У Вінниці хочуть знищити будівельний коледж, щоб збудувати на його місці ще один торговий центр?

«Це маячня, бо існує мараторій на закриття навчальних закладів», — запевняє проректор КНУБА Аксельрод.

До редакції газети звернувся В’ячеслав Шатило — директор Вінницького коледжу будівництва і архітектури Київського національного університету будівництва та архітектури, якого нещодавно звільнили. Він впевнений, що став неугодним новому проректору університету — депутату Вінницької облради, колишньому регіоналу Роману Аксельроду. На думку Шатила, мета Аксельрода довести навчальний заклад до зубожіння, щоб потім за безцінь продати приміщення і землю у центрі міста.

«На посаді директора я перебував з 2000 року. Міністерство освіти неодноразово укладало зі мною контракти, ніяких претензій до роботи не було, лише заохочення. 25 червня 2013 року підписав контракт на п’ять років з ректором Київського національного університету будівництва та архітектури, оскільки технікум став його структурним підрозділом.

У середині червня цього року адміністрація КНУБА повідомила колектив коледжу про те, що в університеті створена нова посада проректора з регіонального розвитку, на яку призначено Романа Аксельрода. Одразу після цього Аксельрод прийшов до мене у кабінет і запропонував піти у чергову відпустку, а згодом взагалі звільнитися з посади директора. Цієї пропозиції я не прийняв.

Тоді 14 липня Роман Аксельрод приніс мені наказ ректора, яким створено комісію для перевірки фінансово-господарської діяльності коледжу. Таку перевірку вважав незаконною, тому відмовив. Наступного дня Аксельрод знову приніс наказ ректора, в якому мене зобов’язали надати всі необхідні документи для здійснення перевірки. Знову відмовив, мотивуючи це перевищенням службових повноважень та порушенням чинного законодавства. А 17 липня отримав копію наказу про звільнення...

Але на цьому ректор КНУБА Петро Куліков не зупинився і звернувся до Державної інспекції навчальних закладів щодо проведення комплексної позачергової перевірки Вінницького коледжу. Інспекція відбувалася всупереч мораторію на перевірки у період літніх відпусток. Ревізія здійснювалась навіть з тих питань, які не входять у компетенцію комісії. Голова комісії у супроводі виконуючого обов’язки директора коледжу та проректора Аксельрода ходили біля мого приватного будинку, фотографували, заявляли моїм сусідам, що вже відкрите кримінальне провадження щодо начебто незаконного будівництва будинку, хоча це не відповідає дійсності. Складалося враження, що на мене збирали компромат.

Для того, щоб приховати від керівництва МОН зміну керівника коледжу (який має право першого підпису на фінансових документах), Аксельрод завірив «Карту із зразками підписів та відбитки печатки» не у керівництва МОН, а у приватного нотаріуса Вінниці.

Я звернувся до суду щодо неправомірного, на мою думку, звільнення мене з посади директора коледжу. Але не для того, щоб поновитися, а щоб вказати на зловживання та численні порушення керівництва університету. Мене болить, що усе це відбувалося у пік вступної кампанії і неабияк позначилося на репутації навчального закладу, якому я віддав 15 років життя. Наскільки мені відомо, цьогорічний набір провалено. Ще рік-два з такими «успіхами» — і коледж назвуть нерентабельним. А це ж величезне приміщення у центрі міста! Де гарантія, що його не переведуть у комунальну власність, а потім за копійки не продадуть?! До речі, поруч вже пустує приміщення торговельного інституту та школи. Здається, на цей мікрорайон хтось кинув оком...» — йдеться у зверненні В’ячеслава Шатила.

– Директора звільнили за те, що він двічі не допустив комісію для перевірки фінансово-господарської діяльності коледжу. Має ж право Київський національний університет будівництва та архітектури перевірити діяльність свого структурного підрозділу? Після звільнення директора перевірка відбулася, але вже на рівні Державної інспекції навчальних закладів. Незалежна експертиза знайшла стільки порушень, що цього вистачило для відкриття кримінального провадження. На жаль, на час слідства не можу оприлюднювати конкретні факти, але там чимало: відчуження держмайна, виділення приміщень та площ в оренду без дозвільних документів, списаний бензин та здирництво зі студентів...

А фотографувати будинок Шатила комісія мала повне право, адже його помешкання — це колишні кімнати-ізолятори гуртожитку коледжу...

