• Головна
  • За пропискою скоро можна буде звертатися в прозорі офіси
15:53, 9 жовтня 2014 р.

За пропискою скоро можна буде звертатися в прозорі офіси

Отримати паспорт, замінити його у зв’язку зі зміною прізвища при одруженні, вклеїти фотокартку у 25 чи 45 років, і навіть зареєструватися чи знятися з реєстрації за місцем проживанням… усе це ще з першого жовтня мало бути доступним не у відділах Державної міграційної служби та паспортних столах при ЖЕКах, а в центрах адміністративних послуг, створених місцевими органами самоврядування.

Принаймні так було передбачено постановою Кабміну № 523-р від 16 травня цього року. Але, незважаючи на те, що від моменту виходу в світ цієї постанови пройшло півроку, займати черги у вінницьких прозорих офісах на даний час зарано, принаймні, якщо стоїть питання про зміну «прописки».

А от деякі інші питання – вклеювати фото чи отримувати паспорт тут уже можна вирішувати. Більше того, в перспективі саме в центрах адмінпослуг можна буде навіть отримувати закордонний паспорт. Але про це згодом.

«Вашу маму і там і тут показують»

На даний час ті, кому потрібно вирішити питання прописки – мають як і раніше звертатися в паспортний стіл при ЖЕКу чи у відділи державної міграційної служби. А от вклеїти фото в паспорт чи отримати його, можна і там, і там: на старих місцях та на нових – в центрах адмінпослуг.

- Зараз триває перехідний період, на його час, аби не створювати ажіотаж та не погіршувати якість обслуговування, по заміні паспортів та вклейці фото в них громадяни можуть звертатися як до міграційної служби, так і до прозорих офісів, - каже перший заступник начальника Міграційної служби України у Вінницькій області Антоніна Ратушна.

За її словами, станом на даний час нова система знаходиться в стадії опрацювання, як тільки спірні моменти будуть вирішені, ряд паспортних функцій, в тому числі і в частині реєстрації місця проживання, будуть безповоротно передані в центри адміністративних послуг.

Все буде скоро?

Сьогодні, 9 жовтня виконком міськради має прийняти рішення, яке покладе початок зміні схеми реєстрації місця проживання.

За словами першого заступника директора департаменту адміністративних послуг Євгена Іщука, заминка з реєстраційними питаннями виникла, через проблеми з базою даних.

- Вона фактично побудована ще на радянських принципах, це великі паперові картотеки, зараз ми хочемо змінити цю ситуацію, створити нормальний електронний реєстр, який би давав можливість максимально автоматизувати процес роботи з ним, - каже він.

За словами Антоніни Ратушної діючі норми вимагають, що процедура реєстрації та зняття з реєстрації відбувалась в один день, вкластися в терміни без вирішення питання з базою центри адмінпослуг навряд чи зможуть. Крім того, потребують вирішення і деякі процедурні моменти, наприклад, як бути з «штрафниками», які вчасно не вклеїли нове фото чи не змінили паспорт у зв’язку зі шлюбом.

- Ми досить інтенсивно працюємо над базою і сподіваємось, що за тиждень–два нові послуги люди зможуть отримувати уже безпосередньо в центрах. Про це ж ми говоримо людям, які уже до нас звертаються, але поки що таких звернень небагато.

Крім того, в мерії переконують, що в перспективі кількість центрів, де можна буде вирішити усі паспортні питання, буде тільки збільшуватися. Мова йде про те, що отримати ту чи іншу послугу можна буде не тільки в приміщенні міськради та колишній районних рад, а й при ЖЕКах, де діють центри адмінпослуг, та в інших – новостворених місцях.

Закордонний паспорт в мерії?

Але на цьому новації не закінчуються. Законодавством передбачено, що уже з першого січня 2015 року в центрах адміністративних послуг на місцях видаватимуть не тільки паспорти громадянина України, а документи для виїзду за кордон – закордонні паспорти. Правда, в мерії сумніваються, що і ця новація стартує у передбачений раніше час.

- Зараз вносяться відповідні зміни у це законодавство, адже тут є ряд технічних моментів, в першу чергу це пов’язано з тим, що ми будемо переходити на біометричні закордонні паспорти, тому необхідно буде встановлювати спеціальне обладнання, - каже Євген Іщук.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...