• Головна
  • У місті розширюється мережа амбулаторій сімейної медицини
10:17, 10 жовтня 2014 р.

У місті розширюється мережа амбулаторій сімейної медицини

У цьому році у Вінниці з’явиться дві нові амбулаторії загальної практики сімейної медицини. Ще одна, яку було відкрито минулого року, розшириться.

Серед них – амбулаторія по вул. Стеценка, 48, яка буде включена до «Центру первинної медико-санітарної допомоги № 6». Цей заклад обслуговуватиме 6 тисяч людей, з яких – 1,2 тисячі діти. Тут буде теж впроваджено Електронну картку пацієнта на базі програмного забезпечення «Доктор ЕЛЕКС».

У місті розширюється мережа амбулаторій сімейної медицини, фото-1

В приміщенні майбутньої амбулаторії вже зроблено часткове перепланування, замінено вікна та каналізаційні мережі, завершується монтаж автономного опалення. Роботи розпочато влітку, орієнтовний термін здачі об’єкту в експлуатацію – кінець листопада. Загалом тут планується облаштувати два кабінети, у яких прийматимуть чотири лікарі загальної практики – сімейні лікарі. Також тут буде обладнано кабінет функціональної діагностики та процедурний кабінет.

У місті розширюється мережа амбулаторій сімейної медицини, фото-2

Наразі ремонт завершується й в амбулаторії «Центру первинної медико-санітарної допомоги №1» (Пархоменка,13), на її другому поверсі. Зараз амбулаторія обслуговує більше 9 тисяч людей. Минулого року для її створення було виділено приміщення площею 700 м². На той час тут було проведено капітальний ремонт І-го поверху, де сьогодні вже приймають своїх пацієнтів лікарі. Тут працює 6 сімейних лікарів, є процедурний та флюрографічний кабінети, кабінет УЗ-крадіодіагностики, палата з ліжками денного стаціонару, лабораторія.

У місті розширюється мережа амбулаторій сімейної медицини, фото-3

Ремонт другого поверху розпочався на початку цього року. Всі внутрішні роботи вже завершені. Закінчуються фасадні роботи. Планується, що в листопаді тут вже надаватимуть допомогу пацієнтам. Наявність другого поверху дозволить розширити перелік медичних послуг, які надаватимуться у цій амбулаторії. Збільшиться кількість вузьких спеціалістів. На 2-гому поверсі розташовано 15 кабінетів, у яких лікарі прийматимуть пацієнтів. Тут працюватиме хірург, окуліст, гінеколог. Також на другому поверсі будуть кабінети адміністрації, завідуючої амбулаторії,службові приміщення та актова зала.

У місті розширюється мережа амбулаторій сімейної медицини, фото-4

До речі, саме з цієї амбулаторії розпочато впровадження електронної картки пацієнтів в ЦПМСД №1. Проведена локальна мережа, встановлені комп’ютерні комплекси, закуплене програмне забезпечення, проводиться навчання медичного персоналу.

У місті розширюється мережа амбулаторій сімейної медицини, фото-5

«Медична сфера Вінниці не стоїть на місці, вона постійно розвивається. Якщо говорити про первинний рівень: амбулаторії сімейного лікаря та центри первинної медико-санітарної допомоги, то тут ми вийшли на зовсім інший якісний рівень, ніж це було раніше. У цих закладах ми бачимо не лише відремонтовані приміщення, а й якісне наповнення. Наприклад, сьогодні вже працює електронна картка пацієнта. Центр первинної медико-санітарної допомоги №6 по роботі з електронними картками вже інтегрований з міським діагностичним центром. А це дає можливість більш оперативно вирішувати проблеми пацієнтів, адже лікар одразу розуміє його проблематику. Щодо амбулаторій, то головне, чого ми прагнемо, – щоб послуги надавалися ближче до людей. Наразі у Вінниці вже є 14 амбулаторій сімейної медицини, цьогоріч відкриється ще дві, одна з яких – по вулиці Стеценка, інша – по 1-му провулку Український. У планах на наступний рік – відкриття амбулаторій по вулиці Київській та у центрі міста. Тобто ми працюємо над тим, щоб людям не потрібно було добиратися з одного кінця мікрорайону в інший, для отримання медичних послуг. Ми працюємо над тим, щоб у місті відкривалися все більше амбулаторій», – каже Сергій Моргунов.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...