![](https://s.0432.ua/section/logo/upload/pers/33/logo.png?20240727)
08:54, 25 березня 2011 р.
У Вінниці вшанували пам'ять закатованих більшовиками в 1944 р.
З благословення єпископа Вінницького і Брацлавського Онуфрія Української Православної Церкви Київського Патріархату у Вінниці вшанували пам`ять вінничан, закатованих більшовиками у 1944 році.
Про це кореспонденту УНІАН повідомила прес-служба вінницької єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату.
За повідомленням, масове вбивство близько сотні вінницьких жінок відбулося на третій день приходу до Вінниці радянської армії.
Захід організувала Станиця «Вінниця» Пласту - національної скаутської організації України. На початку зустрічі виступив відомий вінницький правозахисник, громадський діяч – Михайло БАРДИН. Він розповів історію про те, як після приходу до Вінниці у березні 1944 року більшовиків, карателі обрали близько 100 вінничанок, яких показово розстріляли для того, щоб примусити вінничан мовчати про розкопки, які у 1943 році виявили у Вінниці масові поховання жертв НКВС.
Хрест, біля якого відбувався пам’ятний захід, за словами М.БАРДИНА, розташований на місці, яке 20 років тому вказав свідок тих подій, в декількох метрах від концертного залу «Райдуга» у центральному міському парку.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
18:00
24 липня
16:50
24 липня
11:00
24 липня
Оголошення
16:51, 16 липня
16:51, 16 липня
18:55, 18 липня
16:52, 16 липня
16:52, 16 липня
live comments feed...
Коментарі