Учасник АТО з Вінниччини : «Виділення землі - абсурдний процес. Нічого не зрозуміло»

На Вінниччині триває процес передачі земельних ділянок учасникам антитерористичної операції. Втім, далеко не всім вдається отримати у власність землі вчасно та без перешкод. Станом на сьогоднішній день більше 2,5 тисяч учасників антитерористичної операції отримали дозволи на розробку проектів землеустрою ділянок на території Вінниччини. загальна орієнтовна площа ділянок - майже 2 тисячі гектарів. З них понад 120 га для садівництва, майже 1800 га - для селянського господарства та близько 40 га для будівництва. Як бути бійцям, які ще не дочекалися відповідних наказів, і з якими проблемами стикнулись ті, кому нібито виділили землі, дізнавалися «20 хвилин».

– В першу чергу учасник АТО повинен звернутися в Прозорий офіс. Є ділянки, які вже зарезервовані для бійців, тому вони можуть отримати викопіювання документації на землю у відділі земельних ресурсів. Заяви, як правило, розглядаються у місячний термін, але зазвичай ми намагаємося пришвидшити цю процедуру. Далі потрібно звертатися у проектну фірму за проектом землеустрою - витрати на розробку документів лягають на плечі самих учасників АТО. Площа ділянки залежить від цільового призначення і кількості людей, які будуть там знаходитись. Наприклад, під індивідуальне селянське господарство надається до 2 га, під садівництво можна взяти кілька соток і побудувати садовий будиночок... Але всі хочуть отримати ділянки за місцем проживання, у Вінниці чи неподалік, а таких земель на всіх точно не вистачить. Хоча на даний момент з 3123 людей, які звернулися з цього приводу, 2735 вже мають дозволи на проектну документацію, а 802 - вже одержали ділянки у власність, - розповідає начальник управління землеустрою та охорони земель Руслан Железнов.

Але чи справді все так прозоро, просто і швидко? Громадський активіст Анатолій Банах поділився своїм баченням ситуації.
– Ми знаємо про стан справ лиш із відгуків та скарг, які до нас надходять. Але поки що вдається всі питання з чиновниками "закривати" в телефонному режимі. Найчастіше проблема полягає в тому, що уповноважені особи  тупо (особливо в районах) не пояснюють бійцям їх права стосовно виділення ділянок, от вони й звертаються до нас. Люди просто не знають, куди їм іти, тож ходять по всіх інстанціях як по колу. Раджу звертатися до Головного управління Держземагентства Вінницької області за місцем розташування земельної ділянки. До клопотання про отримання у власність земельної ділянки додається копія паспорту, ідентифікаційного коду, викопіювання з кадастрової карти, на якій зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, а також довідка з військкомату, де особа перебуває на обліку, про участь в антитерористичній операції. Щодо перспектив на виділення земель найближчим часом – я вважаю, що їх вистачить, але не там, де хочуть брати. Хочуть там, де проживають, а у Вінниці із цим проблема. А, взагалі, всі ці моменти прописані у статті 12 (пункт 14) Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Роман МалийІ справді, схоже, що у місті є труднощі із розподілом земель. Свою історію очікування розповів учасник АТО Роман Малий з Батальйону швидкого реагування (в/ч 3008):
– Усі необхідні документи я подав більш ніж півроку тому. Жодної інформації та консультацій по перебігу справи у міськраді мені не надавали. Хоча місяць тому надійшов лист з проханням додати посвідчення та листи, що підтверджують мій статус. Я знову прийшов у Прозорий офіс, там мені сказали, що відповідальні за це дуже зайняті, і попросили залишити документацію охоронцям. Не знаю, чи вони її передали, принаймні, зі мною ніхто так і не зв’язався після цього.  Знаю, деякі товариші, з якими у Маріуполі служили, отримали землі десь біля аеропорту, але знову ж таки, наразі це не засвідчено жодними документами, їх повідомили на словах, мовляв, так буде. Є знайомі, які контактували з місцевими волонтерами, ті намагалися якось допомогти, з’ясувати, в якому документі можна хоч би побачити, де чия земля, але чиновники, посилаючись на секретність інформації, відмовляли їм у цьому. 

