• Главная
  • Вінниця позбудеться радянської символіки
14:19, 3 июня 2015 г.

Вінниця позбудеться радянської символіки

Міська влада обіцяє перейменувати багато вінницьких вулиць до лютого 2016 року.

Відповідна комісія у Вінниці вже створена та готова працювати. Міська влада обіцяє перейменувати багато вінницьких вулиць та провулків до лютого 2016-го року. 

Комісія складається з істориків, громадських діячів, архітекторів, представників архіву та краєзнавчого музею. Вона рекомендуватиме вінничанам інші назви вулиць, але остаточне рішення буде прийматись тільки після громадського обговорення.  

Вінниця позбудеться радянської символіки, фото-1

Історик голова ГО “Спільнота “Історія Вінниці” Олександр Федоришен зауважує, що рішення повинні бути об’єктивними та справедливими. За його словами, в роботу не повинні втручались партійні пропагандисти із нав'язливою агітацією “за” чи “проти” якогось історичного факту.

Історик зауважує, що вулиці названі на честь діячів культури, науки, освіти, мистецтва, борців з нацизмом, та радянських воєначальників, що виганяли нацистів з України. 

Олександр вважає, що рішення приймати буде не просто, адже, дуже багато в історії неоднозних постатей. На які компромісні рішення підуть містяни, історики та політики дізнаємося незабаром.

- Думаю, будуть компромісні рішення, наприклад, щодо Стахурського, який номінально потрапляє під цей список, але має прекрасну репутацію за те, що після війни підняв з руїн місто і область. Так само Карл Маркс, якого шанують у всьому світі як науковця і економіста. Треба ретельно досліджувати історичні факти, адже інколи вони перекручуються, – говорить Олександр Федоришен

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Объявления
live comments feed...