Що змінилося за рік у Вінницькій міській раді

Вже другий рік поспіль Вінницька міська рада стає об’єктом дослідження рівня Індексу публічності органів місцевого самоврядування міст України. В минулому році Вінниця посіла друге місце в загальнонаціональному рейтингу як за загальним показником (з результатом 63%), так і по кожному з досліджуваних суб’єктів владних повноважень, якими стали міський голова, виконавчі органи та депутати міської ради. Таким чином, Вінницька міська рада була визнано як така, що має задовільний рівень публічності.

В 2015 році, за результатами дослідження, рівень публічності Вінницької міської ради зріс на 7% та досяг позначки 70%, таким чином Вінниця знов увійшла до переліку міст, муніципальна влада яких має задовільний рівень публічності. Зростання узагальненого показника, в свою чергу, стало результатом збільшення показників публічності міського голови, виконавчих органів влади та депутатів міського голови.

Так, рівень публічності міського голови зріс в поточному році на 8 пунктів та досяг 75%, по даному показнику Вінниця посіла третє місце в загальнонаціональному рейтингу, поступившись лише на декілька відсотків таким містам, як Луцьк (78%), Івано-Франківськ та Київ (по 77%). Збільшення даного показника зумовлене, в першу чергу, зростанням рівня прозорості та відкритості Вінницького міського голови.

Винница.info: Що змінилося за рік у Вінницькій міській раді

Зокрема, в поточному році більш інтенсивно відбувалась взаємодія міського голови з представниками місцевих ЗМІ, зросла систематичність висвітлення діяльності міського голови на сайті міської ради, збільшилась кількість громадських обговорень та громадських слухань, ініційованих міським головою, для формування більш якісного діалогу з громадою створено сторінку міського голови в мережі Facebook, визначено підрозділ, який відповідає за налагодження співпраці з організаціями громадянського суспільства тощо.

З показником 76%, що на 7%, ніж в минулому році, Вінниця посіла друге місце за рівнем публічності виконавчих органів міської влади. Відбулися, зокрема наступні зміни: на офіційному веб-сайті міської ради оприлюднено більш повну інформацію про повноваження виконавчого комітету, про пільги для різних категорій населення та різних видів послуг, розміщено проміжні звіти про хід та виконання місцевих цільових програм поточного року, більш систематично публікуються в друкованих органах нормативно-правові акти виконавчого комітету, зросла оперативність та повнота відповідей на запити на публічну інформацію тощо.

Винница.info: Що змінилося за рік у Вінницькій міській раді

Зростання рівня публічності депутатів міської ради на 5%, порівняно з минулим роком дало змогу Вінниці очолити рейтинг міст по даному показнику з результатом 60%. Таке зростання зумовлене певними позитивними зрушеннями в процесі звітування депутатів міської ради. Так, надано інформацію про звітування половини депутатського корпусу про результати своєї роботи та виконання доручень виборців у 2014 році, а саме - депутатів, обраних в одномандатних округах, сформовано графік звітування зазначених депутатів, на веб-сторінці ради розміщено актуальні звіти депутатів.

Винница.info: Що змінилося за рік у Вінницькій міській раді

Як і в попередній період, у міській раді приділяється значна увага оприлюдненню інформації про бюджет міста, про порядок, умови, результати проведення конкурсів на заміщення вакантних посад, оголошеннь про проведення земельних торгів, інформації, що стосується регуляторної політики та громадських слухань. Опубліковано річні плани закупівель (та інформацію про іх виконання) усіх структурних підрозділів ради, виконавчого комітету, комунальних підприємств, закладів культури та охорони здоров’я, освітній установ міста. Розміщено декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру в.о. міського голови, його заступників та керівників усіх структурних підрозділів. Система електронного документообігу забезпечує своєчасне оприлюднення нормативних актів міської ради. Пройшовши процедуру попередньої реєстрації, громадяни мають змогу брати участь у засіданні виконавчого комітету, бути присутніми на сесії міської ради та засіданнях депутатських комісій.

Поряд з цим, на відміну від минулого року, в офіційному друкованому органі міської ради не було оприлюднено декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру міського голови та його заступників, на веб-сайті міської ради не розміщено результати земельних торгів, а відповідні повідомлення в офіційному друкованному виданні оприлюднюються із запізненням.

