• Головна
  • Чому Хорт сидить у СІЗО, - пояснення прокурора Ігоря Совгири
13:45, 17 квітня 2015 р.

Чому Хорт сидить у СІЗО, - пояснення прокурора Ігоря Совгири

Пікети і голодування вінницьких активістів під судом, публікації в пресі про кримінальне переслідування за політичним замовленням  громадського активіста Юрія Павленка (Хорта) тривають у Вінниці вже котрий місяць. Власне – із тих пір, як Хорт утримується у СІЗО за рішенням суду.

За які правопорушення Юрій Павленко знаходиться у СІЗО, що йому інкримінують, - пояснює  процесуальний керівник у кримінальному провадженні – старший прокурор відділу процесуального керівництва при провадженні досудового розслідування органами внутрішніх справ та підтримання державного обвинувачення прокуратури області Ігор Совгира.

-Дехто намагається подати й стверджує, що притягнення Юрія Павленка до кримінальної відповідальності - політичне замовлення і досудове розслідування стосувалось таких його дій, як розірвання фото Президента, нецензурна лайка і т.п. Тому, аби розвіяти будь-які домисли зазначу, що ця особа підозрюється в організації масових заворушень, що супроводжувалися насильством, погромами, знищенням майна, захопленням будівель, опором представникам влади із застосуванням заздалегідь пристосованих для цього предметів, у тому числі,  які використовувались як зброя. А також, відповідно до цієї статті Кримінального Кодексу, йому інкримінується активна участь у масових заворушеннях. Усе це стосується подій, які сталися 6 грудня минулого року біля приміщення Вінницької обласної державної адміністрації та Вінницької обласної Ради. На разі, кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 294 КК України, фігурантом якого є Юрій Павленко, перебуває на розгляді суду. Що стосується утримання у СІЗО, то ще 8 грудня Павленку було вручено повідомлення про підозру у вчиненні вказаних правопорушень й міським судом обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. На сьогодні судовий розгляд триває і йому судом продовжено строк тримання під вартою до  4 червня.  Обрання запобіжного заходу є винятково прерогативою суду. При  цьому суд враховує наявні ризики, які передбачені Кримінальним процесуальним Кодексом України, поведінку особи, існуючу практику, у тому числі Європейського суду з прав людини. Питання щодо законності обрання запобіжного заходу Павленку, перевірялося апеляційною інстанцією.    

-Розкажіть про деталі досудового розслідування?

-Деталі досудового розслідування розголошувати я не можу, адже, справа ще слухається у суді. Однак, зазначу, що слідством установлено, що Юрій Павленко разом з іншими особами, двоє з яких встановлено, під час зібрання громадян перед приміщенням Вінницької обласної державної адміністрації та Вінницької обласної Ради, грубо порушуючи громадський порядок, використовуючи піротехнічні засоби та палиці, прорвались через кордон працівників правоохоронних органів до внутрішнього приміщення адмінбудівлі. При цьому вони застосовували насильство - завдали тілесних ушкоджень правоохоронцям, та пошкодили державне майно. Хотів би застерегти деяких представників громадськості. Припиніть будь-які політичні спекуляції, щодо даного кримінального провадження. Порушення громадського порядку, протиправне застосування фізичної сили, піротехніки, палиць, визначається Законом як правопорушення, незалежно від мети, яку переслідувала особа та якими мотивами вона керувалася при вчинені цих дій. Потрібно просто дати можливість суду зосередитися на дослідженні доказів, яких, до речі, зібрано чимало, застосуванні принципу змагальності, і тоді все стане на свої місця.        

-Ви кажете, що у вчиненні цього кримінального правопорушення підозрюються ще дві людини…

-Можу тільки сказати, що на сьогодні стосовно інших осіб, двоє з яких встановлені слідством, триває досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом вчинення масових заворушень 6 грудня 2014 року.Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...