У Вінниці завершила роботу робоча група з питань декомунізації

У Вінниці завершила свою роботу робоча група з питань декомунізації. За її висновками у Вінниці перейменують 140 топонімів, тобто назв географічних об’єктів. З них 84 вулиці.
В даний момент Вінниця готується до громадських слухань, на яких обговорюватимуть нові назви вулиць. «Процес перейменувань затягнувся. У нього внесли свої корективи місцеві вибори. Деякі місцеві ради в області взагалі намагалися не чіпати питання перейменувань, бо воно дратівливе для людей. Наша комісія роботу завершила. Зараз справа за міською радою. Я думаю, після першої сесії нової міської ради буде оголошено і дату громадських слухань у Вінниці, на яких розглядатимуть нові варіанти назв вулиць» - повідомив заступник голови робочої групи Олександр Федоришен. (Перша сесія відбудеться 27 листопада - авт.)
Олександр додав, що слухання будуть важкими. «У Києві пішли шляхом інтернет-опитування громадської думки. У Харкові людей зібрали у велику концертну залу, де і проводили громадські слухання. Яким шляхом піде Вінниця я поки не знаю. Швидше за все, слухання відбуватимуться у палаці мистецтв «Зоря» - додав Олександр Федоришен в ексклюзивному інтерв’ю Vinnitsa Life.
Як повідомив Олександр Федоришен, будуть перейменовувати у Вінниці вулицю Стахурського. Є декілька варіантів. Католики пропонують перейменувати її на вулицю Іоанна Павла другого, православні – на вулицю Андрія Первозванного (яке відношення обидві особистості мають до Вінниці – незрозуміло). А робоча група схиляється до версії вулиці Злагоди (щось на зразок, вочевидь, примирення між католиками та православними). Вулицю Червоних партизан у Вінниці планують перейменувати на вулицю архітектора Владислава Городецького (уродженець Вінницької області. Автор будинку з химерами та Собору святого Миколая у Києві - авт.). Вулицю Козицького пропонують перейменувати на вулицю імені Миколи Оводова (мера Вінниці на початку 20 століття). Вулиця Володарського, швидше за все, буде перейменована на вулицю Монастирську.