• Головна
  • 40 вінницький вулиць та 24 села отримають нові імена
12:29, 3 липня 2015 р.

40 вінницький вулиць та 24 села отримають нові імена

До 21 листопада обласний центр має перейменувати 40 міських вулиць, площ та провулків, які досі носять імена діячів та подій комуністичної доби.

Так само на Вінниччині під декомунізацію потраплять мінімум 24 населених пункти. І лише Ворошилівка Тиврівського району має шанси зберегти свою козацьку історичну назву, яку ще в 16-му столітті отримала від прізвищ козаків Вороша і Шила.

Зокрема, по Вінниці архітектор міста Олександр Рекута вже нарахував 127 позицій на перейменування. Однак багато з них є спірними, тому потребують обговорення.  

А голова робочої групи з «нових імен» вже заявив, що вандалізму із перейменуваннями не буде.

– Нам потрібно визначитися, за якими критеріями будемо здійснювати перейменування вулиць. Я схиляюся до історичних назв або ж назв, пов’язаних з особами, які зробили значний внесок для міста, або ж подіями, пов’язаними з містом, — пояснив заступник мера Андрій Рева. — Але в той же час ми повинні пояснювати людям, чому вносимо таку пропозицію. Важливим елементом буде проведення громадських слухань на тих вулицях, які підлягають перейменуванню. Закон є достатньо жорстким, і в разі неприйняття рішення міською радою про перейменування вулиць та площ, які підлягають під нього, до 21 листопада – це зобов’язаний буде зробити голова обласної державної адміністрації. У першочерговому списку на нові імена та повернення історичних назв вже 40 об’єктів – від вулиці Чубаря на Тяжилові до Стахурського на Вишеньці...

По області вже маємо 24 села, що отримають нові назви. Це два Жовтневих, Комунарівка, Кіровка, Кірове, Червона Володимирівка, Пролетар, Жданівка,   Комсомольське, три Радянських, дві Ленінки, Петровське, Ленінська Слобода та Червона Трибунівка, Русава-Радянка, Свердлівка, селище Тельмана, Чапаєве, дві Чапаївки та Червона Зірка. А про казус із нашою Ворошилівкою вже знає вся Україна!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...