Вадим НемировськийВадим Немировський з Другого оперативного батальйону Національної гвардії на бронеавтомобілях (в/ч 3008) також незадоволений перебігом процесу передачі землі.
– Поки я був на передовій, цим питанням займалася моя мама. Демобілізувався 7 серпня 2014 року, і почав оббивати пороги сам. Спершу тижні два бігав, носив документи, намагався домогтися хоч якихось роз’яснень. Але виходило так: приходжу у Прозорий офіс – кажуть, ми цим не займаємось, зверніться туди-то. Я звертаюся, і знову футболять у міськвиконком. Нас збирали, годували обіцянками, а офіційно – нічого нема. Мені казали, що виділять ділянку за містом під садівництво і 10 соток під забудову у місті, усі терміни вже спливають. На початку серпня була сесія міськвиконкому, і ось вже місяць хлопцям приходять відмови. Сил терпіти вже нема, то вони ходять судитися. Це просто абсурдний процес: ми ж до цього не тягнулися, ні про що не просили, але якщо вже пообіцяли, то будьте ласкаві, виконуйте… Ще один момент. В Прозорому офісі мені порадили особисто їздити по районах і якимось дивовижним чином самостійно шукати собі землю, домовлятися про неї, і у разі, якщо це вийде зробити, вже звернутися до них. Можете собі уявити – треба ходити на роботу, заробляти, повертатися до нормального життя, а чиновники пропонують мені просити собі землі незрозуміло де і незрозуміло в кого. З волонтерами я не контактував, якщо чесно, вже просто втомився битися головою об лід.

Ярослав СолігорБоєць Дев’ятого територіального батальйону «Вінниця» Ярослав Солігор – один із «щасливчиків», які 14 серпня брали участь в жеребкуванні міської ради по розподілу 70 земельних ділянок. Він розповів, що було після того, як місце розташування його ділянки було визначено.
– Дуже довго я чекав, з серпня минулого року. Процес затягували як могли. Вже коли й не сподівався, зателефонували з міської ради, запросили на це жеребкування. Мені дісталася ділянка під забудову на вулиці Віктора Блащука. Здавалося б, справа наближається до логічного кінця, але після того, як місце визначилося, затишшя продовжилося. До цих пір ні слуху ні духу, і що робити далі, я не маю жодного уявлення. 

Довідка

Окремим дорученням голови Держземагентства України Сергія Руденка учасникам АТО, а також родинам загиблих бійців надано право на отримання ділянок для будівництва, садівництва, дачного та селянського господарства. Якщо учасник АТО не скористався правом на безкоштовне отримання землі раніше та надав усі необхідні документи, відповідно до ст. 118 Земельного кодексу України йому надається земельна ділянка. 

Більш детальну інформацію щодо цього процесу у Вінниці надає ГУ Держгеокадастру у Вінницькій області. Згідно з офіційними роз’ясненнями управління, учасник АТО подає клопотання щодо надання дозволу на розробку документації із землеустрою до Вінницької міської ради та Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області. Протягом 30 днів приймається рішення про дозвіл. Документи із землеустрою розробляються інженерами-землевпорядниками впродовж 6 місяців, і потім підлягають погодженню з Департаментом архітектури, містобудування та кадастру, а також з управлінням Держгеокадастру. 
Потім протягом 14 робочих днів відбувається процес реєстрації ділянки у земельному кадастрі, після чого Вінницькою міською радою приймається рішення про затвердження землевпорядної документації та про передачу ділянки у власність. Врешті-решт, учасник АТО повинен зареєструвати право власності на землю в Укрдержреєстрі. Щодо витрат самого бійця, в ідеалі вони складають 1639 грн., – 1400 грн. за розробку документації із землеустрою та 239 грн. за реєстрацію права власності.

