Навіщо Вінниці аж вісім самооборон?

Чорт голову скрутить. У Вінниці кілька громадських формувань і організацій зі словом „самооборона” у назві. Редакція спробувала порахувати їх і розібратися, котра вийшла з Майдану. Виявилося, що це найменш знана структура. На неї журналіст натрапила випадково – помилилася дверима...

Сьогодні камуфляжна форма і посвідчення самооборонівця дозволяє відкривати двері від імені народу чи „розрулювати” конфліктні ситуації. І в народі стали ототожнювати самооборону з бандформуваннями. До окремих самооборонівців і їх лідерів навіть прізвиська причепилися, як у кримінальних колах.

RIA не раз писала про кримінальні історії за участю людей з самооборони. Якої саме - не розбереш. Ніхто з керівників не взяв на себе відповідальності за тих „активістів”. Але що пора навести лад з кількістю самооборон, в яких зараз сам чорт голову скрутить, погоджуються усі. Кажуть, давно пора об’єднати усі в одну організацію, що буде здатна очистити ряди від «рішал» і кишенькових формувань, які до ідей Майдану не мають ніякого стосунку.

Але об’єднуватися хочуть не всі. Точніше, об’єднати під себе самооборонівців намагаються різні люди. Давайте спершу розберемося, стільки ж у Вінниці самооборон. Пальців на руці на вистачить.

Раз, два, три...
Організацій, які схоже називаються, аж вісім. Причому, останню з них журналіст знайшла випадково – помилилася дверима, коли йшла на зустріч з керівником Самооборони Майдану Андрієм Книжником. Його приймальня в готелі «Поділля».

- Десь у вас тут самооборонівці знаходяться, не підкажете? – питаємо на рецепції.
- В номері 102. Проходьте.  

Двері відчинив чоловік в камуфляжі. Приміщення не схоже на кабінет. Самооборонівці сиділи прямо на ліжках. Здивувалися, що у них шукають Книжника, але запросили пройти. Пояснили: Книжник не їхня людина. Чого в назві його організації слово Майдан, не знають, бо ця людина там не була. Вони ж – представники Парубія у Вінниці.

Поговорили, що є суто вінницькі, місцеві самооборони, які зібралися під час захвату ОДА, а згодом подробилися між лідерами. Олександр Максименко показав посвідчення керівника штабу Всеукраїнської організації Самооборона Майдану у Вінницькій області і розповів, що Києву підпорядковується не кожне вінницьке громадське формування. В деяких свій інтерес переважив ідеї Майдану.

Побили горшки
Одна із самооборон, що не хоче підпорядковуватися Києву, – якраз обласна Самооборона Майдану під керівництвом Андрія Книжника. Він каже, що знайшов спільну мову з 14 районами області і не проти об’єднання з вінницькими самооборонами, але Народна, під головуванням Ігоря Алєксєєва, все розвалює.

Разом з Книжником працює ще один Алексєєв – Володимир. Однофамільці раніше обоє були засновниками Народної Самооборони.

- Я розрізав своє посвідчення разом ще з п’ятьма засновниками, бо те, що робилося, вважаю неприпустимим, - говорить Володимир Алєксєєв, заступник Книжника.

Він розповів про участь самооборонівців в кількох конфліктах. Наприклад, на немирівському заводі. Там люди в камуфляжах мали стежити за порядком, а врешті били вікна підприємства.

- Не хочуть об’єднання заробітчани, які бояться прозорості і гласності, - сказав Андрій Книжник і витягнув з сейфу посвідчення, які надрукували для членів, але не видали - через поведінку, яка дискредитує організацію.А Ігор Алексєєв, коментуючи роздрібнення самооборони, тільки обмовився про людей, які використали бренд самооброни. Він, каже, хоч і одноголосно обраний на раді самооборон голова, та впливати на усіх не може. Це робота міліції, розбиратися, хто поза законом.  

- В нас структура. Є районна організація, є міська і є обласна, - сказав він. – Офіційно визнана наша самооборона, все інше, що створювалося потім, - незаконне.

Опоненти Ігоря Алексєєва кажуть, що він використав самооборону, щоб отримати державне крісло. Про це та про суміщення посад керівник Народної самооборони відповів так:

- Я начальник служби автомобільних доріг. Так, це державна робота, але я не держслужбовець, тому законодавства не порушую. Я спеціаліст в цій галузі, маю дві вищі освіти і вісім років керівної роботи в дорожній галузі. Якщо не виправдовую займану посаду, хай мої підлеглі скажуть.

