• Головна
  • Купила квартиру з аукціону, а її забирає колишній власник
10:08, 18 грудня 2014 р.

Купила квартиру з аукціону, а її забирає колишній власник

„Я ходжу на суди, наперед знаючи, що програю”, - каже Тетяна Рева, яка купила квартиру на державних торгах. Торги оскаржив колишній власник конфіскованого житла, який зараз живе в Росії. Суд прийняв і задовольнив заяву чоловіка, який не вказав адреси проживання, не заплатив державне мито, більше того – розшукується за злочин...

У Тетяни Реви відсуджують квартиру в будинку на Привокзальній, придбану на прилюдних торгах. Колишній власник оскаржує дії Державної виконавчої служби, що збула конфісковане в нього майно з молотка. Аргумент – продешевили.

Приблизно у 20 тисяч доларів разом з оформленням обійшлася жінці однокімнатна квартира в 14-поверхівці. Цю квартиру конфіскували за борги і уцінили, бо перші і другі торги не відбулися. На третіх - з Тетяною Ревою змагалася ще одна жінка.

- У неї було менше грошей, а я запропонувала трохи більше, хоча теж не особливо могла, - говорить нова власниця. – Купувала без чоловіка і думала, боже, зараз як влізу куди-небудь... Зараз бачимо, як пливуть з рук чесно зароблені гроші. Колишній власник б’є на те, що ми купили квартиру задешево. Але це ж не нами встановлена ціна. За стільки продавала держава. І ми за цю квартиру ще не повіддавали борги, а її вже, вважай, немає. Відчуваю себе абсолютно безпомічною. На суди ходжу, наперед знаючи, що програю.

Хотіла дешевше
Тетяна Рева хотіла купити недороге житло для сина, тому й підшукувала економ-варіант. І такий мешканці Жмеринки допомогла знайти подруга-вінничанка - в реєстрі конфіскованого майна.

- Ми знайшли цю квартиру по оголошенню в інтернеті, де було вказано, що держава реалізує конфісковане майно, - говорить подруга Тетяни Вікторія Сірош. – Я думаю так: якщо людина не згодна в конфіскацією, то звертається в банк чи в ДВС, щоб зробили реструктуризацію боргу. Бувають же проблемні квартири, за які люди борються. А тут нічого подібного не було. Почалося оскарження, тільки коли Тетяна придбала квартиру.

Оформили купівлю-продаж торік на початку грудня. А в січні нова власниця приїхала у Вінницю й застала замість своїх броньованих дверей старі дерев’яні.

- Я викликала міліцію, писала заяву про злочин, бо мої двері вкрали - вирізали болгаркою разом зі шматком стіни і просто винесли, - говорить жінка. – Але кримінального провадження не відкрили. Сказали, що складу злочину немає. Виходить, кожна людина будь-де може зняти двері і їй за це нічого не буде?
Хто поміняв двері, Тетяна знає. Каже, що дочка колишнього власника досі прописана за її адресою на Привокзальній, от і шкодила. Паралельно вже йшли суди. Той, у кого конфіскували квартиру, подав позов про визнання торгів не дійсними і залучив як відповідачів, крім нової власниці, Державну виконавчу службу та установи, що проводили експертну оцінку конфіскованої квартири і реалізували її.

- Він позивається на те, що неправильно оцінили квартиру - занадто низька ціна, - говорить Тетяна Рева. – Але ж квартира дуже запущена. Як будинок здали в експлуатацію, так усе там і стояло. Лінолеум покладений на бетон, шпалери відвалюються, раковини не працюють, крани течуть, унітаз поломаний і електрична плита. Там треба все викидати і з нуля робити ремонт. Я купувала самі стіни.

- Конфісковане майно й не може бути дорогим, - додає подруга.   

Фількіна грамота
Щойно почалися суди, жінки стали збирати інформацію про колишнього власника, в якого конфіскували заставну квартиру ще в 2005 році.

- Коли ми почали все ворушити, то дізналися, що він живе в Росії і розшукується за кримінал, - каже Вікторія Сірош. - І що найбільше убиває - він не заплатив ні копійки державного мита!  

- Без квитанції про сплату судового збору позов не приймають до розгляду. А заяву цієї людини без квитанції не тільки прийняли, а й задовольнили, - говорить Тетяна Рева.

- Все проплачено, - впевнена її подруга. – Суд прийняв заяву в людини, яка живе просто „на території Російської Федерації”. В позові немає адреси взагалі! Адвокат підняв банківську справу, через яку конфіскували цю квартиру, і підписи в ній не співпадають з підписами в позовній заяві. Вся ця справа - фількіна грамота!

Представник Тетяни юрист Павло Адамус каже, що Немирівський райвідділ міліції оголосив колишнього власника квартири на Привокзальній Леоніда Возного в державний розшук, і той уже років п'ять переховується від слідства на території Російської Федерації. Втім, на цей факт суд заплющив очі.

