Вінничани в під`їздах боряться з курінням квітами
Як часто ви помічаєте у себе в під`їзді неприємний запах цигарок та розкидані недопалки? В Україні курять близько 19 мільйонів людей. Кожен день ви пересікаєтесь з тими, хто палить, не підозрюючи про те, що це шкодить вашому здоров`ю. То як саме захиститись від шкідливого диму?
Влада частково усунула проблему, заборонивши паління в громадських місцях. За неповагу до здоров’я оточуючих передбачено штраф від 17 до 85 гривень. За повторне порушення штраф може зрости до 119 гривень.
Згідно з ухваленим законом "Про попередження споживання тютюнових виробів і їхній шкідливий вплив на здоров’я населення" забороняється курити на робочих і в громадських місцях, окрім спеціально відведених. Порушниками стають ті, хто запалив цигарку, наприклад, у під’їзді будинку, на автобусній зупинці, на стадіоні. Зрештою, варіантів у курця залишається не так вже й багато: або курити у себе вдома, або не палити зовсім. Чи можна палити в під’їзді, адже тим, хто не хоче щоб тютюновий дим був у них вдома, доводиться бігати саме туди. При цьому шкоду від тютюнового диму отримують багато жителів під’їзду.
В нашому місті не все так погано, як здається. Деякі жителі користуються правилом «якщо не уникнути, то хоч прибрати».
– Усі курять, залишають недопалки прямо на сходах. Але ж це наш під`їзд, тому і мусимо прибирати. Інколи працівники ЖЕКу втручаються, але загалом своїми силами. Навіть квіти понаставляла на підвіконня, щоб не було куди ставити попільничку, – ділиться жителька району Вишенька.
Тим же методом користується житель будинку по вулиці Червоних партизанів 7.
– В нашому домі перших два поверхи працівники ЖЕКу не прибирають. Ми прибираємо самі.
Квіти на підвіконні, картини на стінах, облаштований декоративним камінням та покрівлею вхід. Своїми силами та коштами прикрашають під`їзд з наріканнями на працівників ЖЕКу.
Якщо ж є «проблемні» курці, з якими важко домовитися, можна використати простий алгоритм дій, що допоможе вам відстояти чистоту свого будинку.
Ви можете звернутися із заявою до ЖЕКу. Щоб вплинути на курців, працівники ЖЕКу повинні розвішувати у під’їздах будинків таблички з нагадуванням про заборону куріння та зазначенням суми штрафів. Якщо порушники ніяк не відреагують на зауваження та попередження, потрібно звернутися з усною заявою про вчинене адміністративне правопорушення, передбачене статтею 175-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення в райвідділ міліції.
У тому випадку, якщо після бесіди з інспектором куріння в під’їзді продовжується, дільничий інспектор повинен накласти перший штраф. Також при Міністерстві внутрішніх справ України діє Громадська рада, яка здійснює громадський контроль за дотриманням прав людини та діяльністю органів внутрішніх справ. ви можете звернутися зі скаргою про бездіяльність працівників міліції та невиконання покладених на них законом обов’язків, внаслідок чого були порушеними ваші законні права та інтереси.
Найголовніше - це збережене здоров`я. Під’їзд є погано провітрюваним приміщенням. Можливо десь і існують під’їзди, обладнані кондиціонерами і витяжками, але безумовно не в стандартних багатоповерхівках міста Вінниці.
Коментарі