• Головна
  • Швейцарія почала процес повернення Україні грошей оточення Януковича
12:29, 17 квітня 2015 р.

Швейцарія почала процес повернення Україні грошей оточення Януковича

Швейцарія заявила, що задовольнила запит про надання правової допомоги Україні щодо заблокованих фінансових коштів. Конфедерація зробила це вперше. Ці активи пов'язані з режимом колишнього українського президента Віктора Януковича.

"Федеральне відомство юстиції задовольнило прохання, що надійшло від канцелярії Генерального прокурора України, про надання правової допомоги у справі заморожування активів, що належать високопоставленим представникам з оточення колишнього президента України Віктора Януковича, і видала ордер на вилучення банківських записів", – сказав представник відомства Фолко Галлі (Folco Galli).

Таким чином, він підтвердив інформацію, яка з'явилася в газеті Neue Zürcher Zeitung (NZZ).

"Відомство не володіє будь-якою інформацією про обсяг активів, які були заморожені. Відомо, що деякі із зазначених активів – це ті самі, що були заморожені раніше на підставі постанови Федеральної ради (уряду) від 28 лютого 2014 року".

Швейцарія була однією з перших країн, що заморозили активи колишнього президента України, а також 30 інших людей з його оточення, незабаром після його повалення на початку лютого 2014 року.

На рахунках людей Януковича було принаймні 170 млн швейцарських франків (швейцарське видання Neue Zürcher Zeitung подає інші дані – від 100 млн до 160 млн франків). Тоді ж почалося розслідування щодо можливого відмивання грошей, здійсненого екс-президентом та його сином. Окрема справа проти Януковича і людей з його оточення ведеться в Женеві.

У заяві у вівторок було також зазначено, що канцелярія генерального прокурора України подала у Відомство юстиції прохання про надання взаємної правової допомоги в рамках кримінальної справи про розкрадання майна, зловживання владою і службовими повноваженнями, шахрайство і відмивання грошей.

У Швейцарії діє суворе законодавство, спрямоване проти відмивання злочинних капіталів.

Для банків блокування рахунків означає, що вони не можуть здійснювати фінансові операції з коштами, розміщеними на даних рахунках, тобто не можуть надавати номінальним власникам рахунків права знімати з них гроші або поповнювати їх.

Це перший випадок, коли представники швейцарської юстиції винесли позитивне рішення за юридичним запитом у "справі Януковича", додав Галлі. Однак він зазначив, що прохання про надання юридичної допомоги не стосувалося колишнього президента особисто. Зазначені особи вже фігурували в кримінальних розслідуваннях, що проводить Відомство.

Федеральне відомство юстиції проводить розгляд у рамках надання правової допомоги згідно з власними внутрішніми повноваженнями, як це належить робити в складних або особливо важливих справах відповідно до закону про взаємодопомогу. Проведення заходів з надання правової допомоги Установа юстиції виконує за запитом Федеральної прокуратури Швейцарії.

Запит України про надання правової допомоги від 11 лютого 2015 року розширює і замінює попередній запит.

Ще три запити про надання взаємної правової допомоги, як і раніше, залишаються на розгляді, оскільки для їхнього прийняття потрібна додаткова інформація, пояснив Галлі.

У статті газети NZZ зазначено, що, ймовірно, мине ще дуже багато часу, перш ніж якісь гроші повернуться в Україну, оскільки вся процедура може бути оскаржена зацікавленими особами.

Крім того, необхідно одержати з України легітимний ордер на арешт майна та активів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...