Бійцям мотопіхотного батальйону не дали грошей на оздоровлення
Фінансовий скандал у Дев’ятому мотопіхотному батальйоні: з вини командування більшість бійців не отримала матеріальну допомогу на оздоровлення
Вчора частина бійців Дев’ятого мотопіхотного батальйону (колишній батальйон територіальної оборони) зібралися біля стін облвійськкомату з вимогою роз’яснити, чому їм не виплатили кошти на оздоровлення.
-Ми випадково дізналися про те, що маємо право на отримання такої допомоги, - розповів журналісту RIA кулеметник Антон Господарчу. – Я демобілізувався 21 травня. За два дні перед тим хлопці кажуть, що можу написати рапорт на отримання грошей на оздоровлення. Вони почули це від ротного. Рапорт написав, але тепер пояснюють, що грошей не отримаю. Чому? Того й прийшов до військкомату. Знаю, що хлопці з інших рот, які звільнилися раніше, не писали таких заяв. На них зекономили.
Боєць тримав у руках виписку з наказу Міноборони, де роз’яснено про всі види виплат учасникам АТО.
-Дембельські мені заплатили, отримав 650 гривень, - пояснює боєць. – У мене зарплата була приблизно 2500-2600 на місяць. Її перераховували на карточку. А виплату при звільненні, ми називаємо ці гроші дембельські, чомусь дали готівкою.
-За чотири місяці перебування у Гайсині після повернення з АТО нам так і не пояснили, що можна отримати гроші на оздоровлення, - розповідає боєць батальйону Олександр Ляшко. – Тепер кажуть, хто йшов у відпустку, тим дали допомогу, а хто не був, тим буде тільки компенсація за невикористану відпустку. А це набагато менша сума. Я просився у відпустку і не раз. Весь час чув у відповідь одне й те само: «Не положено!». Тепер розумію, чого так казали – щоб не платити.
Начальник відділу матеріального забезпечення облвійськкомату майор Андрій Хіміч роз’яснив бійцям, що всі документи про передбачені державою виплати бійцям регулярно надаються командуванню частини.
-Надсилаємо навіть зразки оформлення таких виплат, - каже майор Хіміч. – Чому командування не доводить зміст цих документів до особового складу, це вже питання до комбата.
За інформацією майора Хіміча, у нинішньому році 43 бійці батальйону отримали допомогу на оздоровлення. На запитання бійців, чи отримало допомогу керівництво батальйону, майор відповів: «Треба дивитися документи».
Боєць на ім’я Максим сказав, що таким ставленням до них командири «вбили» весь його патріотизм.
-Якщо знову викличуть на службу, я скажу їм тепер: «До побачення!. Самі йдіть воюйте. Нема дурних, щоб два рази ставати на ті само граблі».
Голова люстраційного комітету Анатолій Банах запропонував кожному з бійців написати заяви на отримання виплат, а після наданих відповідей добиватися захисту свої прав у суді.
-Незважаючи на те, що бійці уже звільнені, і тепер добиватися справедливості буде непросто, але ми спробуємо це зробити, - наголосив Анатолій Банах.
Це вже другий фінансовий скандал у батальйоні. За привласнення понад двісті тисяч гривень коштів бійців за ґрати відправили колишнього фінансиста батальйону Олександра Кісса. У березні Вінницький районний суд присудив йому шість років в’язниці.
Коментарі