• Головна
  • Що блискавка накоїла на Вінниччині і як від неї врятуватись
11:14, 12 травня 2015 р.

Що блискавка накоїла на Вінниччині і як від неї врятуватись

Щороку на території Вінницької області від попадання блискавки виникає в середньому десять пожеж на різноманітних об’єктах і спорудах. Крім того, щорічно блискавка смертельно уражає 2-3 людини.

Так, у Жмеринському районі в селі Северинівна від удару блискавки вогнем повністю знищено будівлю дитсадка та майно. Сталося це 05.06.2006 року.  Наприкінці травня 2010-го у Липовці блискавка влучила у 2-поверховий житловий будинок. Під час пожежі одну сім’ю довелося рятувати через вікно. Після попадання блискавки у трансформатор у селі Іванів Калиновського району  (25.05.2011 р.) спрацювала протипожежна система захисту  у цеху ВАТ «Термінус». Внаслідок чого протипожежним порошком отруїлися 11 працівників.

У червні та липні 2011 року від удару блискавки загинули 14-річний хлопець з села Комунарівка Калинівського району та 49-річний чоловік з Уланова Хмільницького району. У першому випадку хлопець біг полем з пасовища до лісополоси, щоб сховатися від грози. У другому – чоловік розмовляв по мобільному, йдучи  по воду до криниці. 21.05.2014 року блискавка вбила жінку, яка випасала худобу на полі у селі Соколівка Крижопільського району.  7.05.2015 року від удару блискавки загорілась школа у Кармелюковому Жмеринського району.

Як захиститися від блискавки

Ураження блискавкою становить десятимільйонну долю ризику, стверджують фахівці. Втім, протягом останніх років все більше людей дістає грозова високовольтна дуга. Щоб знизити ризик під її потрапляння, слід пам’ятати про прості речі:

  • На відкритій місцевості не можна ховатися під високі дерева, особливо поодинокі. Запам’ятайте: найбільш небезпечними з них є дуб, тополя, ялина та сосна. Дуже рідко блискавка влучає у вербу і клен, а найменш вірогідна її атака на кущі.
  • На відкритому просторі краще присісти у суху яму чи траншею. Тіло повинно мати якнайменше точок дотику із землею.
  • Обов’язково потрібно вимкнути живлення мобільного телефону.
  • Не потрібно бігти.
  • Небезпечними можуть бути і металеві предмети, тож не варто перебувати поряд із нимию.
  • Не потрібно купатися під час грози.

Якщо людина не розгубиться і згадає ці поради, її обмине навіть та десятимільйонна доля ризику, яку таїть у собі блискавка.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...