• Головна
  • Нижче Сабарова масово гине риба (Фото)
16:55, 18 червня 2015 р.

Нижче Сабарова масово гине риба (Фото)

Знову гине риба в Сутиському водосховищі. Проте, якщо в кінці травня відбувався локальний замор в районі с. Селища по р. Південний Буг, то на цей раз масова загибель розпочалась в самому Сутиському водосховищі, яке використовується ПП «Гніванчанка» на умовах режиму рибогосподарської експлуатації і щорічно зариблюється.

17. червня комісією з представників Вінницярибоохорони, державної екологічної інспекції у Вінницькій області і представника користувача було проведено обстеження Сутиського водосховища, в ході якого виявлені загиблі екземпляри риби таких видів: ляща, окуня, плітки, головня,судака. Багато з загиблої риби було цьоголіток вагою лише 5-7 грамів, особливо судака.

Лабораторією державної екологічної інспекції відібрано проби води для проведення аналізу по встановленню забруднюючих речовин, проте оперативний аналіз на вміст кисню показав, що його рівень критичний для риб і становить всього 3,8-4,0 мг/л.

Що призводить до заморів риби саме на цій ділянці річки майже щороку? Жара в даному випадку – навряд чи, адже замор розпочався вище по річці з немалою течією, крім того в Сабарівському водосховищі, що за характеристиками подібне до Сутиського, таких явищ не спостерігається.

Залишається людський фактор. Нарікання на аграріїв, що обробляють поля ядохімікатами малоймовірне. По перше, на цій ділянці річки потужна водоохоронна зона, немає великих масивів прилеглих сільськогосподарських угідь, та й дощів в цей період було  «як кіт наплакав». По друге, від ядохімікатів гине вся риба, а не окремі види.

Найбільш ймовірним фактором забруднення, на думку спеціалістів управління, є господарсько-побутові стоки. Синтетичні поверхнево-активні речовини (СПАР), які присутні в побутових стоках через використання синтетичних миючих засобів у побуті, при потраплянні в водні об’єкти активно окислюються, що призводить до різкого зниження рівня кисню у воді.

Вінницярибоохорона не має ні функцій санітарного нагляду, ні власної лабораторії, тож може лише припускати про причини забруднення. Визначити вміст забруднюючих речовин, що допоможе встановити винуватців загибелі риби, мають компетентні лабораторії. Лише тоді можна буде  побороти ці негативні явища і уберегти рибу від загибелі.

Нижче Сабарова масово гине риба (Фото) (фото) - фото 1

Нижче Сабарова масово гине риба (Фото) (фото) - фото 1

Нижче Сабарова масово гине риба (Фото) (фото) - фото 2

Нижче Сабарова масово гине риба (Фото) (фото) - фото 2

Нижче Сабарова масово гине риба (Фото) (фото) - фото 3

Нижче Сабарова масово гине риба (Фото) (фото) - фото 3

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...