• Главная
  • На Вінниччині старий цукровий завод став арт-об’єктом
10:06, 10 июня 2015 г.

На Вінниччині старий цукровий завод став арт-об’єктом

Друге дихання занедбаному промисловому об’єкту «подарував» підприємець-естет Григорій Саулко. Територію колишнього цукрового заводу у Шаргороді він зумів перетворити на сучасну та комфортну зону відпочинку і майданчик для мистецьких заходів. Те, що мало б стати руїнами, тепер слугує людям.

Ще 2006 року тут вперше провели Міжнародний фестиваль сучасного мистецтва «Арт-Шаргород». Потім був фестиваль сучасної архітектури, а далі – робота над втіленням проекту облаштування на базі заводу резиденції художників. На жаль, в плани інвесторів втрутилася фінансова криза та АТО. Але ентузіасти не опустили руки. Завдяки їх ідеям та праці сучасний Шаргород може здивувати вибагливих туристів.

На рубежі тисячоліть коліщатка старого підприємства зупинилися. Ентузіасти, які викупили територію цукроварні разом з промисловими руїнами, вирішили залишити звичну назву - «Завод», але змінили концепцію - створили у серці провінційного містечка зону відпочинку. Технічні приміщення переобладнали, додали декору та зручностей. В одну лиш штучну водойму довелося вкласти близько п’ятдесяти камазів річкового піску. Зате тепер вона слугує за пляж влітку, а взимку - за купіль на Водохреще.

Григорій Саулко, директор зони відпочинку «Завод» розповідає : «Цього року ми зробили вхід платний, а всі виручені кошти передали на допомогу пораненим бійцям АТО».

Шаргородський «Завод» - живий приклад того, як можна розвивати те, що буквально лежить під ногами. Рухатись тут планують у двох напрямах — зелений туризм та мистецтво.

Мистецька лінія — то, взагалі, окрема сторінка історії райцентру. 2006 року тут вперше провели унікальний захід — Міжнародний фестиваль «Арт-Шаргород». Наступного — Фестиваль сучасної архітектури. Такого буяння художньої думки на тлі провінційних пейзажів ніхто й уявити не міг. Окремі інсталяції збереглися і донині. В центрі міста — «Пам’ятник новому пам’ятнику» авторства Жанни Кадирової. Його копія представляла Україну у 2013 році на Венеціанській бієнале.

Логічним продовженням фестивалю мала б стати постійно діюча резиденція художників. Проект, як сподіваються організатори, може відкрити перед місцевою громадою великі перспективи.

Уже створено план-проект нашого центру сучасного мистецтва, зараз займаємося ландшафтним дизайном. Потім будуватимемо житло для художників та майстерні, щоб вони могли тут перебувати і творити, - каже Григорій Саулко.

Сучасні мистецькі проекти — це крок назустріч молоді, говорять працівники культури. А ще — можливість громад реалізувати свій потенціал.

Станіслав Городинський, директор   Департаменту культури і туризму Вінницької облдержадміністрації зазначає: «Ми йдемо у Європу, і те, що зберігаємо народне мистецтво – це добре, адже воно унікальне. Але хотілось би інтегрувати його у сучасний авангард і підняти рівень Вінниччини на нові щаблі».

А поки масштабні проекти - у стані визрівання, протягом червня на базі Шаргородського «Заводу» планують провести районний турнір із пляжного волейболу. Забезпечити спортивним інвентарем взялася Громадська організація «15 ГРОМАДА». А чистим піском та гарним настроєм - адміністрація зони відпочинку. Про участь у змаганнях уже заявили 15 аматорських команд району.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
0,0
Оцените первым
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Объявления
live comments feed...