• Головна
  • У Вінниці хочуть знищити будівельний коледж, щоб збудувати на його місці ще один торговий центр?
11:29, 28 серпня 2015 р.

У Вінниці хочуть знищити будівельний коледж, щоб збудувати на його місці ще один торговий центр?

«Це маячня, бо існує мараторій на закриття навчальних закладів», — запевняє проректор КНУБА Аксельрод.

До редакції газети звернувся В’ячеслав Шатило — директор Вінницького коледжу будівництва і архітектури Київського національного університету будівництва та архітектури, якого нещодавно звільнили. Він впевнений, що став неугодним новому проректору університету — депутату Вінницької облради, колишньому регіоналу Роману Аксельроду. На думку Шатила, мета Аксельрода довести навчальний заклад до зубожіння, щоб потім за безцінь продати приміщення і землю у центрі міста.

«На посаді директора я перебував з 2000 року. Міністерство освіти неодноразово укладало зі мною контракти, ніяких претензій до роботи не було, лише заохочення. 25 червня 2013 року підписав контракт на п’ять років з ректором Київського національного університету будівництва та архітектури, оскільки технікум став його структурним підрозділом.

У середині червня цього року адміністрація КНУБА повідомила колектив коледжу про те, що в університеті створена нова посада проректора з регіонального розвитку, на яку призначено Романа Аксельрода. Одразу після цього Аксельрод прийшов до мене у кабінет і запропонував піти у чергову відпустку, а згодом взагалі звільнитися з посади директора. Цієї пропозиції я не прийняв.

Тоді 14 липня Роман Аксельрод приніс мені наказ ректора, яким створено комісію для перевірки фінансово-господарської діяльності коледжу. Таку перевірку вважав незаконною, тому відмовив. Наступного дня Аксельрод знову приніс наказ ректора, в якому мене зобов’язали надати всі необхідні документи для здійснення перевірки. Знову відмовив, мотивуючи це перевищенням службових повноважень та порушенням чинного законодавства. А 17 липня отримав копію наказу про звільнення...

Але на цьому ректор КНУБА Петро Куліков не зупинився і звернувся до Державної інспекції навчальних закладів щодо проведення комплексної позачергової перевірки Вінницького коледжу. Інспекція відбувалася всупереч мораторію на перевірки у період літніх відпусток. Ревізія здійснювалась навіть з тих питань, які не входять у компетенцію комісії. Голова комісії у супроводі виконуючого обов’язки директора коледжу та проректора Аксельрода ходили біля мого приватного будинку, фотографували, заявляли моїм сусідам, що вже відкрите кримінальне провадження щодо начебто незаконного будівництва будинку, хоча це не відповідає дійсності. Складалося враження, що на мене збирали компромат.

Для того, щоб приховати від керівництва МОН зміну керівника коледжу (який має право першого підпису на фінансових документах), Аксельрод завірив «Карту із зразками підписів та відбитки печатки» не у керівництва МОН, а у приватного нотаріуса Вінниці.

Я звернувся до суду щодо неправомірного, на мою думку, звільнення мене з посади директора коледжу. Але не для того, щоб поновитися, а щоб вказати на зловживання та численні порушення керівництва університету. Мене болить, що усе це відбувалося у пік вступної кампанії і неабияк позначилося на репутації навчального закладу, якому я віддав 15 років життя. Наскільки мені відомо, цьогорічний набір провалено. Ще рік-два з такими «успіхами» — і коледж назвуть нерентабельним. А це ж величезне приміщення у центрі міста! Де гарантія, що його не переведуть у комунальну власність, а потім за копійки не продадуть?! До речі, поруч вже пустує приміщення торговельного інституту та школи. Здається, на цей мікрорайон хтось кинув оком...» — йдеться у зверненні В’ячеслава Шатила.

– Директора звільнили за те, що він двічі не допустив комісію для перевірки фінансово-господарської діяльності коледжу. Має ж право Київський національний університет будівництва та архітектури перевірити діяльність свого структурного підрозділу? Після звільнення директора перевірка відбулася, але вже на рівні Державної інспекції навчальних закладів. Незалежна експертиза знайшла стільки порушень, що цього вистачило для відкриття кримінального провадження. На жаль, на час слідства не можу оприлюднювати конкретні факти, але там чимало: відчуження держмайна, виділення приміщень та площ в оренду без дозвільних документів, списаний бензин та здирництво зі студентів...

А фотографувати будинок Шатила комісія мала повне право, адже його помешкання — це колишні кімнати-ізолятори гуртожитку коледжу...

