• Головна
  • Директорів шкіл у Вінниці можуть обирати за конкурсом
14:10, 16 жовтня 2015 р.

Директорів шкіл у Вінниці можуть обирати за конкурсом

Посада директора школи стане виборною, повідомляє сайт VLASNO.INFO. Кабінет Міністрів України прийняв постанову про порядок призначення керівників загальноосвітніх навчальних закладів державної форми власності за результатами конкурсного відбору. В ході засідання уряду Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк повідомив, що згідно з цим документом, директорів будуть обирати не за вказівкою керівника області та району, а за рішенням конкурсної комісії, до якої увійдуть спеціалісти, представники громадськості, батьківських комітетів і навіть учні, — пише сайт Osvita.ua.

На відкритих конкурсах вже були обрані 22 директора київських шкіл. Відповідний експеримент триває в місті Чернівці.

— Зараз ми розповсюджуємо процедуру публічних і прозорих виборів директорів шкіл на всю Україну, —сказав Яценюк.

Відповідні рішення про вибори директорів шкіл, за його словами, мають прийняти органи місцевого самоврядування.

У департаменті освіти і науки Вінницької міської ради зазначають, що відповідні документи до них поки що не надходили. Тож, в якому вигляді все це буде відбуватися поки невідомо.

Журналіст Vlasno.info дізнався думку з цього приводу у директорів вінницьких шкіл. З опитаних нами керівників закладів жоден не висловився проти проведення таких виборів.

— Це цілком нормальний європейський підхід, — вважає директор СЗОШ №31 Ольга Іванець. — Я думаю, що в таких виборах можуть брати участь як самовисуванці так і ті, чиї кандидатури запропонував, приміром, учительський колектив.

За словами директорки, для того, аби потрапити на посаду директора сьогодні потрібно бути не лише вчителем, педагогом, психологом, але й керівником, адміністратором, менеджером, бухгалтером. Мабуть, все це має враховуватися під час відбору.

— Завжди варто спробувати, — переконана заступник директора з виховної роботи СЗОШ №14 Юлія Маріуца. — Приміром, в нас компактний мікрорайон. Всі один одного знають, тому провести такі вибори буде нескладно. Можливо, проводити такі конкурси варто методом голосування на сайті або за допомогою проведення тестування кандидатів з різних сфер, в тому числі, і з господарської діяльності.

За словами директора СЗОШ №21 Андрія Космини, знайти людину на вакантну посаду керівника у школі не так і легко. Насправді не так багато людей, які хочуть обіймати такі посади. А ті, хто на них претендує, не завжди відповідають вимогам.

— Я довіряю департаменту освіти, — каже директор. — Він приймає виважені рішення. А коли почнеться гра у демократію, невідомо що буде. Як можна говорити про свідомий вибір, коли громадянського суспільства немає?

На думку директора, висуваючи ту чи іншу кандидатуру на посаду директора, члени таких конкурсних комісій можуть переслідувати чиїсь меркантильні інтереси. Колектив також може бути необ'єктивним.

— В нашій школі такий прецедент вже був 15-20 років тому, — пригадує директор. — В нашій школі вже були вибори. Директора тоді обирав колектив. Керівником закладу тоді став Петро Омелянович Соловей. Зараз він очолює Вінницьку міську організацію профспілки працівників освіти і науки.

За словами Андрія Космини, одним з кандидатів на посаду тоді був і Олександр Сухомовський, нині директор школи-ліцею №7. З незрозумілих причин колектив не обрав його на цю посаду. Коли ж Олександр Григорович очолив школу-ліцей №7, заклад став найкращим у місті. Андрій Сергійович не виключає, що колектив в таких питаннях може бути необ'єктивним.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...