Чому смерть четвертокурсника Вінницького національного аграрного університету пов’язують із корупцією?
Часті випадки, коли молоді люди вкорочують собі віку, так вразили Вінниччину, що тепер громадськість прискіпливо звертає увагу на кожну окрему ситуацію.
Досі на вустах історія 20-річної Каті Олексіюк із Хмільницького району. Батьки студентки Бердичівського медколеджу впевнені, що їхня донька наділа петлю собі на шию через домагання директора навчального закладу... Не пройшло й десяти днів після тієї трагедії, як міліція повідомляє про ще один випадок суїциду. На цей раз повішаним на дереві знайшли юнака, як згодом з’ясувалося — студента ВНАУ.
Ось що про цю подію пишуть користувачі студентського порталу «Університетське життя»: «Трагедія у Вінниці: корупція дорівнює життю людини. 9 травня сталася трагедія у місті Вінниці. У Вінницькому ботанічному саду, біля Вишенського озера, повісився юнак, студент 4-го курсу факультету менеджменту і права Вінницького національного аграрного університету.
Колектив факультету менеджменту і права співчуває родині загиблого. На жаль, життя студента обірвалося через корупцію у вузі, а саме, вимагання грошей викладачами (в інтернет-повідомленні вказані прізвища – авт.). Віримо, що це останній випадок безглуздої трагедії в Україні...»
На цьому ж сайті чимало неоднозначних коментарів про трагедію. Студенти пишуть, що неабияк занепокоєні «апетитами» деяких викладачів, і не приховують, що здача іспитів та захист дипломних їх цікавлять більше навіть, аніж нашумілі вибори ректора у їхньому вузі...
Коментувати повідомлення про смерть свого студента Ігоря Савчука до завершення розслідування в аграрному відмовлялися. Декан факультету менеджменту та права Ольга Мельник, посилаючись на зайнятість, неодноразово відмовляла кореспонденту в спілкуванні.
Ось як коментує трагедію, що сталась у Аграрному, один із провідних професорів цього вузу А.Г. Мазур.
– У цього студента я не приймав іспити, навіть його не знав, — запевняє Анатолій Григорович. Він заявляє, що версію «корупційного сліду самогубства» могли розповсюдити колишні звільнені колеги, що самі «погрузли» в корупції.
– Здогадуюся, хто автор листа, який викладений на сайті. Звинувачення на мою адресу почали з’являтися ще тоді, коли я був директором Інституту менеджменту і права й звільнив з роботи викладачів-корупціонерів. Після того почали поливати мене брудом...
А. Мазур називає «кощунством» будь-які версії щодо причетності до трагедії, яка сталася із четвертокурсником Ігорем, викладачів.
Як розповідають мешканці гуртожитку, де проживав покійний, Ігор один з небагатьох, хто не поїхав додому на вихідні та свята. Припускають, що товариш вирішив залишитися, бо до Бершаді, де живе його сім’я, далеко їхати. Згадують Ігоря як спокійного, врівноваженого хлопця, який ніколи зайве не привертав до себе уваги, тому не розуміють, чому так сталося...
За інформацією прес-служби УМВС у Вінницькій області, за фактом смерті 21-річного юнака відкрите кримінальне провадження за статтею 115 ККУ. Слідчі органи перевіряють, чи не було це навмисним вбивством. Триває судово-медична експертиза, за результатами якої можна буде встановити причини смерті хлопця.
Коментарі