• Головна
  • Посол США у Вінниці: Україна сьогодні нагадує велосипед. Їй треба рухатися далі. Якщо вона не рухатимуться - вона впаде
16:00, 27 квітня 2015 р.

Посол США у Вінниці: Україна сьогодні нагадує велосипед. Їй треба рухатися далі. Якщо вона не рухатимуться - вона впаде

27 квітня у Вінницькій облдержадміністрації відбулась офіційна зустріч Вінницької обласної та міської влади з Послом США в Україні Джеффрі Пайєттом.

Голова Вінницької облдержадміністрації Валерій Коровій під час вступного слова розповів Послу США в Україні Джеффрі Пайєтту про хід децентралізації, напрямок Конституційної реформи, зазначив, що Вінниччина є прикладом надання якісних адміністративних послуг та, незважаючи на складний для України період, локомотивом економічного зростання України.

Джеффрі Пайєтт повідомив, що востаннє Дні Америки в Україні проходили два роки тому в м. Донецьк, які відкривав попередній Посол США Джон Теффт, але зараз Україна - вже інша країна, форма цієї нової країни ще вибудовується. Питання Конституційної реформи і децентралізації є ключовими для того успіху, що заклала Революція гідності.

«Україна сьогодні нагадує велосипед. Їй треба рухатися далі. Якщо вона не рухатимуться, вона впаде. І ми будемо допомагати тому, щоб процес рухання тримався. Це ми вже робимо тут у Вінниці через програму Американського агентства з міжнародного розвитку.

Події, що відбуваються цього тижня, засвідчують партнерство в найширшому сенсі між Вінницькою областю і США. Ми пропонуємо і культурні,і музичні події, лекції тощо. До мене до мене долучаються високого рівня делегація з Міністерства торгівлі США. Загалом, глобально кажучи, цей тиждень стосується майбутнього України. І в цьому відношенні я залишаюся надзвичайно оптимістичним», - зазначив Джеффрі Пайєтт.

Також посол США звернувся з питанням до Валерія Коровія щодо розвитку сектору інформаційних технологій.

«Сьогодні, переглядаючи сторінки у «Вікіпедії» про Вінницю, мені було цікаво прочитати, що у галузі інформаційних технологій спостерігається зростання. Ми зазначили позитивну динаміку зростання промислового виробництва. Що за цією статистикою зростання? Де саме ви бачите зростання? Чи пов’язане воно з Угодою про відносини з ЄС?», - запитав Д. Пайєтт.

У відповідь голова облдержадміністрації розповів про те, що Вінниця насправді є потужним центром у сфері ІТ-техноголій.

«У Вінниці розміщений національний технічний університет, який у загальнодержавному рейтингу технічних ВНЗ займає третє місце. Перші компанії, які перевели свій бізнес зі Сходу України у Вінницю - були компанії у сфері ІТ. Це показово, бо, як правило, вони приходять туди, де впевнені у подальшому своєму розвитку», - говорить В. Коровій.

Окрім того, в.о. Вінницького міського голови Сергій Моргунов повідомив посла про укладену угоду з створення бізнес-інкубатора IHUB у сфері ІТ-технологій за підтримки Посольства Норвегії.

Також керівники області зауважили, що завдяки Угоді з ЄС підприємства Вінниччини, в основному які займаються харчовою промисловістю, мають перші позитивні результати від нульової ставки мита на товари з України у ЄС.

Винница.info: Посол США у Вінниці: Україна сьогодні нагадує велосипед. Їй треба рухатися далі. Якщо вона не рухатимуться - вона впаде

Винница.info: Посол США у Вінниці: Україна сьогодні нагадує велосипед. Їй треба рухатися далі. Якщо вона не рухатимуться - вона впаде

Винница.info: Посол США у Вінниці: Україна сьогодні нагадує велосипед. Їй треба рухатися далі. Якщо вона не рухатимуться - вона впаде

Винница.info: Посол США у Вінниці: Україна сьогодні нагадує велосипед. Їй треба рухатися далі. Якщо вона не рухатимуться - вона впаде

Після зустрічі з керівниками Вінниччини Джеффрі Пайєтт зустрівся з викладачами та студентами вінницьких вищих навчальних закладів. Молодь могла напряму поспілкуватись з Послом.

Зокрема, студентка Вінницького національного медичного університету ім. М.І.Пирогова поцікавилася, чи можливий обмін студентів медичного напрямку в Америці.

«Я є прихильником студентських обмінів. В минулому році ми змогли розширити програму обмінів, додавши ще кілька сотень місць. Ця програма розрахована для старшокласників, які не є ще студентами вишів, вони мають змогу прожити академічний рік і навчатися в США. Що до програми обміну саме студентів, які навчаються за медичним фахом, не можу вам надати конкретної відповіді», - сказав Джеффрі Пайєтт.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...