• Головна
  • Формування стратегії просторового розвитку Вінниці
09:00, 10 грудня 2013 р.

Формування стратегії просторового розвитку Вінниці

У місті розпочалось формування Комплексної стратегії міського транспорту та просторового планування. Це фактично один з перших кроків на виконання п’ятого пріоритету Стратегії «Вінниця-2020», який стосується збалансованого просторового розвитку і над якими будуть спільно працювати швейцарські та вінницькі спеціалісти. На цей напрямок роботи наше місто отримало грантові кошти від Уряду Швейцарії у розмірі 150 тисяч швейцарських франків (майже 1,5 млн. грн.). 6 та 7 грудня в місті працювали швейцарські урбаністи, які в тому числі взяли участь у першому семінарі в рамках цього спільного проекту та поспілкувались з вінницькими фахівцями в сферах архітектури, містобудування, транспорту та міського господарства.

Про це повідомляє прес-служба Вінницької міської ради.

Для кожної місцевої громади дуже важливо мати цілісне уявлення про власний майбутній розвиток та розуміння пріоритетів. Саме тому міста розробляють стратегії розвитку, і таким чином формують чіткий план дій, який допомагає всім ланкам працювати в системі на єдиний результат та приймати узгодженні рішення.

Стратегію розвитку міста «Вінниця-2020» депутати міської ради ухвалили влітку цього року. П’ятим пріоритетом у цього документу є «Збалансований просторовий розвиток», http://www.vmr.gov.ua/TransparentCity/Lists/StrategyVinn2020/ShowContent.aspx?ID=6. «Вінниця спрямовує свій просторовий розвиток на забезпечення балансу між візуальною якістю та можливостями гнучкого використання простору для різноманітних потреб (житло, торгівля, промисловість), між щільністю міської забудови та розвитком місць для відпочинку, між ефективною інфраструктурою та екологічними вимогами», - зазначено в стратегії.

Чітке планування і розуміння завдань та перспектив сприятиме стійкому розвитку території міста. Просторовий розвиток великою мірою залежить в тому числі від транспортної інфраструктури. Тому для Вінниці буде формуватись Комплексна стратегія міського транспорту та просторового планування.

«Завдячуючи уряду Швейцарії, ми розпочинаємо серйозну роботу по розробці фактично нової основи для нового генерального плану. Цей документ є надзвичайно важливим для нас, і дуже приємно, що з нами будуть працювати наші швейцарські партнери, - говорить міський голова Володимир Гройсман. – Ця робота є дуже фундаментальною і за обсягом, і за змістом. Наше завдання – перетворення пострадянського міста на сучасне європейське динамічне місто. Воно і має лягти в основу тих напрацювань, які будуть проведені за весь період нашої спільної діяльності для формування стратегії просторового розвитку міста».

Швейцарські урбаністи, які розпочали працювати із Вінницею по розробці локальної стратегії просторового розвитку, вже мають досвід у цьому напрямку. На першому семінарі вони представили досвід різних європейських країн щодо їхнього планування розвитку територій, а також надали свій аналіз нинішньої ситуації у Вінниці, презентували своє бачення та обмінялись думками із вінницькими спеціалістами. Далі вони спільно із вінницькими колегами працюватимуть над проектом Комплексної стратегії міського транспорту та просторового планування дистанційно. І вже навесні швейцарські урбаністи планують представити для обговорення попередні результати цієї роботи.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...