Знаю, що Шатило через суд намагається повернутися на посаду, але навіть якщо йому це вдасться, є всі підстави його звільнити наступного ж дня за результатами перевірки Держінспекції. На мою думку, керівником навчального закладу не може бути 15 років одна і та ж людина, бо результати її роботи видно лише на початкових етапах. Тому, згідно з нововведеннями у законі про вищу освіту, керівник може бути на посаді не більше двох термінів по п’ять років.

Треба зауважити, що коли університет оголосив конкурс на посаду директора коледжу, Шатило своєї заяви на участь не подав. Це зробили два заступники. Вчена рада університету таємним голосуванням проголосувала за його першого заступника Наталю Бондарчук, яка працює більше 15 років і користується авторитетом у колективі. У даний час вона виконує обов’язки директора. А В’ячеславу Вікторовичу на його прохання була запропонована оплачувана посада радника директора коледжу, бо він написав заяву на звільнення, але згодом відкликав свою ж заяву, — прокоментував події проректор з регіонального розвитку КНУБА Роман Аксельрод.

– А чому ви обміняли посаду заступника вінницької дирекції «Укрпошти» на проректора університету? Кажуть, вже й кабінет собі облаштовуєте в коледжі, збираєтеся не у Києві, а у Вінниці працювати?

– Хоч робота в обласному відділенні «Укрпошти» була більш високооплачуваною, але я відчував, що це не моє. Тому коли отримав пропозицію стати проректором з регіонального розвитку університету будівництва та архітектури, одразу дав згоду. Мою кандидатуру одноголосно погодили Вчена рада КНУБА та Міністерство освіти і науки. До речі, втручання у навчальний процес будь-якого структурного підрозділу університету не в моїй компетенції.

Перше завдання, яке доручив мені ректор, розібратися із ситуацією у Вінницькому коледжі, адже ще до мене у керівництва університету виникали питання щодо діяльності цього підрозділу. Тому і була створена комісія, яку директор коледжу категорично не допускав, через що ректор прийняв рішення звільнити Шатила. Довелося далі організовувати роботу навчального закладу, бо директор був звільнений, а в подальшому звільнилися і головний бухгалтер та практично вся бухгалтерія. Потрібно було вирішувати, як забезпечити фінансову діяльність коледжу, хоча б виплатити співробітникам відпускні, студентам стипендії. Найкоротший законний шлях — це завірити у нотаріуса карту із зразками підписів, що й було зроблено. На 100% гарантую, що у цьому немає порушень, це передбачено законодавством, казначейство прийняло зазначені документи в роботу.

Звісно, в університеті в мене є кабінет, як у кожного проректора, але ректор своїм розпорядженням дозволив в. о. директора коледжу надати мені приміщення на час перебування у Вінниці.

– Шатило заявляє, що ви завдяки своїм зв’язкам отримали свідоцтво на право займатися адвокатською діяльністю?

– Здати екзамен на адвоката по знайомству в кваліфікаційно-дисциплінарній комісії адвокатури навіть теоретично неможливо... У мене юридична освіта, маю ступінь магістра права, 10 років тому в установленому порядку на законних підставах, здавши відповідні іспити, не з першого разу, до речі, отримав свідоцтво на право заняття адвокатською діяльністю. Дійсно, останні роки не займався адвокатською практикою, бо це суперечить закону про держслужбу. Коли вийшов на пенсію, повернувся до юридичної діяльності, працюю з цивільними справами. На жаль, у зв'язку з роботою в університеті часу для цього стало набагато менше.

– Попередній директор впевнений, що після його звільнення коледж чекають не найкращі часи, що ви зацікавлені, щоб навчальний заклад розвалити і продати за безцінь приміщення, як ви це прокоментуєте?

– Він мені також заявляв, що я начебто у змові з Гройсманом збираюся замість коледжу відкрити торговельний центр. Вважаю, що це агонія колишнього звільненого керівника, бо досі діє мораторій на закриття учбових закладів. Вся нерухомість є державною власністю. Я не хочу коментувати маразматичні припущення.

Хочу відзначити, що завершилася вступна кампанія, яка вперше відбулася на прозорому рівні. Виконане держзамовлення, крім того, прийнято багато студентів на контрактній основі. Як на нараді доповіли члени приймальної комісії, на них вперше не чинився тиск та не давалися будь-які вказівки. Жодної скарги від абітурієнтів і батьків не надходило.

Спілкувалася Людмила ПОЛІЩУК 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...