Довідники, портали, бібліографічні бази даних, сайти комерційних видавництв дають змогу знаходити журнали у відкритому доступі.

Як правило, спочатку ми визначаємо групу журналів, цілі та тематика яких (цілі та обсяг) відповідають статті, що подається. При цьому нас цікавить режим доступу (повний або необов'язковий вільний доступ; ембарго; самоархівування у відкритий архів версії статті, зокрема прийнятої версії, яку також називають постпринтом), вартість публікації (платна або безоплатний журнал для автора) і, нарешті, режим спільного використання і повторного використання статей (тип ліцензії).

На деяких сайтах перелічено лише журнали з повним відкритим доступом, на інших - усі типи журналів. Вони безкоштовні або платні, різними мовами. Ці сайти можуть перетинатися.

Sherpa Romeo, про правила відкритого доступу та самоархівування для журналів і видавців, підготовлено JISC, Велика Британія). Надає інформацію про способи доступу та самостійного архівування у відкритому доступі версій статті, спільного використання та повторного використання (ліцензії Creative Commons), ембарго тощо. Пошук за назвою журналу, ISSN, видавцем.

Де публікувати, база даних загальнодоступної інформації про журнали в галузі наук про життя, соціальних наук та інженерних наук, що застосовуються в сільському господарстві. Численні критерії сортування, зокрема методи доступу - повний безкоштовний доступ, необов'язковий, ембарго, заборона на безкоштовний доступ, зазначена плата.

Міжнародні платформи журналів у тотальному відкритому доступі

Érudit, запущений 1998 року Консорціумом між університетами Монреаля, Лаваля та Квебека з іншими партнерами). Ресурси, опубліковані французькою мовою в Північній Америці: журнали з повним відкритим доступом або ембарго (від 12 до 36 місяців), книжки, праці, дисертації, тези, інші дослідницькі документи.
OpenEdition Journals, заснована 1999 року за підтримки французької публічної інфраструктури OpenEdition); Усього у відкритому доступі або під забороною 552 журнали.

Дві платні міжнародні бібліографічні бази даних із загальним фільтром відкритого доступу (Open Access Journals), що дає змогу ідентифікувати ці журнали.

Scopus (Elsevier), безоплатно доступний для країн з низьким рівнем доходу в рамках програми Research4life - https://statti.in.ua/publikaciya-v-zhurnalah-iz-bd-scopus/. Скопус це бібліографічний сервіс "Abstract & Citation index" голландського видавництва Elsevier. У формі пошуку (Пошук документів) угорі натисніть "Джерела"; потім виберіть область "Тема", у меню відображення прапорець "Відображати тільки журнали відкритого доступу".

Web of Science (Clarivate Analytics) - виберіть список основних журналів або на сторінці пошуку WoS (натисніть у правому верхньому кутку), або безпосередньо зі списку основних журналів: натисніть у центрі кнопку "Пошук журналів", потім у меню зліва "Фільтри" виберіть "Для відкритого доступу", "Перераховано в каталозі журналів відкритого доступу" та додайте потрібні фільтри, такі як охоплення Web of Science, категорія, мова, країна тощо.

Насамкінець слід зазначити, що журнали відкритого доступу можуть бути надзвичайно корисним ресурсом для студентів і дослідників, які тепер можуть отримати безкоштовний доступ до широкого кола наукових публікацій. Якщо ви шукаєте нові та інноваційні дослідження, журнали з відкритим доступом повинні бути вашим джерелом інформації. Однак важливо забезпечити, щоб якість статей, що публікуються, була надійною та актуальною. Скористайтеся зростаючою тенденцією до публікацій у відкритому доступі та знайдіть потрібні дослідження без великих витрат.