• Головна
  • НАТО ДОПОМОЖЕ ВІННИЧАНАМ ВИГРАТИ ПОЇЗДКУ В БРЮССЕЛЬ
11:20, 7 травня 2015 р.

НАТО ДОПОМОЖЕ ВІННИЧАНАМ ВИГРАТИ ПОЇЗДКУ В БРЮССЕЛЬ

Молодь не любить слухати нудні лекції. Їй хочеться отримувати інформацію в цікавій формі. Тому для розповсюдження знань про Північно-Атлантичний альянс Михайло Колібабчук придумав оригінальну форму подачі — квест. Він є засновником вікторини "НАТО-квест".

Основною аудиторією квесту є студенти?

– Не обов'язково. Вік учасників вікторини не обмежений. Один юнак свого дідуся підключив. І той, на диво, постійно дає правильні відповіді. Можливо, сам відповідає, або ж онук за нього. Але факт є фактом — чоловік зареєструвався та активно бере участь у квесті.

Як часто потрібно виконувати завдання?

– Щодня. Але це не займе багато часу, адже треба відповісти тільки на одне питання. Кожен, хто сумнівається, може знайти правильну відповідь просто у нас на сайті, або ж в Інтернеті. Оцінюють такі щоденні завдання у 20 балів. Чим більше балів набираєш, тим краще. Нараховуються бали протягом ста днів, незалежно від того, коли зареєструвався.

Скільки балів мають теперішні лідери квесту?

– У нас вже є два "лейтенанти", які отримали більше трьох тисяч балів. А головна мета — звання "генерала квесту". Починають всі, звісно, "рядовими".

Усі завдання оцінюються по 20 балів, чи можна отримати більше за якійсь особливі задачі?

– Є творчі завдання. Наприклад, на 9 Травня треба підготувати фото з ветераном Другої Світової війни. За нього нараховуються 50 балів. А якщо ця фотографія назбирає найбільше "лайків", то автор світлини додатково отримає 200 балів. Окрім того, існують й проміжні конкурси. Наприклад, плануємо провести конкурс есе про країни-члени НАТО. Призи в ньому буде надавати країна, про яку писатиме конкурсант. Також є додаткові завдання, які проводяться неочікувано. Наприклад, 4 квітня я на загальній стрічці написав: "100 балів тому, хто скаже, яке сьогодні свято". І одна дівчина відповіла, що у 1949 році цього дня підписали Варшавський договір.

Тобто, вікторина передбачає не тільки звичайні відповідання на запитання, але й інші завдання, де можна проявити творчі здібності?

– Так, ми хочемо, щоб завдяки цьому проекту розвивались не тільки творчі, але й організаторські здібності. Одним із завданням буде розмістити фотографії певних об'єктів з різних міст України. Ускладнюється завдання тим, що потрібні свіжі фото, які робляться протягом одного дня. Зрозуміло, що одна людина з таким не може впоратись, якщо у неї немає літака. Тому стане у нагоді здатність учасника вікторини швидко організувати друзів з інших міст, щоб вони допомогли у цьому конкурсі.

Як пропагуєте свій проект?

– Їздимо по всій Україні, проводимо зустрічі в навчальних закладах. Більшість одразу зацікавлюється і реєструється на нашому сайті "НАТО-квест".

У Вінниці як пройшли зустрічі? Чекаєте, що основний загал прийматиме участь у проекті?

– Думаю, що прийматимуть. Дуже сподобались молоді люди з одного з коледжів. Активно обговорювали проект, вже мають базові знання про Південно-Атлантичний альянс. Але є й такі, що зовсім не мають уявлення про НАТО. Ми починаємо спілкування якраз з їх розповідей про НАТО. В одному з вінницьких вузів хлопчина заявив: "НАТО — це погано, це солдати, це війна". Відтак, я розумію, що досі в Україні існує безліч міфів про Північно-Атлантичний альянс. А нам їх потрібно розвіювати, щоб на референдум про вступ в НАТО, який рано чи пізно відбудеться, українці йшли усвідомлено, користуючись правдивою інформацією.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...