Таксист буде судитися з інспектором ДАІ за свою зіпсовану репутацію

Діло принципу. На Віктора Лужецького склали протокол про керування в нетверезому стані, але в суді порушення не довели. Тепер таксист збирається відсудити компенсацію за свою зіпсовану репутацію у того працівника ДАІ, який забрав у нього права, машину і подав до суду для штрафу

Його „попросили” зі служби “Вимпел” через протокол про керування машиною у нетверезому стані, але чоловік довів у суді, що не сідав за кермо п’яним. На засіданнях не було свідків, які б розповіли протилежне. І сьогодні Віктор Лужецький вже їздить на машині з іншими номерами на фішці. Його не оштрафували.  

- Я витратив шість тисяч гривень на оплату за простій машини на штрафмайданчику, роботу евакуатора і послуги адвоката. Але діло не в грошах. Треба відновити справедливість, - говорить Віктор Лужецький. – Буду позиватися на інспектора, який склав на мене протокол, щойно отримаю на руки рішення на свою користь.

Таксисту загрожувала втрата водійського посвідчення на рік-два і великий штраф, бо за п’янку за кермом штрафують на суму від 3,400 до 5,950 тисячі гривень. Але він суд виграв.

- Справа підлягає закриттю через непідтвердженість викладеного в протоколі факту. Рішення зможете отримати через 10 днів, - сказав у кінці слухання минулої середи, 13 травня, Віктору Лужецькому та його адвокату Володимиру Огородньому суддя Сергій Клапоущак і пішов у нарадчу кімнату.  

В газеті за 6 травня RIA розповідала, що на таксиста склали адмінпротокол, після інциденту на Західному автовокзалі, який почався з повії (№18, стаття „За що звільнили з роботи таксиста”). В кафе таксист вступився за свою постійну клієнтку і вийшов на розмову з тим, хто її обізвав проституткою. Надворі він відмахнувся металевим тросом від чоловіка, в руках якого нібито блиснув ніж, і побіг до колег робити загальний виклик. Тим часом його „Мазду” розгромив голими руками Олександр Уманець, який себе також називає потерпілим. Каже, його кілька разів ударив таксист палицею, от він й віддячив тим, що розгамселив його машину.  

Через ці події правоохоронці відкрили два кримінальні провадження. Про хуліганство з розбиттям вікон в машині. І про нанесення тілесних ушкоджень за зустрічною заявою Олександра Уманця. Розслідування ще іде. А в адміністративній справі таксист доводив: випив, коли його побиту машину вже фотографувала міліція, щоб заспокоїтися.


Такою "Мазда" Віктора Лужецького стояла на штрафмайданчику. Її туди везли евакуатором після випадку на Західному автовокзалі. Щоб забрати машину на ремонт, таксист, каже, заплатив більше 2000 гривень


Головним аргументом для суду послужила виписка з міліцейського журналу реєстрації про виклик на хуліганство. Він був значно раніше, ніж склали протокол працівники ДАІ.

У матеріалах справи були два ідентичні пояснення активістів „Дорожнього контролю”. Але їхніх «живих» свідчень суд не почув. Тільки постійна клієнтка таксиста виступала на його захист. Також не приходив захищати складений ним документ інспектор ДАІ, хоча в залі звучало, що суддя дзвонив його керівникові.  

- Не з’явилися свідки. Належним чином викликалися, - оголосив суддя.

- Вважаю за можливе закінчити розгляд справи, - відреагував адвокат, а в дебатах відзначив: - Дослідженими у справі доказами спростовується факт керування у нетверезому стані автомобілем „Мазда”. Протокол склали значно пізніше від того, як було хуліганство, відтак керувати машиною Лужецький не міг, він був поряд. Немає події правопорушення. Справа має бути закрита.

Сьогодні Віктор Лужецький уже не безробітній. Він співпрацює з диспетчерською „Бліц”-таксі й каже, що машину вже відремонтував, лишилося тільки пофарбувати. Для кримінального провадження про хуліганство він замовив експертизу оцінки пошкоджень авто. Нарахували близько 16 з половиною тисяч гривень. Вимагати відшкодувати ці збитки він буде у людини, яка побила машину, як тільки міліція розбереться з кримінальною частиною подій 16 травня. А вже зараз – таксист планує відсудити в інспектора ДАІ все те, що витратив через адміністративну справу.Хотіли, та не довели? Чому в суді ніхто не свідчив проти таксиста
Про судове рішення, винесене на користь таксиста, в ДАІ та в „Дорожньому контролі” взнали не з повісток, а від журналіста. В обох структурах сказали, що їх на суд ніхто не викликав. А вони, мовляв, готові були свідчити, що таксист, як тільки приїхав на Західний автовокзал, вже був напідпитку.

