці знаходяться, не підкажете? – питаємо на рецепції.
- В номері 102. Проходьте.  

Двері відчинив чоловік в камуфляжі. Приміщення не схоже на кабінет. Самооборонівці сиділи прямо на ліжках. Здивувалися, що у них шукають Книжника, але запросили пройти. Пояснили: Книжник не їхня людина. Чого в назві його організації слово Майдан, не знають, бо ця людина там не була. Вони ж – представники Парубія у Вінниці.

Поговорили, що є суто вінницькі, місцеві самооборони, які зібралися під час захвату ОДА, а згодом подробилися між лідерами. Олександр Максименко показав посвідчення керівника штабу Всеукраїнської організації Самооборона Майдану у Вінницькій області і розповів, що Києву підпорядковується не кожне вінницьке громадське формування. В деяких свій інтерес переважив ідеї Майдану.

Побили горшки
Одна із самооборон, що не хоче підпорядковуватися Києву, – якраз обласна Самооборона Майдану під керівництвом Андрія Книжника. Він каже, що знайшов спільну мову з 14 районами області і не проти об’єднання з вінницькими самооборонами, але Народна, під головуванням Ігоря Алєксєєва, все розвалює.

Разом з Книжником працює ще один Алексєєв – Володимир. Однофамільці раніше обоє були засновниками Народної Самооборони.

- Я розрізав своє посвідчення разом ще з п’ятьма засновниками, бо те, що робилося, вважаю неприпустимим, - говорить Володимир Алєксєєв, заступник Книжника.

Він розповів про участь самооборонівців в кількох конфліктах. Наприклад, на немирівському заводі. Там люди в камуфляжах мали стежити за порядком, а врешті били вікна підприємства.

- Не хочуть об’єднання заробітчани, які бояться прозорості і гласності, - сказав Андрій Книжник і витягнув з сейфу посвідчення, які надрукували для членів, але не видали - через поведінку, яка дискредитує організацію.А Ігор Алексєєв, коментуючи роздрібнення самооборони, тільки обмовився про людей, які використали бренд самооброни. Він, каже, хоч і одноголосно обраний на раді самооборон голова, та впливати на усіх не може. Це робота міліції, розбиратися, хто поза законом.  

- В нас структура. Є районна організація, є міська і є обласна, - сказав він. – Офіційно визнана наша самооборона, все інше, що створювалося потім, - незаконне.

Опоненти Ігоря Алексєєва кажуть, що він використав самооборону, щоб отримати державне крісло. Про це та про суміщення посад керівник Народної самооборони відповів так:

- Я начальник служби автомобільних доріг. Так, це державна робота, але я не держслужбовець, тому законодавства не порушую. Я спеціаліст в цій галузі, маю дві вищі освіти і вісім років керівної роботи в дорожній галузі. Якщо не виправдовую займану посаду, хай мої підлеглі скажуть.

Дружать, не дружать  
Міська самооборона і Вінницька районна – це окремі підрозділи очолюваної Ігорем Алексєєвим самооборони. Керівники цих структур Віталій Пілманіс і Сергій Криничний підтвердили, що підпорядковуються Народній самообороні. А от афганці сказали, що вони самі по собі.

- Ми негативно ставимося до об’єднання. Не бачимо, з ким там об’єднуватися, - говорить Анатолій Сливінський, керівник Самооборони імені Героїв Майдану. – Будемо окремою структурою.

Тим не менше афганці координують свої дії з Народною самообороною. А з Самообороною Майдану солідарна інша обласна організація – Вінницька обласна самооборона, скорочено - В.О.С.

Багато хто з вінницьких самооборонівців питав, хто її керівник, бо не чули такої. Це Борис Пасіченко. В Самообороні Майдану кажуть, що вони з цією людиною разом супроводжують вантажі на АТО, які просять доставити різні бізнесмени.

