Серед актуальних питань діяльності Вінницького національного аграрного університету на черговому засіданні Вченої ради було розглянуто стан та особливості прийому абітурієнтів до університету в 2015 році. Про це доповіла відповідальний секретар приймальної комісії Олена Шаманська.
Підготовка до вступної кампанії проходить в штатному режимі. Університет готовий прийняти на навчання нових студентів та надати їм можливість досягнути вершин в науці та на практиці.
Олена Шаманська окремо виділила можливість випускників коледжів вступати на 2 та 3 курс навчання до нашого університету: «Кількість вакантних місць, на які можуть вступати випускники коледжів за скороченим терміном, становить: 475 місць на другий курс денної форми навчання, 557 – на третій; на заочну форму навчання – 1094 місця на другий курс та 1057 – на третій курс».
Якщо говорити про кількість випускників шкіл, то спостерігається тенденція до їх зменшення. Зокрема, за даними Департаменту освіти і науки у Вінницькій області в 2015 році кількість випускників шкіл становить 8400 осіб, що на 606 осіб менше, ніж у 2014 році.
За даними Українського центру оцінювання якості освіти, у 2015 році для участі в зовнішньому незалежному оцінювання зареєстровано близько 290 тисяч осіб, що на 10 тисяч менше, ніж у 2014 році. Зокрема, у Вінницькій області для участі у ЗНО зареєструвалось 11793 осіб.
Прийом документів на навчання за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавр на денну форму навчання буде тривати з 10 по 24 липня, за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліст та магістр денної форми навчання - з 6 по 20 липня.
Також Олена Шаманська звернула увагу на зміни в умовах прийому на навчання у вищих навчальних закладах, які були затверджені МОН України:
• вищі навчальні заклади прийматимуть сертифікати ЗНО лише 2015 року;
• знято обмеження щодо мінімальної кількості балів ЗНО. Водночас вищий навчальний заклад самостійно буде встановлювати мінімальний прохідний бал сертифікатів ЗНО;
• вступники визначатимуть пріоритетність заяв на вступ. Зарахування пройде в одну хвилю;
• скасовано обов’язковість подання вступником медичної довідки;
• не допускається вступ поза конкурсом для здобуття ступеня магістра;
• право на зарахування поза конкурсом буде мати така категорія, як «діти учасників бойових дій» з числа осіб, які захищали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України та брали участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення.
Відділ аспірантури і докторантури продовжує розширювати кількість спеціальностей підготовки науково-педагогічних та наукових працівників. Тетяна Гончарук, завідувач відділу аспірантури і докторантури, доповіла про можливості відкриття нових спеціальностей: 08.00.09 – бухгалтерський облік, аналіз та аудит (за видами економічної діяльності) з відривом від виробництва та без відриву від виробництва; 05.18.12 – процеси та обладнання харчових, мікробіологічних та фармацевтичних виробництв з відривом від виробництва та без відриву від виробництва; 05.03.05 – процеси та машини обробки тиском з відривом від виробництва та без відриву від виробництва. Члени Вченої ради підтримали рішення відкриття нових спеціальностей в аспірантурі в галузі економічних та технічних наук.
Кабінет Міністрів України своєю постановою скасував пластикові дипломи. Відповідно до цієї постанови наказом Міністерства освіти і науки було затверджено нові форми документів про вищу освіту державного зразка та додатків до них, які надійшли до університету.
Президент університету Григорій Калетнік відзначив: «Ми отримали зразки дипломів від Міністерства освіти і науки, але в цих зразках є деякі невідповідності. За підписом в.о. ректора ми надіслали лист в Міністерство із пропозиціями». Ці пропозиції стосуються графи "за спеціальністю" та графи "спеціалізації".
Також членів Вченої ради зацікавило питання: чому порушуються терміни проведення виборів ректора? Виступаючі звернули увагу, що три місяці тому було призначено виконуючого обов’язки ректора Володимира Курила. І, як висловився на представлені заступник Міністра освіти і науки Андрій Гевко, його завданням було забезпечити проведення виборів ректора у Вінницькому національному аграрному університеті відповідно до Закону України "Про вищу освіту" та методичних рекомендацій Кабінету Міністрів України.
Проте, не зважаючи на це, Міністерство освіти і науки досі не надало список претендентів, які подали документи на оголошений конкурс. Члени Вченої ради засудили дії Міністерства освіти і науки, яке демонструє неповагу до Закону.
За ініціативою членів Вченої ради було проведено таємне рейтингове голосування, в результаті якого було визначено, яким чином розподіляться голоси при участі:
а) всіх претендентів у виборах ректора університету;
б) у випадку недопущення Міністерством освіти і науки кандидатури президента університету Григорія Калетніка.
В результаті таємного голосування, по першому сценарію виявились наступні результати:
- Григорій Калетнік - 61 голос ( 95,32%)
- Віктор Мазур - 1 голос ( 1,56%)
- Микола Бахмат - 1 голос ( 1,56%)
- Олег Мороз - 1 голос ( 1,56%)
- Роман Чудак - 0
- Хмельовський Василь – 0
- не підтримую жодного кандидата – 0
У випадку недопущення кандидатури президента університету голоси членів Вченої ради розділились наступним чином:
- Віктор Мазур - 47 голосів ( 74,60%)
- Олег Мороз - 4 голоси ( 6,35%)
- Роман Чудак - 1 голос ( 1,59%)
- Микола Бахмат - 0
- Хмельовський Василь – 0
- не підтримую жодного кандидата – 11 (17,46%).