- Інспектор, що склав протокол, зараз в черговій відпустці і не знав про судове засідання, - сказав прес-секретар ДАІ Олексій Завірюха. – Як він сприймає, що на нього буде позов? Сказав, що звертатися до суду - це законне право кожної людини. А щодо таксиста, то з 2008 року у нього було 45 порушень правил дорожнього руху і одного разу в нього вже забирали права....  

Олексій Заверуха запропонував зібрати разом активістів „Дорожнього контролю” та інспекторів, що були на місці, та запросити самого таксиста. Щоб усі, „дивлячись один одному в очі” розказали журналісту, як усе було.

Таксист від зустрічі відмовився. Не побачив сенсу. Вже ж є рішення на його користь. „Дорожній контроль” не прийшов у призначений час, але передав відео розмови із таксистом, де той розказує, що пив якийсь слабоалкогольний напій.

- Це все брехня! – відреагував Віктор Лужицький, коли дізнався про це пізніше. - Що це за монтажі? Я не вживаю „бірміксів”. Коли те відео зняте? Після того, як мені машину побили. То коли я був п’яний?

RIA спілкувалася з лідером „Дорожнього контролю” Денисом Клімовим, і він каже, що його активісти були на автовокзалі до інцеденту з машиною і бачили, яким приїхав таксист. Зафільмували його, дійсно, пізніше - журналісти під’їхали з камерою.

- Активісти кажуть, що він був сильно п’яний, коли приїхав. Я питав, чому не зняли на телефон. Розводять руками, - каже Денис Клімов. – Нам дивно, що нікого в суд не викликали. Не було нічого - ні повісток, ні дзвінків (в протоколі вказані контактні дані двох активістів, - авт.). Навіть інспекторам не повідомляли про суд. Думаю, тут щось не чисто...

Що не приходило повідомлень про необхідність участі інспекторів у судовому засіданні, говорить й начальник Державтоінспекції області Павло Солоненко.  

- Інспектор склав протокол зі слів людей, які там були і вказали на водія, що приїхав в стані алкогольного сп’яніння, - говорить Павло Солоненко. – Він зобов’язаний був це зробити згідно з чинним законодавством і своїми функціональними обов’язками. Якби не склав протокол, то б громадськість могла звернутися з позовом про нашу бездіяльність. А тепер от з позовом хоче звернутися таксист... Я вважаю, що суд повинен був запросити також активістів з „Дорожнього контролю”, які запевнили наших співробітників про порушення водія. Але вони нам говорять, що їх не викликали.

- Скільки активістів там було? – питає начальник в інспектора, який був 16 квітня на Західному.  

- Напевно, чоловік вісім. Усі казали, що вони бачили, - відповідає напарник „автора” протоколу Володимир Крупенков.

- От бачите! Якби інспектор не склав протокол, уявляєте, що б було? – говорить начальник.

Чи оскаржуватиме ДАІ рішення суду, прийняте без участі їхніх працівників, в управлінні не сказали. Будуть радитися з юридичною службою.

А інспектор ДАІ Володимир Крупенков журналісту розказав, що бачив з напарником добряче п’яного таксиста, який то казав, що був за кермом, то, що не був. Спершу збирався дути в драгер, але потім відмовлявся. У наркодиспансері теж перевірки не пройшов.

- Я впевнений, що він приїхав вже напідпитку, бо сам мені казав про це і питав: „Хлопці, може, домовимося без протоколу?”, - розказує Володимир. – Не покарали його, але, думаю, вдруге він уже не поїде п’яний. Таксисту дороге посвідчення водія, без нього він залишиться без роботи.

- Поставите галочку на нього у своїй базі? – питаємо в ДАІвців.

- Ні, інспектори й так в курсі справи, хто, що і де. У них своє радіо є, як і в таксистів, - звучить у відповідь.  