Дружать, не дружать  
Міська самооборона і Вінницька районна – це окремі підрозділи очолюваної Ігорем Алексєєвим самооборони. Керівники цих структур Віталій Пілманіс і Сергій Криничний підтвердили, що підпорядковуються Народній самообороні. А от афганці сказали, що вони самі по собі.

- Ми негативно ставимося до об’єднання. Не бачимо, з ким там об’єднуватися, - говорить Анатолій Сливінський, керівник Самооборони імені Героїв Майдану. – Будемо окремою структурою.

Тим не менше афганці координують свої дії з Народною самообороною. А з Самообороною Майдану солідарна інша обласна організація – Вінницька обласна самооборона, скорочено - В.О.С.

Багато хто з вінницьких самооборонівців питав, хто її керівник, бо не чули такої. Це Борис Пасіченко. В Самообороні Майдану кажуть, що вони з цією людиною разом супроводжують вантажі на АТО, які просять доставити різні бізнесмени.

- Неприємно, що самооборони себе дискредитували, якщо не 70 відсотків, то на 50 – це точно, - сказав Борис Пасіченко. - Буде у Вінниці одна Самооборона Майдану з головою штабу Книжником. Всіх інших просто не буде. Є вказівка Парубія структурувати самооборони в одну, щоб не було самооборон під Майданом чи коло Майдана, самооборон афганців чи португальців…

Самооборонівець Олексій Прилипко каже, що вже й не знає, в якій він самообороні (підлеглий Ігоря Алєксєєва). Що їх наплодилося, думає, винний український менталітет.

- Нормальні ідейні хлопці порозходилися в добровольчі батальйони, бо тут реалізувати своє бажання допомогти державі не можуть, - говорить він. - Ті, що залишилися, почали лобіювати свої інтереси, займатися вимаганням і рейдерством. Зрозуміли деякі, що можна від цього вигоду мати - і зібралися в окремі організації. Як на мене, треба половину взагалі розігнати.

Отож - нарахували сім самооборон. Ще одна, нещодавно зареєстрована, називається Самообороною майдану Вінниччини. Вона ні з ким із названих вище структур не співпрацює. Люди в камуфляжах не вважають її рівнею, бо вони - громадські формування, а це - громадська організація.

Вінничани з київського Майдану або старший від Парубія
Кого ж все-таки призначив представником у Вінниці головний самооборонівець країни Андрій Парубій? На офіційному сайті Самооборони Майдану знаходимо гарячу лінію, дзвонимо й чуємо:

- Координатор самооборони по вінницькій області в нас Ігор Ісаков.  

Ця людина зустріч призначила в ресторані готелю “Поділля”, тобто поруч приймальні Книжника і знайдених випадково самооборонівців. Все стало на свої місці, коли координатор (на фото справа) прийшов разом з Олександром Максименком.Ігор Ісаков розказав, що його призначили у Вінницю, коли у нас після захоплення ОДА вже згуртувалися загони самооборони. Київ зметикував, що треба комусь стежити за порядком на місцях і запобігати мародерствам, тільки в квітні минулого року.

- Кожному керівнику області чи міста вважалося за необхідне мати якусь кишенькову самооборону для авторитетності, - говорить він. - Вони знехтували розпорядженням Парубія і реєстрували свої формування. Коли мене обрали координатором по Вінниччині на сході (зібранні - авт.) 27-ї сотні, тут були вже сформовані загони самооборони і комусь вказати, що він є самообороною чи не є, було неправильно. Я звернувся до тодішніх начальника міліції Школьного і голови облради Свитка, і ми провели збори усіх самооборон, де прийняли рішення про створення єдиного штабу. Начальником обрали Ігоря Алєксєєва. Борис Пасіченко виконував функції зама по тилу. І ще було багато людей, які з часом показали, що не відповідають цілям, які стояли перед самообороною.

Ігор Ісаков згодом поїхав в “Айдар”, а коли повернувся у Вінницю у вересні - самооборони вже подробилися.

- Пасіченко відокремився від Алексєєва. І Книжник теж. Почалися звинувачення один одного, - каже координатор. - Так далі продовжуватися не могло, і ми в кінці року знов зібрали самооборони та створили коаліційне об’єднання. Зараз немає якоїсь верхньої організації чи нижньої. Всі рівні. Основні рішення приймаються на засідання координаційного штабу щоп’ятниці.

Які самооборони увійшли в коаліцію – дивіться в інфографіці. Їх Ісаков називає офіційно визнаними структурами, які відповідають за свої дії.

