• Главная
  • Україна може остаточно відмовитись від російського газу і перейти на словацький
12:23, 3 марта 2014 г.

Україна може остаточно відмовитись від російського газу і перейти на словацький

В зв’язку із загостреною ситуацією між Україною та Росією та можливому зростанні цін на російський газ, у Міністерстві енергетики та вугільної промисловості повідомляють про можливу відмову від російського газу взагалі.

Нещодавно в Міненерго Росії повідомили про те, що планують підвищити ціни на паливо вже в квітні у зв’язку з боргом України у два мільярди доларів. В українському Міністерстві енергетики та вугільної промисловості в свою чергу пообіцяли погасити заборгованість у найближчі місяці. Проте також розглядається варіант відмови від російського газу у випадку зростання цін або загострення військового конфлікту. – повідомляє korrespondent.net

Наразі «Нафтогаз» проводить переговори з «Газпромом» щодо збереження нинішньої ціни на газ, але на рівні міністрів жодних консультацій не проводиться через небажання російської сторони їх встановити.

У Міненерго повідомляють, що Україна зараз розглядає інші варіанти поставок газу у разі підвищення цін або загострення військового конфлікту.

"У нас є можливість імпорту шести мільйонів кубометрів газу з Угорщини та Польщі та технічні можливості імпорту газу зі Словаччини ", - сказав представник Міненерго. Також він зазначив, що отримуючи газ зі Словаччини Україна може закрити всі внутрішні проблеми в паливі.

Варто відзначити, що вартість газу на спотовому ринку в Європі дешевша, ніж пропонує «Газпром» у разі не погашення боргу Україною. Проте, угода про імпорт газу зі Словаччини поки що не підписана словацькою стороною.

Голова альянсу «Нова енергія України» Валерій Боровик зазначив, що Україна в переговорах з Росією може використовувати загострення збройного конфлікту в Криму як форс-мажор, що перешкоджає вчасним розрахункам.

Нагадаємо, що в березні вартість російського газу для України повинна бути такою ж, як і в лютому - $ 268,5 за тисячу кубів, а в другому  кварталі, якщо не вдасться домовитися про продовження знижки, вона може повернутися до рівня в $ 400 затисячу кубометрів.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
#Україна #газ #Росія
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Объявления
live comments feed...