• Головна
  • Хто керуватиме територіями після адмінреформи
11:30, 4 червня 2015 р.

Хто керуватиме територіями після адмінреформи

Конституційна комісія нарешті частково відкрила завісу над проектом майбутніх адміністративно-територіальних змін

 І вже з першої відомої інформації стає зрозумілим: обіцяна децентралізація вже в найближчі місяці може-таки відбитися на житті громадян.

 Володимир Гройсман, голова Конституційної комісії, що займається підготовкою відповідних законопроектів, повідомив, що вже через два місяці в країні можуть зникнути звичні області, райони і села з містами. Натомість з'являться регіони, повіти і громади.

 Кількість повітів буде значно меншою від кількості районів. Тобто відбудеться укрупнення. Для багатьох громадян це означатиме перенесення центру адміністративних послуг на значну відстань, що зробить незручним кожне звернення за довідкою. Це може спричинити складнощі під час переоформлення документів на підприємницьку діяльність, оновлення баз даних та реєстрів, оформлення пільг і субсидій.

 Зазначимо, що саме визначення «повіт» на території України вже використовувалося, коли більша її частина входила до складу Російської імперії. У ХХ столітті вони зберігалися в утворених республіках під час громадянської війни в Росії та Українській державі.

 Кількість областей залишиться колишньою. Також не планується змінювати їх межі – перетворення зачеплять тільки систему управління.

 Незвичайним став вибір назви «регіони» для нинішніх областей. Експерти не виключають думку, що за цим стоїть і спроба рано чи пізно звернутися до ідеї створення верхньої палати парламенту.

 Останнє питання референдуму 2000 року, який отримав 81,7% голосів підтримки, містило вказівку про створення сенату, що представляє інтереси саме регіонів України. Оскільки в чинній Конституції такого поняття не існує, це вимагало б окремого внесення правок. Тобто окремої заміни слова «області». А оскільки комісія зараз цим і зайнята, ймовірно, тому і з'явився термін «регіони», щоб потім не звертатися до правок знову.

 Сам термін «регіони» для позначення адміністративних одиниць верхнього рівня в Європі використовується Італією, Францією та Англією.

 З попередніх заяв членів комісії та причетних до змін осіб можна припустити, що безпосередньо реалізовувати місцеву та державну політику в повітах і громадах будуть виконавчі комітети. Їх створять замість держадміністрацій, які зараз, по суті, повністю залежать від волі центру. Саме виконкоми стануть осередком тих повноважень, якими Київ планує поділитися з нинішніми областями і районами.

 Тож як може змінитися адміністративний устрій та територіальне управління на всеукраїнськом рівні? Нижче приведені загальні цифри та назви рівнів «до» та «після» адміністративної реформи:

 Адміністративний устрій

 До реформи

27 областей (включаючи Севастополь і Крим)
490 районів (включаючи райони Луганської та Донецької областей)
31.000 територіальних громад

 Після реформи

27 регіонів (включаючи Севастополь і Крим)
120-150 повітів (включаючи райони Луганської та Донецької областей)
1.500-1.800 територіальних громад

 Управління територією

 До реформи

Рівеньрегіону – Обласна державна адміністрація
Територіальні органи центральних органів виконавчої влади

Рівень району – Районна державна адміністрація
Територіальні органи центральних органів виконавчої влади

Рівень громад – Голова громади
Рада громади
Голови сільських громад

 Після реформи

Рівень регіону – Обласна рада
Виконавчий комітет обласної ради

Рівень повіту – Районна рада
Виконавчий комітет районної ради

Рівеньгромад – Голова громади
Виконавчий комітет раді громади
Голови сільських громад

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...