• Головна
  • На Вінниччині через брак коштів можуть не відкритися чотири дитячих табори
20:00, 9 червня 2015 р.

На Вінниччині через брак коштів можуть не відкритися чотири дитячих табори

Цього літа на Вінниччині планується охопити оздоровленням та відпочинком понад 86 тисяч дітей. Це — половина усіх школярів області, - повідомила заступник начальника управління у справах сім'ї, молооді та спорту ОДА Наталія Заболотна. За її словами, 83 тисячі з них - діти пільгових категорій.

- Стовідсотково планується оздоровити дітей-сиріт, позбавлених батьківського піклування, безпритульних та бездоглядних дітей, дітей, батьки яких загинули від нещасних випадків на виробництві чи під час виконання службових обов'язків. На рівні 70% заплановано оздоровлення дітей з багатодітних і малозабезпечених сімей, дітей-інвалідів, дітей, які перебувають на диспансерному обліку та талановитих і обдарованих, - говорить Наталія Заболотна.   

Однак, за її словами, цьогоріч перед оздоровчою кампанією постала низка викликів. Насамперед - відсутність фінансування, яке раніше надавалось Фондом соціального страхування від тимчасової втрати працездатності — торік це було більше 8 мільйонів гривень. Позначиться на наповнюваності таборів і скасування пільг для 4-ї категорії дітей-чорнобильців, в тому числі щорічне безоплатне забезпечення їх путівками, торік держава виділила на це майже мільйон гривень. З'явилась і нова пільгова категорія - діти, переміщені з окупованих територій та місць проведення АТО, діти учасників бойових дій. Так, поки що на Вінниччині планується оздоровити 20 дітей, батьки яких загинули, та 348, батьки яких постраждали, або беруть участь в антитерористичній операції.

- Але це поки та кількість дітей, батьки яких станом на 5 червня звернулися до структурних підрозділів РДА з відповідними заявами.   Також заплановано охопити послугами оздоровлення та відпочинку 750 дітей з внутрішньо переміщених родин — це майже 50% дітей шкільного віку, та 300 - з Луганської і Донецької областей.

- Попри фінансові труднощі, з обласного бюджету на дитяче оздоровлення цьогоріч виділено 6,5 мільйонів гривень - майже на 2 мільйони більше, ніж торік. Однак, поки що, у місцевих та районних бюджетах на ці потреби передбачено 8,8 мільйонів гривень — на п'ять з лишком мільйонів менше торішнього показника. Це при тому, що внаслідок бюджетної децентралізації обласні ресурси цьогоріч зменшено майже на 60 мільйонів, а місцеві — навпаки, збільшено на третину. 

Фінансові негаразди — одна з причин того, що кілька дитячих таборів області цього літа можуть не запрацювати. Це - “Ровесник” у Теплицькому районі, “Світанок” у Ямпільському, Тульчинський імені Желюка та  Тростянецький “Сосновий бір”, - зазанчила Наталія Заболотна.

Загалом, мережа дитячих оздоровниць області нині включає  228 закладів, 16 з них - позаміські, 2 — санаторного типу, 200 — пришкільних такбрів, 1 — праці та відпочинку, 3 — наметових містечка. А шість таборів при навчальних закладах (5 — у Вінниці та 1 — у Барському районі) цього літа планують працювати як “мовні”, тобто, тут діти не лише відпочинуть, а й підтягнуть свої знання з іноземних мов.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...