• Головна
  • У військовому містечку під Вінницею вирубили світло. Люди отруюються без холодильників
11:03, 10 липня 2013 р.

У військовому містечку під Вінницею вирубили світло. Люди отруюються без холодильників

Сім'ї колишніх військових сидять у лісі без світла Десять днів без світла і води залишаються колишні військові, мешканці військового містечка №76, що знаходиться у лісі за 20 кілометрів від Вінниці.

- Світло нам «вирубили» ще 29 червня, - розповідає колишній військовий електрик Іван Поліщук. – Відтоді світимо свічками і не маємо де зберігати продукти, бо холодильники не працюють.  Одна жінка вже отруїлася. Всі разом рятували Валентину Багулову.  Чоловік у неї теж хворий. Обслуговував цистерни з ракетним паливом. За час служби надихався отрути, підірвав здоров’я. У нього свій режим харчування, а як можна обійтися без холодильника?

У пенсіонерки Галини Капранової цукровий діабет. 

- Мої ліки мають зберігатися в холодильнику, - бідкається Галина. – Добре, що сусіди купили генератор, то в них по декілька годин працює холодильник, прошу, щоб взяли ліки на зберігання. 

Ще одна пенсіонерка Анна Войтюк весь час працювала у військовій частині. - Я тут з 1965-го року, - каже жінка. – Тут діти народилися. Чоловік помер дев’ять років тому. Болячки обсіли, нема сил їздити у місто, та й чим їхати, автобус в ліс не ходить. У мене в холодильнику крім в’ялих кабачків і огірків нема нічого. Жінка скаржилася на те, що не має можливості їздити у райцентр за пенсією, бо вже сили не ті. Та й дорого таксі викликати. «Нас тут десять пенсіонерів, чому б не доставляти пенсію у містечко?»

Значна частина проблем колишнього військового містечка лягла на плечі його мешканців. 

- Ми навіть добивалися встановлення поштової адреси, - каже Галина Капранова. – Бо ніде не значилися. Так само прописатися не могли. Самі за власні кошти оформляли документи на будинки, ніби ми їх будували, платили з власної кишені, але що цікаво – скрізь зазначили, що робить це міська рада. Тобто переоформлення будинків з балансу Міноборони на баланс міськради зробили за наші гроші. Тільки тоді нам надали адресу.

Нові електростовпи на території містечка, за словами мешканців, вони встановили за свої кошти, так само з власних гаманців оплатили перекриття одного з будинків.

- Тепер нам пропонують зібрати гроші на встановлення автоматизованої системи комерційного обліку електроенергії, таку назву має цей прилад і коштує він 14 тисяч гривень, - каже Майя Вигонюк. - Більше того, кажуть, щоб взяли на баланс лінію електропередач. «Якщо протягом десяти діб цього не буде зроблено, міськрада не заперечуватиме проти примусового відключення містечка від електроенергії».

Таку відповідь мешканці містечка отримали з Калинівської міськради за підписом першого заступника голови пана Щьова. 

- Як громада може взяти на обслуговування ЛЕП? - дивуються колишні військові, але ж, що написано пером…

- Це попередники все наробили, – каже міський голова Калинівки Анатолій Шамалюк. – Ще під час передачі військового містечка, треба було передати ЛЕП на обслуговування спеціалізованої організації. Це ж не 220 вольт, це лінія на десять кіловольт. Тепер маємо проблему.

Втім, серед тих, хто підписував акт про передачу майна у 2007 році є й прізвище нинішнього міського голови. Тоді він очолював ЖЕК.

- Дотепер лінію електропередач обслуговував квартирно-експлуатаційний відділ, - уточнює міський голова. – Вони ж сплачували за зовнішнє освітлення  у містечку, за використання електрики на постачання води. Тепер відмовилися це робити. Ми запропонували мешканцям створити об’єднання співвласників і взяти ці витрати на себе. Вони відмовляються це робити. Тому й опинилися без світла. Шукаємо тих, хто може взяти лінію на баланс.

Довідка

У колишньому військовому містечку №76 розформованої військової частини А 2783 проживає трохи більше двадцяти сімей. Військовий підрозділ ліквідували п’ять років тому, коли завершили вивезення ракетного палива. Сьомого серпня 2007 року представники  Міноборони і Калинівської міськради в урочистій обстановці підписали акт передачі військового містечка на баланс міської територіальної громади. Після цього, як бачимо, більшість проблем лягла на плечі колишніх військових і їхніх сімей.

У середу, 10 липня, з містечка повідомили, що отруїлася ще одна жителька - 10-річна Катя Печенюк.

військове містечко1

 

військове містечко2

 

військове містечко4

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...