- Неприємно, що самооборони себе дискредитували, якщо не 70 відсотків, то на 50 – це точно, - сказав Борис Пасіченко. - Буде у Вінниці одна Самооборона Майдану з головою штабу Книжником. Всіх інших просто не буде. Є вказівка Парубія структурувати самооборони в одну, щоб не було самооборон під Майданом чи коло Майдана, самооборон афганців чи португальців…

Самооборонівець Олексій Прилипко каже, що вже й не знає, в якій він самообороні (підлеглий Ігоря Алєксєєва). Що їх наплодилося, думає, винний український менталітет.

- Нормальні ідейні хлопці порозходилися в добровольчі батальйони, бо тут реалізувати своє бажання допомогти державі не можуть, - говорить він. - Ті, що залишилися, почали лобіювати свої інтереси, займатися вимаганням і рейдерством. Зрозуміли деякі, що можна від цього вигоду мати - і зібралися в окремі організації. Як на мене, треба половину взагалі розігнати.

Отож - нарахували сім самооборон. Ще одна, нещодавно зареєстрована, називається Самообороною майдану Вінниччини. Вона ні з ким із названих вище структур не співпрацює. Люди в камуфляжах не вважають її рівнею, бо вони - громадські формування, а це - громадська організація.

Вінничани з київського Майдану або старший від Парубія
Кого ж все-таки призначив представником у Вінниці головний самооборонівець країни Андрій Парубій? На офіційному сайті Самооборони Майдану знаходимо гарячу лінію, дзвонимо й чуємо:

- Координатор самооборони по вінницькій області в нас Ігор Ісаков.  

Ця людина зустріч призначила в ресторані готелю “Поділля”, тобто поруч приймальні Книжника і знайдених випадково самооборонівців. Все стало на свої місці, коли координатор (на фото справа) прийшов разом з Олександром Максименком.Ігор Ісаков розказав, що його призначили у Вінницю, коли у нас після захоплення ОДА вже згуртувалися загони самооборони. Київ зметикував, що треба комусь стежити за порядком на місцях і запобігати мародерствам, тільки в квітні минулого року.

- Кожному керівнику області чи міста вважалося за необхідне мати якусь кишенькову самооборону для авторитетності, - говорить він. - Вони знехтували розпорядженням Парубія і реєстрували свої формування. Коли мене обрали координатором по Вінниччині на сході (зібранні - авт.) 27-ї сотні, тут були вже сформовані загони самооборони і комусь вказати, що він є самообороною чи не є, було неправильно. Я звернувся до тодішніх начальника міліції Школьного і голови облради Свитка, і ми провели збори усіх самооборон, де прийняли рішення про створення єдиного штабу. Начальником обрали Ігоря Алєксєєва. Борис Пасіченко виконував функції зама по тилу. І ще було багато людей, які з часом показали, що не відповідають цілям, які стояли перед самообороною.

Ігор Ісаков згодом поїхав в “Айдар”, а коли повернувся у Вінницю у вересні - самооборони вже подробилися.

- Пасіченко відокремився від Алексєєва. І Книжник теж. Почалися звинувачення один одного, - каже координатор. - Так далі продовжуватися не могло, і ми в кінці року знов зібрали самооборони та створили коаліційне об’єднання. Зараз немає якоїсь верхньої організації чи нижньої. Всі рівні. Основні рішення приймаються на засідання координаційного штабу щоп’ятниці.

Які самооборони увійшли в коаліцію – дивіться в інфографіці. Їх Ісаков називає офіційно визнаними структурами, які відповідають за свої дії.

- Інші самооборони на совісті голови міськради і юстиції, - каже він. – Всі чітко знали, що є вертикаль в самообороні і називати будь-які приватні структури зі своїми інтересами так не можна. Ми зверталися з приводу декого до начальника міліції і з губернатором плануємо зустріч. Влада їх наплодила, хай тепер вирішує питання. 

