Нові санкції ЄС: Росії ускладнили видобуток нафти у морському шельфі

Євросоюз оновив формулювання санкцій, введених проти Росії, що стосуються нафтовидобутку

Відповідний документ опубліковано в офіційному журналі ЄС, повідомляє Еспресо.TV з посиланням на "Эвропейську правду".

Згідно з уточненням, обмеження стосуються устаткування не тільки для російської території, але і для її ексклюзивної економічної зони і морського шельфу.

Водночас, як зазначається, під заборону поставок підпадає тільки техніка і обладнання "для розвідки і видобутку нафти на глибині більше 150 м на морському шельфі за полярним колом".

Що стосується видобутку сланцевої нафти, то заборонено постачання до Росії тільки техніки і обладнання, необхідного для "проектів, які потенційно можуть використовуватися для розвідки і видобутку сланцевої нафти шляхом гідророзриву". Але це обмеження не стосується проектів з розвідки і видобутку нафти, що "залягає в звичайних резервуарах, крізь сланцевий шар".

Окрім того, ЄС дозволив поставки в Росію обладнання для нафтовидобутку, яке опинилося під санкційною забороною, у разі необхідності ліквідації техногенної катастрофи, "яка може представляти серйозну або значну небезпеку для навколишнього середовища і здоров'я людей". Поставки обладнання у цьому випадку можуть бути здійснені без будь-якого дозволу в разі, якщо європейський постачальник повідомить наглядові органи про них протягом п'яти робочих днів.

Нагадаємо, в липні Євросоюз і США ввели відносно Росії секторальні санкції, що обмежують експорт до РФ продукції для нафтової галузі, зокрема обладнання для глибоководного нафтовидобутку і роботи в Арктиці.

Через санкції Exxon Mobil була змушена припинити свою діяльність в Росії. Зараз компанія шукає альтернативні місця застосування своїх бурових установок після введення Сполученими Штатами санкцій відносно Росії. 

Також через санкції зірвалася угода "Роснефти" з норвезькими буровиками. Угода з купівлі російської "Роснефтью" частки в норвезькій буровій компанії North Atlantic Drilling Limited відкладена до 2015 року.

Американські експерти запідозрили Росію в намаганні загарбати більшу частину Арктики. Віце-президент американського Центру стратегічних і міжнародних досліджень Хізер Конлі заявила, що влада Росії має намір отримати доступ до більшої частини корисних копалин в Арктиці. 

espreso
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии