• Головна
  • ЗНО з англійської може стати обов’язковим
11:41, 26 серпня 2015 р.

ЗНО з англійської може стати обов’язковим

До кінця літа, замість розваг вінницькі школярі з острахом очікують наказу Міністерства освіти. Справа в тестуванні з англійської, яке має стати обов’язковим. Тож якщо освітяни приймуть рішення, школярі матимуть менше року на підготовку.

Рішення, яке на думку освітян мотивуватиме школярів раз і назавжди вивчити іноземну мову, в регіональному центрі оцінювання якості знань охарактеризували як катастрофу і  вже пророкують  найпровальнішу вступну кампанію в історії України.   

- Дізналася про те, що англійську можуть ввести обов’язково, від подружки, в неї мама вчителька. Я просто шокована, в мене залишився рік на підготовку предмету, складати який не збиралась, англійську знала завжди не дуже добре, і не я одна, - розповідає 11-класниця Анна Морозова. - В моєму класі англійську добре знає лише один хлопець, і то зараз «з'їхав». Йому ставили 11, бо він гарно виглядає на нашому «фоні», але знання в нього середні. Оцінки просто завищують.

Щоб  успішно вступити через рік до київського вишу, дівчина вже рік займається з репетиторами з математики та української мови. Третім тестом планувала обрати історію, яку вчить сама. Якщо ж введуть обов’язковий тест з англійської, зізнається,  у родини просто не вистачить грошей.

Рішення про обов’язковість мовного тесту з англійської ухвалили на колегії міністерства ще третього липня. Втім, директор Вінницького центру оцінювання якості знань Геннадій Кузьменко пояснив, що крім рішення колегії, має ще бути наказ міністерства. Його очікують в кінці серпня.

Також читайте: Скільки вінницьких шкіл “завалили” ЗНО

- Як показує практика, варіанти можуть бути різними. Міністерство може і не ризикнути піти на такий крок. В протилежному випадку кількість цьогорічних студентів-першокурсників буде катастрофічно малою, - каже Геннадій Кузьменко. - З 2008 року проглядаючи  результати англійських тестів, назвати хорошими  їх важко. Тестові зошити нескладні, розраховані на учня середнього рівня. Але рівень виконання завдання низького рівня складності не перевищує 20-30 відсотків.

- Через обов’язковість тесту, вступники в нерівних умовах. Дитина у знайомих вступатиме в медичний університет. Вже зараз спить по три години на добу і готується. Бо якщо введуть англійську, муситиме  здавати цілих п’ять тестів. Українську мову, англійську та математику чи історію на вибір, а ще йому потрібна хімія та біологія, - каже вчитель вінницької школи-гімназії №1 Наталя Дуніна.

Також читайте: Три закладів з Вінниці потрапили у ТОП-200 ліцеїв і гімназій за результатами ЗНО

На думку вчительки, перш ніж робити тест обов’язковим, потрібно поміняти програму для не спецшкіл. Давати основу, і повторювати її багато разів. І щоразу повторювати і нанизувати нові слова і складніші структури на базу. Інакше дитина знатиме мову, лише займаючись з репетитором.

Цьогорічних випускників новиною про тест з англійської застали зненацька. Якщо зовнішнє введуть, вони матимуть лише рік, щоб підготуватися до тесту.

- За рік нереально підготуватись до ЗНО, навіть з репетитором, - каже вчителька Наталя Дуніна, - Має граматику добре знати.  На зовнішнє виносять складні структури. Але не знаєш, яка потрапить. Можна вгадати 25 відсотків. А ще ж твір написати. Запас лексики потрібний. Може і можуть без підготовки, але  я таких не зустрічала. Цього року були проблеми з тестами.  Завдання з граматики і лексики 5-6 - взагалі незрозуміло, що перевіряли. В 2012-2014 роках тест був адекватний і коректний.  На 42 завдання і ще твір дві години замало, вважаю, потрібно ще півгодини додати.

В мовних школах вважають таке рішення правильним, бо учні будуть серйозніше ставитися до вивчення англійської. Запевняють, що підготуватись до ЗНО за рік реально.

- Почати підготовку треба з аналізу своїх знань. Написати тест на рівень володіння англійською можна в багатьох мовних школах безкоштовно. З’ясувавши свої прогалини, братись за їх усунення. Комусь поповнити словниковий запас, а комусь розібратись і з граматикою. Займатись треба не менше трьох разів по три години на день. Вчити слова, щоб розуміти тексти. Зрозумівши завдання, вже простіше його виконати. Не забувати про граматику та написання твору, - говорить методист школи «Флеш» Раїса Столярська.

Скільки коштує вивчити англійську у Вінниці

1. Центр іноземних мов ASAP - 35 грн/година, 560 грн/міс. Підготовка до ЗНО 95 грн/год.

2. Flash - 30 грн/година, 1080 грн/міс. Розмовний клуб - 30 грн/год.

3. Перші київські державні курси - 30 грн/година, 520 грн/міс. Прискорений курс - окрема ціна

4. Wizzard - вісім занять - 500 грн. Оплата кожних чотири тижні,

5. Репетитори за оголошенням - від 40 грн/год.

6. Онлайн-платформи  в інтернеті - безкоштовні/платні.

Як здавали ЗНО з англійської в 2015 році

У Вінницькій області:

2693 учасники - зареєструвалось

2373 - пройшли тестування

296 осіб - не пройшли поріг

55 - результатів було анульовано

200-балів - набрав абітурієнт з Хмільника

В цілому по Україні:

81480 - зареєструвалось

71330 - пройшли тестування

9480 осіб - не пройшли поріг

200-балів - набрали 13 осіб

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...