20minut
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
100 просмотров в декабре
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
Перед новогодними праздниками у нас возникает много вопросов по поводу подготовки. Что надеть? Где отпраздновать? Где купить подарки родным? Есть те, кто уже заранее подготовился и купил все что нужно, ну и есть те, кто впопыхах  31 декабря будет бегать по магазинам. Сайт 0432.ua совместно с нашими партнерами подготовил статью, с помощью которой Вы сможете найти ответы на все свои вопросы. И так первый пункт в нашем проводнике к новогодним праздникам это:...
Криминал
Фискальные органы часто становятся своеобразным прикрытием для мошенников. От имени высокопоставленных служащих они звонят предпринимателям и просят о «посильной помощи». В последнее время фиксируется новая «волна» звонков. На сей раз аферисты обращаются к бизнесменам от имени первого замглавы ГУ ГФС в Винницкой области Олега Мартынюка. В Госфискальной службе просят не помогать мошенникам, а о их контактах сообщать. Как сообщает пресс-служба ведомства, обр...
Происшествия
В яру на окраине села Букатинка Бершадского района местные жители случайно обнаружили человеческий череп и несколько костей. Поскольку никаких захоронений там не проводилось, они обратились в полицию. По предварительным данным, останки могут принадлежать мужчине, которого в селе разыскивают около полутора лет. Как уточняют в отделе коммуникаций ГУНП в Винницкой области, у черепа не было нижней челюсти. Однако внешних повреждений, которые однозначно указыва...
Общество
В Винницкой области московские попы организовали школу боевых искусств, в которой тренируют молодежь.Об этом сообщила в социальной сети местная жительница Тамара Лозовая.
Происшествия
В Винницкой области легковой автомобиль въехал в дерево. Один человек погиб, два получили травмы, сообщили в пресс-службе ГУНП области. ДТП произошло около 23:10 8 декабря на трассе М-12 возле села Громадское в Литинском районе. Как выяснилось, 67-летний водитель "Mitsubishi L200" не справился с управлением, и автомобиль столкнулся с деревом. В результате аварии 49-летний пассажир автомобиля от полученных травм погиб на месте. Водителя легковушки и второго...
Криминал
Утром 7 декабря в полицию Могилева-Подольского с заявлением о краже обратился местный житель. Из подвала дома у него исчезли 15 электродвигателей. Правоохранители подозревают в преступлении осужденного несколько дней назад вора. Как сообщают в отделе коммуникаций ГУНП в Винницкой области, потерпевший оценивает ущерб в 20 тысяч гривен. По версии следствия, к преступлению причастен 31-летний житель района, которого несколько дней назад за совершение подобных...
Общество
9 декабря в православии отмечается День святого Георгия Победоносца, а в народе - праздник Юрьев день. Узнайте о приметах, истории и традициях праздника Юрьев день, что можно и нельзя делать 9 декабря. В православной традиции два раза в год отмечают дни, посвященные памяти святого великомученика Георгия Победоносца - 6 мая, Юрий Вешний - день казни великомученика и 9 декабря – это дата, посвященная годовщине освящения Ярославом Мудрым храма в честь Георгия...
Спорт
Украинский проспект среднего веса (до 72,6 кг) Сергей Богачук (12-0, 12 КО) добыл очередную досрочную победу на профиринге. 23-летний винничанин в рамках "последней трансляции бокса на НВО" расправился с пуэрториканцем Карлосом Гарсией Эрнандесом (15-20-2, 12 КО). Богачук с первого раунда завладел инициативой, избивая соперника ударами в голову и корпус, пока в 6-й трехминутке не отправил соперника на настил, после чего рефери остановил поединок.
Спорт
Бронзовый призер Параолимпийских игр 2016 и победитель Кубка мира по пулевой стрельбе Алексей Денисюк из Винницы одержал очередную победу на Чемпионате Европы. Об этом сообщает Галина Мустафаева в facebook. «Поздравляем Денисюка Алексея с завоеванием золотой и серебряной наград на чемпионате Европы по пулевой стрельбе, что проходил в Сербии в городе Белград с 1 по 7 декабря. Мы гордимся тобой. И очень ценим тебя », - написала Галина.