20minut
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
65 просмотров в феврале
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Происшествия
Винницкие детские нейрохирурги спасли 16-летнюю девушку, которая ночью попала в больницу с пулевым ранением головы. Чтобы безотлагательно провести хирургическое вмешательство, специалистов вызывали в отделение.О случае, который произошел два месяца назад, в Facebook 15 февраля написал врач Андрей Карпович. По его словам, пациентку доставили в травмпункт Винницкой областной детской больницы ночью. Он отмечает, что пуля вошла под глазом в голову и остановила...
Общество
Каждая винницкая семья, воспитывающая ребенка до 3 лет, которая по определенным обстоятельствам вынуждена оставлять младенца на няню, с недавних пор имеет право на получение компенсации. Порядок получения средств утвержден правительством, а в Виннице оформить все бумаги можно в «Прозрачных офисах» на Вишенке и Старом городе. Основанием для обращения супругов является постановление Кабмина от 30 января 2019 №68. Ним утвержден Порядок возмещения стоимости ус...
Происшествия
В Виннице исчез 15-летний школьник - Виталий Сергеевич Билык. Парень 15 февраля 2019 ушел из дома и до настоящего времени не вернулся.Как сообщили в отделе коммуникации полиции ГУНП в Винницкой области, подросток учится в школе № 16.«Винницким отделом полиции ГУНП в Винницкой области разыскивается несовершеннолетний Билык Виталий Сергеевич, 02.10.2003 г.р. Может находиться в общественных местах (рынки, вокзалы, площади). Обращаемся ко всем неравнодушным гр...
Общество
На протяжении двух часов винницкие оперативники смогли вычислить и задержать женщину, которая дезинформировала полицию о заминировании ПУМБ в центре города. Как оказалось, на этот шаг 38-летнюю винничанку подтолкнул конфликт с сотрудником банка. Как сообщают в отделе коммуникаций ГУНП в Винницкой области, между женщиной и сотрудником банка распри возникли из-за финансовых обязательств клиентки. Когда они не достигли компромисса, винничанка поступила слишко...
Происшествия
Вечером 15 февраля в Винницкой области на автодороге М-21 Житомир - Могилев-Подольский загорелся грузовик DAF, за рулем которой был гражданин Молдовы. Сгорела туалетная бумага, которой был загружен полуприцеп. Водитель не пострадал.«Информация о пожаре на трассе в Муровано-Куриловецком районе поступила в 19.36 часов. Сообщили, что на дороге М-21 загорелся грузовик, который вез туалетную бумагу. На место выехали две пожарных подразделения.Пожар ликвидирован...
Политика
Лишь вечером 12 февраля актеры «95 квартала» во главе с Владимиром Зеленским заявили об отмене концерта в Виннице, который должен был состояться на День святого Валентина, хотя знали об этом почти за неделю. Фактически накануне жителям пришлось идти в кассы, чтобы сдавать билеты и возвращать немалые средства. С одной стороны, такую ​​ситуацию можно объяснить неуважением к зрителям, а с другой – тонким предвыборным ходом команды кандидата в президенты. Пров...
Общество
Винница – жемчужина украинского Подолья. Она уютная, комфортная, изысканная и очень бюджетная. Город привлекает туристов в любое время года. Они готовы приезжать сюда, чтобы полюбоваться красочными фонтанами, красотой природы, необычными скульптурами и погулять просторной набережной Южного Буга. Куда пойти погулять и что посмотреть в Виннице – список лучших мест Город спокойствия и уюта, город, в котором берегут украинские традиции, заботятся о культурных...
Общество
16 февраля вспоминают жизнь и деяния святого Симеона Богоприимца и святой Анны пророчицы. Последняя находилась в иерусалимском храме, когда в него пришли Мария и Иосиф с маленьким Иисусом. Именно Анна узнала Иисуса и поведала всем о том, кто находится в храме. Что касается Симеона, то этот старец прожил 300 лет, прежде чем получил возможность встретиться со Спасителем. Согласно Божьему завету, после этого он мог умереть. Так и произошло: Симеон подержал Ии...
Криминал
Правоохранители задержали 25-летнего жителя Запорожской области, который распространял наркотики в Виннице. В квартире у задержанного нашли запрещенные препараты на сумму около 80 000 гривен, сообщили в Нацполиции. Злоумышленника задержали в подъезде многоэтажного дома в Виннице, когда он присматривался к квартирам и что-то искал. Во время осмотра работники полиции изъяли у него девять пакетиков вещества, похожего на метадон. Мужчина признался, что занимал...