• Головна
  • Стала відома причина задимленості у Вінниці
15:56, 27 серпня 2015 р.

Стала відома причина задимленості у Вінниці

Вже два дні – 26 та 27 серпня Вінниця потопає у дивній димці. Читачі телефонують до редакції та питають – що це за смог. Звідки взявся дим, якщо немає вогню?

Журналіст «20 хвилин» зателефонувала до відділу «Цілодобової варти» міської ради. Там відповіли, що причину виникнення диму вони не знають.

– Були і в нас вчора скарги, – каже керівник відділу «Цілодобової варти» Антоніна Іващук. – Ми направляли службу надзвичайних ситуацій та муніципальну поліцію, щоб вони шукали місце загорання. Все обійшли, але нічого не знайшли. І зверталися в облдержадаміністрацію, щоб вони поїхали навколишніми полями. На вчорашній день немає ніякої інформації. А вранці Вінниця практично вся біла.

Департамент цивільного захисту теж не знає звідки дим.

– Ніякої інформації з цього приводу не було: ні МНС, ні міська рада не повідомляли, – каже оперативний Департаменту цивільного захисту Олександр Прокопчук.

 

Схоже на правду

На свої сторінці у Фейсбуці вінницький журналіст Юрій Пархомчук опублікував фото пожежі, що відбулася увечері 25 серпня на Барському шосе, навпроти Некрасово.

Він написав:

«Палять стерню. Вночі. Фермери. А ви дивуєтесь, що за смог вночі суне на місто. Проїхав 5 вогненних кілометрів і жодної живої душі. Так починаються Великі Пожежі».

фото взято з сторінки у Фейсбук Юрія ПархомчукаПроте у ДСНС сказали, що такої пожежі у них не зафіксовано.

– У статистиці не має такої пожежі. Можливо, це було контрольоване спалення, – каже Олександр Кутовий.


Пожежники кажуть про підпал стерні

Щодо припущення, що смог над Вінницею виникли через пожежі в полях – то у вінницькому управлінні ДСНС це підтверджують.  Кажуть, що причина – спалювання на полях стерні, яка залишилась після збору урожаю.

– Тільки за минулий день ми 20 разів виїжджали на виклики, – каже помічник начальника Головного управління ДСНС України у Вінницькій області Олександр Кутовий. – Працівники сільськогосподарських угідь спалюють стерню, тому утворюється дим, який переходить до міста. Працівники ДСНС намагаються вплинути на такі дії, ми проводимо роз’яснювальні бесіди.

Але застосовувати санкції до фермерів за словами Кутового пожежна служба не може.

– Це робота працівників управління екології, – каже він.

Екоінспекція з цим щось робить?

Журналісти зателефонували у обласний департаменті екології та природних ресурсів. Там переключили на екоінспекцію.

– Ми складаємо протокол про адміністративне порушення, який передбачає адміністративне стягнення, – каже  головний спеціаліст екоінспекції  Денис Красюк.

Сума штрафу залежить від особи винуватця. Якщо простий громадянин, то передбачається 10-20 неоподаткованих мінімумів (170-340 гривень), а якщо посадова особа – від 50 до 70 (850 до 1190).

Але слово розходиться з ділом. Наприклад, за даними ДСНС 26 серпня на Вінниччині було 9 пожеж на полях. Але в екологічній інспекції по телефону сказали, що вчора їх спеціалісти нікуди не виїжджали. Тобто ніякого покарання підпалювачам.

P.S.

До речі, від диму потерпає не лише Вінниця. Видання “Українська правда” пише, що ввечері 26 серпня у Києві виник смог та неприємний запах. Але там причиною називають тління торфовищ в околицях столиці.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...