Знаю, що Шатило через суд намагається повернутися на посаду, але навіть якщо йому це вдасться, є всі підстави його звільнити наступного ж дня за результатами перевірки Держінспекції. На мою думку, керівником навчального закладу не може бути 15 років одна і та ж людина, бо результати її роботи видно лише на початкових етапах. Тому, згідно з нововведеннями у законі про вищу освіту, керівник може бути на посаді не більше двох термінів по п’ять років.

Треба зауважити, що коли університет оголосив конкурс на посаду директора коледжу, Шатило своєї заяви на участь не подав. Це зробили два заступники. Вчена рада університету таємним голосуванням проголосувала за його першого заступника Наталю Бондарчук, яка працює більше 15 років і користується авторитетом у колективі. У даний час вона виконує обов’язки директора. А В’ячеславу Вікторовичу на його прохання була запропонована оплачувана посада радника директора коледжу, бо він написав заяву на звільнення, але згодом відкликав свою ж заяву, — прокоментував події проректор з регіонального розвитку КНУБА Роман Аксельрод.

– А чому ви обміняли посаду заступника вінницької дирекції «Укрпошти» на проректора університету? Кажуть, вже й кабінет собі облаштовуєте в коледжі, збираєтеся не у Києві, а у Вінниці працювати?

– Хоч робота в обласному відділенні «Укрпошти» була більш високооплачуваною, але я відчував, що це не моє. Тому коли отримав пропозицію стати проректором з регіонального розвитку університету будівництва та архітектури, одразу дав згоду. Мою кандидатуру одноголосно погодили Вчена рада КНУБА та Міністерство освіти і науки. До речі, втручання у навчальний процес будь-якого структурного підрозділу університету не в моїй компетенції.

Перше завдання, яке доручив мені ректор, розібратися із ситуацією у Вінницькому коледжі, адже ще до мене у керівництва університету виникали питання щодо діяльності цього підрозділу. Тому і була створена комісія, яку директор коледжу категорично не допускав, через що ректор прийняв рішення звільнити Шатила. Довелося далі організовувати роботу навчального закладу, бо директор був звільнений, а в подальшому звільнилися і головний бухгалтер та практично вся бухгалтерія. Потрібно було вирішувати, як забезпечити фінансову діяльність коледжу, хоча б виплатити співробітникам відпускні, студентам стипендії. Найкоротший законний шлях — це завірити у нотаріуса карту із зразками підписів, що й було зроблено. На 100% гарантую, що у цьому немає порушень, це передбачено законодавством, казначейство прийняло зазначені документи в роботу.

Звісно, в університеті в мене є кабінет, як у кожного проректора, але ректор своїм розпорядженням дозволив в. о. директора коледжу надати мені приміщення на час перебування у Вінниці.

– Шатило заявляє, що ви завдяки своїм зв’язкам отримали свідоцтво на право займатися адвокатською діяльністю?

– Здати екзамен на адвоката по знайомству в кваліфікаційно-дисциплінарній комісії адвокатури навіть теоретично неможливо... У мене юридична освіта, маю ступінь магістра права, 10 років тому в установленому порядку на законних підставах, здавши відповідні іспити, не з першого разу, до речі, отримав свідоцтво на право заняття адвокатською діяльністю. Дійсно, останні роки не займався адвокатською практикою, бо це суперечить закону про держслужбу. Коли вийшов на пенсію, повернувся до юридичної діяльності, працюю з цивільними справами. На жаль, у зв'язку з роботою в університеті часу для цього стало набагато менше.

– Попередній директор впевнений, що після його звільнення коледж чекають не найкращі часи, що ви зацікавлені, щоб навчальний заклад розвалити і продати за безцінь приміщення, як ви це прокоментуєте?

– Він мені також заявляв, що я начебто у змові з Гройсманом збираюся замість коледжу відкрити торговельний центр. Вважаю, що це агонія колишнього звільненого керівника, бо досі діє мораторій на закриття учбових закладів. Вся нерухомість є державною власністю. Я не хочу коментувати маразматичні припущення.

Хочу відзначити, що завершилася вступна кампанія, яка вперше відбулася на прозорому рівні. Виконане держзамовлення, крім того, прийнято багато студентів на контрактній основі. Як на нараді доповіли члени приймальної комісії, на них вперше не чинився тиск та не давалися будь-які вказівки. Жодної скарги від абітурієнтів і батьків не надходило.