Окрім того, у публічному доступі залишається відсутньою інформація про помічників та радників міського голови, про фінансові ресурси міської ради, які витрачаються на забезпечення діяльності виконавчих органів, не оприлюднено більшість даних генерального плану міста, прогноз соціально-економічного розвиту міста на середньостроковий період (5 років), декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру депутатів міської ради, результати поіменних голосувань депутатів, інформацію про розмір депутатських фондів на виконання повноважень та процедура їх використання, план реалізації депутатами доручень виборців тощо. Існує необхідність визначення більш чітких та детальних процедур звітування перед мешканцями міста всіх суб’єктів владних повноважень та запровадження практики звітування міського голови та виконавчих органів ради перед територіальною громадою на відкритій зустрічі.

ВИННИЦА.info
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
54 просмотра в октябре
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Происшествия
Под утро в Виннице произошло автопроисшествие из-за которого было перекрыто часть улицы Магистратской. Сейчас полиция рассказала подробности ДТП.Автопроисшествие произошло около 5:20 22 октября на улице Магистратской.- Водитель автомобиля Volkswagen не выбрал безопасную скорость, не учел дорожной обстановки и не справился с управлением, в результате чего совершил наезд на две электроопоры. Одна из них упала на автомобиль Skoda Fabia, который двигался в поп...
Происшествия
22 октября в г. Тульчин водитель грузового автомобиля на тротуаре допустил наезд на 41-летнюю местную жительницу. От полученных повреждений потерпевшая погибла на месте происшествия.Авария произошла около 13.20 на улице Леонтовича.Водитель грузового автомобиля «Мерседес», который привез продукты в магазин, двигаясь задним ходом по тротуару, допустил наезд на женщину. От полученных повреждений во время оказания медицинской помощи потерпевшая скончалась. Сле...
Общество
Винничину обеспечили вакцинами против гриппа. Хотя наличие этого вируса в Украине пока не подтверждено лабораторно, аптечные сети запаслась препаратами для профилактики болезни. Как пояснила директор департамента здравоохранения Винницкой ОГА Людмила Грабович, в этом сезоне прогнозируется циркуляция вирусов гриппа типа А (Мичиган, Сингапур) и типа В (Колорадо). Но пока люди болеют респираторными инфекциями и парагриппом. Причем, активно. Грипповать начнут,...
Общество
Управлением уголовного розыска ГУНП в Винницкой области разыскивается без вести пропавшая Галина Дерешовськая, 15.02.1939 г.р., жительница села Житники Муровано-Куриловецкого района. 29 сентября 2018 женщина ушла из дома и до настоящего времени ее местонахождение неизвестно.Приметы пропавшей: рост 158 см, лицо овальное, светлые волнистые волосы, губы тонкие, глаза темные.Была одета: платок красного цвета, коричневые пальто, синяя юбка, кожаные черные сапог...
Политика
Суд пояснил, что режим "транзит" не является правонарушением Верховный суд признал законным пользование автомобилем с иностранной регистрацией, который был ввезен на территорию Украины с целью транзита. Об этом сообщает пресс-служба суда. К такому выводу пришел Верховный Суд, рассмотрев в кассационном порядке иск физического лица в таможню, который просил отменить постановление о признании его виновным в нарушении таможенных правил и штрафе в размере 8,5 т...
Общество
Энергоснабжающая компания “Винницаоблэнерго” приобрела 6 внедорожников повышенной проходимости Ford, которые будут использоваться для передвижения ремонтных бригад в районах Винницкой области. Как написал на своей страничке в Фейсбуке генеральный директор “Винницаоблэнерго” Андрей Полищук, новые автомобили вместо устаревшей автотехники российского производства переданы в шесть районных структурных подразделений компании. В частности, теперь ремонтные брига...
Общество
В этом году винничане сполна насладились бабьим летом. Столбики термометров били рекордные показатели, а нежное осеннее солнце дарило тепло вплоть до двадцатых чисел октября. Город, который наслаждается последними каплями "осеннего лета", зафиксировала корреспондент Depo.Винница.
Общество
Городские власти подошли к последнему этапу реконструкции улиц в районе Центрального рынка. Как написал мэр Винницы Сергей Моргунов в Facebook, начат капитальный ремонт улицы Тимирязева на отрезке между Шмидта и Верхарна. Твердое покрытие на этом отрезке позволит сократить и облегчить путь с проспекта Коцюбинского на улицы Брацлавскую и Привокзальную, минуя наиболее загруженные перекрестки. «Дорожники обустраивают тротуары по полтора метра шириной с обеих...
Общество
В Виннице перекроют одну улицу. Там будут проводить ремонтные работы.Речь идет об улице Князей Кориатовичей. Там на этой неделе будут проводить работы по ремонту сети теплоснабжения.- В связи с этим, временно, с 22:00 23 октября до 6:00 24 октября будет перекрыто движение транспорта по улице Князей Кориатовичей в районе перекрестка с улицей Понеделина, - отмечают на сайте горсовета.