20minut
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
65 просмотров в сентябре
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
В Виннице по городу будет курсировать новый 10-й VinWay. Об этом сообщает мэр Сергей Моргунов на своей странице в фейсбуке. "10-й трамвай VinWay вскоре будет курсировать Винницей. Мастера Винницкой транспортной компании работают над монтажом вагона - он уже готов на 80%. Ведь планируют собрать его в 105-й годовщины винницкого трамвая - 28 октября! Это будет 31-метровый трамвай. Как и предыдущие модернизированные вагоны, он адаптирован для маломобильных гру...
Политика
Коллективу прокуратуры Винницкой области исполняющий обязанности главы ведомства Сергей Сухоребрый 20 сентября представил нового заместителя прокурора области. На эту должность назначен Андрей Шпортун. Напомним, вакантной должность стала после увольнения Александра Попеско, который является фигурантом уголовного производства по факту получения неправомерной выгоды. По делу проходит также адвокат. Следствие продолжается. Поскольку место освободилось, генпро...
Общество
Калиновский городской совет Винницкой области дал согласие на присоединение к своей объединенной общине села Корделевка, расположенного в 7 км севернее Калиновки на международной трассе “Могилев-Подольский – Винница – Житомир – Выступовичи”. Как сообщает советник по децентрализации Винницкого центра развития местного самоуправления Евгений Шаповалов, за такое решение 20 сентября проголосовали 17 из 25 депутатов Калиновского горсовета. По его словам, принят...
Общество
Мастер на все руки - именно так можно сказать о жителе Винницкой области, который создает просто невероятные работы из металла. К слову, именно за это его признали лучшим в Украине. Речь идет об известном винницком кузнеце Руслане Бойчуке. Именно он победил на VII Международном фестивале кузнечного искусства "Металлическое сердце Украины". Мужчина получил сразу две награды - первое место по результатам голосования кузнецов и приз зрительских симпатий. - Мн...
Происшествия
20 сентября в Погребищенском районе водитель «семерки» съехал в кювет и перевернулся. В результате ДТП погиб пассажир легковушки. Авария произошла около 18.30 возле села Павловка. 28-летний житель одного из сел района, управляя автомобилем «ВАЗ 2107» в состоянии алкогольного опьянения, съехал в кювет, где его машина перевернулась. В результате ДТП 48-летний пассажир легковушки погиб на месте происшествия. Водитель задержан в процессуальном порядке. Сейчас...
Общество
В 2018-ом государственное Шендеровское лесничество обзавелось десятком самок пятнистых оленей, которые уже на Винничине родили молодняк. А теперь для стада привезли первого взрослого самца. В лесничестве пятнистые олени живут в вольере для полусвободного содержания диких охотничьих животных площадью 163,2 га. Также здесь содержится и восстанавливается поголовье дикого кабана. Чтобы животные удачно адаптировались к новым условиям проживания, на территории в...
Новости компаний
Лучшие студенты украинских транспортных и железнодорожных вузов посетили ведущую отраслевую выставку мира InnoTrans 2018 в Германии. Поездка была организована благотворительным Фондом Бориса Колесникова в рамках проекта «Железнодорожник», который он реализует для творческой и активной молодежи. Проект длился полгода, в нем приняли участие около тысячи конкурсантов. После нескольких этапов отбора жюри определило 70 победителей, в том числе из учебных заведе...
Происшествия
В ночь на сегодня, 21 сентября, в Осиповке Казятинского района Винницкой области, умер младенец. Об этом сообщает "Вестник Коазятинщины ". Селом распространяется слух, что месячного мальчика задушила мать. Утром она прибежала к соседке, сказала, что малыш не дышит и убежала. Правоохранители ищут женщину. Супруги не местное, в мае перебралось в Осиповку из Киевской области. Сняли жилье с правом последующего выкупа. У женщины это уже шестой ребенок, на старш...
Происшествия
В Винницкой области прогремел взрыв в одном из жилых домов. Об этом сообщает пресс-слжуба ДержНС.Как уточняется, спасателей вызвали сегодня около 6:52 до частного жилого дома в пгт Турбов Липовецкого района. Там произошел взрыв без последующего горения."Во время проведения разведки под обломками было обнаружено травмированного мужчину, им оказался 71-летний владелец домохозяйства", - подчеркивается в сообщении.Пострадавшего госпитализировали в ближайшую бо...