• Головна
  • Збитки ПАТ «Вінницягаз» за минулий рік склав 160 мільйонів гривень
17:01, 15 квітня 2015 р.

Збитки ПАТ «Вінницягаз» за минулий рік склав 160 мільйонів гривень

Чергові збори акціонерів ПАТ «Вінницягаз» провело 15 квітня 2015 року. На зборах були присутні акціонери, які володіють 97,9% голосуючих акцій. Збори затвердили фінансовий звіт підприємства, згідно з яким 2014 рік компанія завершила з чистим збитком в 160 млн. грн.

У 2014 році підприємство транспортувало 934,8 млн. куб. м природного газу, що на 11,2% менше, ніж за 2013 рік. Через зменшення обсягів транспортування, пов'язаного з відчутним зростанням ціни на природний газ, компанія недоотримала понад 67 млн. грн. тарифної виручки. На результат вплинуло і подорожчання всіх матеріалів, пального та обладнання, які вкрай необхідні для забезпечення поточної діяльності підприємства.

Проаналізувавши результати діяльності, акціонери визнали роботу правління, наглядової ради та ревізійної комісії задовільною.

Незважаючи на складне фінансове становище, у 2014 році ПАТ «Вінницягаз» інвестувало у модернізацію газових мереж та вдосконалення процесів обліку газу 36,8 млн. грн. Рівень виконання інвестиційної програми становить 41,65%.

«Наші неодноразові звернення до НКРЕКП і прохання переглянути складові тарифу на 2015 рік в частині відрахувань на заробітну плату працівникам компанії залишилися без уваги. При формуванні тарифів на 2015 рік НКРЕКП не врахувала різкого падіння обсягів транспортування газу, тарифи сформовані непропорційно, не було належним чином акцентовано увагу й на інфляції - подорожчання матеріалів і збільшенні рівня витрат на енергоресурси. Для утримання газопроводів в належному стані потрібно більше коштів, ніж закладено в тариф», - зазначив заступник голови правління з фінансово-економічних питань «Вінницягаз» Сергій Кібітлевський.

Складна фінансова ситуація позначилась і на рівні оплати праці працівникам компанії. За підсумками минулого року, середня заробітна плата працівників ПАТ «Вінницягаз» складає 2507, гривень, що на 53% менше, ніж середня зарплата по галузі. Незважаючи на це, НКРЕКП, при формуванні тарифів на транспортування та постачання природного газу не передбачила збільшення їх частки на оплату праці.

Основними акціонерами ПАТ «Вінницягаз», відповідно до зведеного облікового реєстру власників цінних паперів є ПАТ НАК «Нафтогаз України» - 25% статутного капіталу,  ПрАТ «Газтек» - 29,5%, ПрАТ «Агропромкомплект» – 19%, ПрАТ «Ролюкс» – 19%.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...