Спілкувалася Людмила ПОЛІЩУК 

33kanal
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
376 просмотров в сентябре
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
В Виннице на улице Келецкой монтируют новый островок безопасности на нерегулируемом пешеходном переходе в районе конечной остановки троллейбуса."Проблемы перехода почти те же, что в предыдущих случаях: слишком широкая проезжая часть (15,5 м на четыре полосы), высокая скорость транспорта, а именно заезд в город со стороны Барского шоссе, значительный поток пешеходов от остановок общественного транспорта до жилых кварталов, а также наличие троллейбусной оста...
Общество
В Виннице продолжается капитальный ремонт дорожного покрытия по Гниванскому шоссе на участке от ул. Пирогова (развилка) до конечной остановки троллейбусов №12, 13, 14 «Аграрный университет». В связи с этим, с 19:00 20 числа в 6:00 21 сентября и с 19:00 21 сентября до 6:00 22 сентября будет приостановлено движение троллейбусов указанных маршрутов на участке от рынка «Урожай» до конечной остановки троллейбусов « Аграрный университет ». Движение автомобильног...
Политика
Первый участок украинского Hyperloop может пролечь по черноморскому побережью. Об этом сообщил министр инфраструктуры Украины Владимир Омелян в эфире skrypin.ua, передаёт Бизнес.Медиа. "Сейчас мы смотрим на черноморское побережье. Возможно, это будет Одесса. Два варианта есть. Может быть Киев - Одесса или пока на этом этапе то, что рассматривается, - это из порта до других складов, 10-15 км", - сказал Омелян. Впервые о планах строить в Украине Hyperloop ми...
Криминал
20 сентября правоохранителям Винницкой области поступило сообщение об исчезновении жительницы села Щетки. Последний раз ее видели несколько дней назад. Родные боялись, что она могла стать жертвой преступления.Начальник отдела коммуникаций ГУ ЧП Винницкой Анна Олейник рассказала, что тело 32-летней гражданки обнаружили в лесополосе.Выяснилось, что 33-летний мужчина вывез свою жену за населенный пункт и перерезал горло ножом. Он показал правоохранителям, где...
Общество
Над Винницей продолжаются экзаменационные полеты. Будущие военные пилоты тренируются в мастерстве управления самолетами на базе бригады транспортной авиации. Об этом сообщает Воздушные Силы ВСУ. "В бригаде транспортной авиации, которая дислоцируется в Винницкой области продолжаются экзаменационные полеты курсантов летчиков и штурманов 5 курса Харьковского национального университета Воздушных Сил имени Ивана Кожедуба. Днем и ночью доказывают свою психологич...
Происшествия
Вечером 19 сентября в Калиновском районе произошло ДТП с участием грузовика, легковушки и обычной телеги. В результате столкновения погиб один человек, а еще одного доставили в тяжелом состоянии в реанимационное отделение больницы. Как сообщают в отделе коммуникаций ГУНП в Винницкой области, ДТП случилось около 20.00 на дороге между селами Радовка и Корделевка. Восстановив картину событий, правоохранители отмечают, что сначала легковой автомобиль Mercedes...
Общество
Как известно, женщина всю ночь просидела под областной государственной администрацией. Это она сделала с целью достичь справедливости, ведь ей насчитали долг, которого по сути нет. Как сообщает сама протестующая, 65-летняя Галина Демчук, жительница Казятинского района, ей местные электросети насчитали долг в три тысячи гривен. И это несмотря на то, что женщина всегда исправно платила счета. - Да я хочу привлечь внимание, - говорит женщина. - Внимание не то...
Общество
Инцидент произошел несколько дней назад в Виннице. Тогда мужчина, врач-психиатр, преподаватель университета жестоко укусил жену за руку. Медики сообщили, что шрам останется на всю жизнь. Как оказалось, пара уже несколько месяцев не живут вместе и подала на развод, прожив перед тем 8 лет в браке. По словам потерпевшей Ольги Николовой известно, что муж все это время оскорблял ее. Несколько лет назад он уже укусил жену за плечо - следы, кстати, сходили полтор...
Происшествия
20 сентября на улице Москаленко в Винницеспасатели сняли с козырька подъезда местную жительницу. Сообщение в службу «101» поступило около 6:00. Об этом сообщили в пресс-службе ГУ ГСЧС Винницкой области. Прибыв на место происшествия, сотрудники Службы спасения установили, что 36-летняя женщина выпала из окна пятого этажа. С помощью носилок ее сняли на землю и передали врачам скорой помощи. Сейчас специалисты выясняют обстоятельства происшествия.