• Главная
  • Путін втрачає контроль над війною на Донбасі - The New York Times
11:53, 10 июня 2015 г.

Путін втрачає контроль над війною на Донбасі - The New York Times

Кремль повторює на Донбасі свою безглузду політику по відношенню до Чечні.

Про це пише в The New York Times старший співробітник Атлантичної Ради Адріан Каратницький.

Для проведення таємної війни президент Росії Володимир Путін уклав угоду з дияволом. Він підкупив збройні формування разом їх ватажками, найманцями і злочинцями, щоб ті зімітували опір нібито корінних жителів Донбасу. Путін використовував стратегії проксі-війни, що призвело до виникнення клептократії серед ватажків бойовиків на Донбасі. Це загрожує Москві втратою контролю за розвитком подій.

Псевдобійці були набрані з чотирьох "джерел": місцеві злочинні угруповання, безробітні чоловіки, які живуть "на задвірках суспільства" в Східній Україні, політичні екстремісти з Росії, в тому числі і козаки, і мандрівні російські найманці, які воювали в Чечні, Північної Осетії, Придністров'ї та ін. Вони були навчені і оснащені сучасною зброєю, і підтримані російськими регулярними і спеціальними військами.

Ці сили зараз є кістяком донецької та луганської "армій". Ці сепаратистські анклави мають добре озброєну злочинну мережу, лідери якої грають ключову роль в місцевій політиці, і формально вони - керівники "уряду", а неофіційно - ватажки банд на їх території. Ці люди витіснили "проросійські еліти", які були тут з часу здобуття Україною незалежності у 1991 році.

Крім того, як зазначає оглядач, Путін відтворює тут модель, яку Росія застосувала в Чечні більше десяти років тому. Влада РФ зробили Рамзана Кадирова президентом сепаратистів. Чеченський опір було придушено.

Кремль тепер повторює на Донбасі свою безглузду політику по відношенню до Чечні, з аналогічними результатами. Хоча лідери "ДНР" і "ЛНР" покладаються на підтримку і озброєння Росії, але у них є якась фінансова незалежність, яка дає їм стимули, щоб грати свою власну гру.

Вони займаються торгівлею зброєю, наркотиками і алкоголем, беруть гроші на контрольно-пропускних пунктах на дорогах. На Донбасі проводять обшуки місцевого бізнесу, захоплення будинків, покинутих жителями, що бігли з області.

На даний момент відбувається поширення злочинності з Донбасу в Росію, оскільки бойовики перетинають кордон в обидві сторони. Так, Ростовська область, яка є плацдармом для підтримуваних Росією бойовиків у Східній Україні, відчула величезний сплеск злочинності: її рівень збільшився більш ніж на 23 % за перші чотири місяці цього року.

Поширення злочинності та поява широкого масиву добре озброєних людей вздовж південно-західного кордону Росії не вітається російськими спецслужбами, які звикли працювати при суворої субординації. Насправді, вони підозрюються в причетності до хвилі вбивств деяких місцевих вождів (від яких багато клопоту). Так, нещодавно був убитий Олексій Мозговий - керівник повстанського батальйону в Луганську. Раніше він піддав критиці місцевих лідерів бойовиків за відмову від створення великого сепаратистського регіону під назвою "Новоросія".

Путіну в Україні війна принесла санкції, політичну ізоляцію та економічний спад в Росії. Вона також принесла нестабільність на Донбасі, який контролюється бойовиками. "Іншими словами, війна в Україні вислизає з-під контролю Путіна", - резюмує автор.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Объявления
live comments feed...