- Інші самооборони на совісті голови міськради і юстиції, - каже він. – Всі чітко знали, що є вертикаль в самообороні і називати будь-які приватні структури зі своїми інтересами так не можна. Ми зверталися з приводу декого до начальника міліції і з губернатором плануємо зустріч. Влада їх наплодила, хай тепер вирішує питання. 

 

20minut
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Пока еще никто не оценил
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
В Виннице на водоемах города празднуют Крещение. В соответствии с традициями жители ныряли в прорубь. Этот праздник выделяет невероятное тепло и светлость, ведь именно 19 января Иисус Христос принял Крещение в быстрых водах Иордана. Во время мероприятий жители и гости города смогли принять участие в спортивных конкурсах, послушать народную музыку, а также - окунуться в крещенскую воду.Уже традиционно, Крещение отмечали на двух локациях: Вишенском озере и н...
Общество
Православные христиане и греко-католики 19 января отмечают Крещение Господне. Этот праздник является последним в рождественско-новогоднем цикле и завершает Святки – двенадцать дней Коляды между Рождеством и Крещением. Как известно, празднование Крещения было установлено в честь крещения Иисуса Христа в реке Иордан Иоанном Крестителем. Подробнее о празднике, его истории, традициях, а также о том, что нельзя делать – далее в материале OBOZREVATEL. Крещение Г...
Общество
В течение 2019 в Винницкой области услугами государственной службы занятости воспользовались почти 98 тыс. граждан. Из них 36,2 тыс. человек нашли работу еще до предоставления статуса безработного.- При содействии областной службы занятости в прошлом году трудоустроены 36,2 тыс. человек, в том числе 41,5% граждан, нашли работу в предоставлении статуса безработного. Выплате пособия по безработице единовременно для открытия собственного дела воспользовались...
Криминал
Могилев-Подольская местная прокуратура внесла в ЕРДР сведения относительно должностных лиц отдела образования райгосадминистрации. Чиновницу считают причастной к закупке школьного оборудования, не соответствующего требованиям, и по значительно более высокой цене. Уголовное производство по данным фактам открыто по части 2 статьи 364 УК Украины. Как отмечают в пресс-службе прокуратуры Винницкой области, следствию удалось установить, что начальник отдела обра...
Общество
Тысячи людей пришли сегодня, 19 января, в праздник Богоявления, на богослужение и освящение воды в Спасо-Преображенского собора ПЦУ в Виннице. Воду у собора святили в два этапа: после Божественных литургий, которые начались в 6:30 и в 9:00.   Тем не менее, человеческая "цепь" достигал почти до центрального моста. Стояли прихожане и по улице Муры. У каждого - посуда с водой. Набрать ее можно было непосредственно возле собора. Освящали также букеты из цветов...
Общество
В течение 2019 года на территории Винницкой области инспекторами патрульной полиции выявлено 6965 случаев, когда водители управляли транспортными средствами в состоянии алкогольного или наркотического опьянения. По этому показателю Винниччина занимает четвертую позицию в национальном «рейтинге». Специфическим достижением поделился в Facebook глава винницких патрульных Редван Усеинов. Он отметил: «Цифры говорят сами за себя! Любят наши люди отдохнуть больше...
Происшествия
В результате ДТП в Винницкой области погиб один человек, еще четверо – получили травмы. Вчера, 17 января 2020 года, около 14:20 неподалеку от села Бугаков произошло ДТП с участием автомобилей Audi и ВАЗ-2110 и микроавтобуса Mercedes. Как сообщают источники, водитель автомобиля Audi не справился с управлением и выехал на встречную полосу, где произошло столкновение с автомобилем ВАЗ и микроавтобусом Mercedes. В результате аварии от полученных травм скончалс...
Общество
17 января в Виннице, на Хмельницком шоссе, патрульная полиция остановила водителя, который выехал на встречную полосу. Общаясь с водителем, который всего несколько дней назад получил права, полицейские заметили у него признаки наркотического опьянения - зрачки глаз не реагировали на свет, руки дрожали, а лицо было бледным.Об этом сообщает пресс-служба патрульной полиции Винницкой области.Патрульные предложили 19-летнему водителю пройти осмотр у врача-нарко...
Происшествия
17 января на дороге сообщением Бершадь - с. Великая Киреевка столкнулись автомобиль Renault Kangoo и мопед. В результате ДТП водитель двухколесного погиб на месте происшествия.Об этом сообщает отдел коммуникации Нацполиции в Винницкой области.Автопроисшествие произошло около 17:30 часов в Бершадском районе. По предварительной информации, 42-летняя водитель, жительница села Великая Киреевка, допустила столкновение с мопедом «Honda Dio», который двигался в п...