- У мене є хороший знайомий в міліції і він сказав, як тільки цей Возний повернеться в країну, його зустрінуть з розпростертими обіймами, - говорить Тетяна Рева. – До речі, не зрозуміло, як йому дали кредит під цю квартиру в розмірі аж 44 тисячі доларів. Навіть зараз однокімнатна стільки не коштує. Тим більше в такому районі й у такому занедбаному стані.

Вдало судиться з Росії  
Зараз на сайті МВС немає інформації про розшук Леоніда Возного. У секторі зв’язків з громадськістю обласної міліції RIA розповіли, що цю людину дійсно розшукували, його підозрюють в хуліганстві. Але цього літа втікач зв’язався зі слідчим через інтернет і висловив готовність співпрацювати зі слідством. Писав на електронку і дзвонив по Скайпу, що не ховається, а поїхав на заробітки.

- У серпні його зняли з розшуку. Але прокуратура не дозволила співпрацювати з підслідним в режимі онлайн. Якби він був в Україні, то так можна було б, а з-за кордону – не можна. Тепер знову його будуть оголошувати в розшук, - пояснили в міліції.  

І вчора з позовом людини, яка не живе в України, розбирався апеляційний суд. Апеляційну скаргу Тетяни Реви відхилив і залишив рішення суду першої інстанції в силі – визнати торги недійсними.

– Мій адвокат заявляв відвід судді, бо раніше писав на нього заяву про корупцію, але колегія суддів відвід головуючого відхилила, - говорить Татяна Рева. – Через це для нас програшне рішення було очікуване. Ще є Верховний суд. І Європейський...

- Ми так це все не залишимо. В країні кричать зараз про люстрацію, але щось не тих люструють. Суддів треба виводити на чисту воду! – впевнена Вікторія Сірош.    


- Судитися з державою або з банком марно, от тому він і судитися зі мною – з людиною, яку можна задавити, - говорить Тетяна Рева (49)

„Мій клієнт не втік, він заробляє гроші в Москві, щоб розрахуватися з колекторами”
Адвокат колишнього власника квартири на Привокзальній Леоніда Возного Ростислав Куций теж каже про корупцію. Але не в судах, а в системі реалізації конфіскованої нерухомості. За його словами, за продану Тетяні квартиру хтось взяв відкат. Нібито жінка заплатила більше, ніж фактично пішло на погашення боргу. А пішло, як він сказав у суді, лишень 5 тисяч гривень. Одночасно його клієнт так і залишається винним, і сума боргу росте. Колекторська компанія, якій банк передав борг Возного, виставила останньому вже аж 70 тисяч доларів.  

Питаємо у адвоката Куцого, якого розміру кредит брав його клієнт, коли заставляв квартиру. Відповідь - 40 тисяч доларів. А скільки коштує, як він думає, така квартира? 25 тисяч. Чому вартість застави не відповідає кредиту? Бо в той час кредити банки роздавали направо-наліво. Це ще до кризи було.  

- Рева говорить, що позивач у розшук. Пояснюю, - говорить адвокат Куций. - Льоня Возний приїхав в Немирів, бо він звідти родом. Побився там. Спочатку була поставна слідчого - відмовити в провадженні, і він собі поїхав в Москву на заробітки. А потім прокурор скасував цю постанову, і поновили справу. Знаєте, яка там санкція? 900 гривень штрафу. Але Льоня в Москві і після того, як його тут протримали три доби без адвоката, каже, що не приїде. Вже всі строки давності пройшли, і зараз я подав подання в суд про закриття справи й прошу проводити засідання в режимі відео-конференції. Таке допускається кримінально-процесуальним кодексом. Справу закриють за строками давності, навіть не розглядаючи її. А в цьому суді друга сторона говорить про розшук, бо треба ж їм за щось чіплятися.  

Позиція адвоката Леоніда Возного така: квартиру треба продати з нових торгів, встановивши її реальну вартість. В такому випадку, як він каже, заплачені кошти мають повернути Тетяні Реві. Але яку саме суму? 5 тисяч доларів, про які каже Куций, чи 18 тисяч, про які говорить Рева, як сплачені на торгах?

- Я буду припиняти право власності Реви, - каже Ростислав Куций. – А коли почнуться нові торги (мій клієнт теж має право купити цю квартиру), я йому повідомлю в телефонному режимі, і він визначиться, хоче купувати чи ні.        

 Коментар експерта
Олександр Сарафанюк (37), адвокат
- Суд допустив порушення норм процесуального законодавства, коли прийняв до розгляду заяву без даних про місце проживання позивача і квитанції про сплату судового збору.  
Згідно зі статтею 119 Цивільного процесуального кодексу України, позовна заява повинна містити ім'я (найменування) позивача і відповідача, їх місце проживання (перебування) або місцезнаходження, поштовий індекс, номери засобів зв'язку, якщо такі відомі. Крім того, до позовної заяви додається документ, що підтверджує сплату судового збору. Якщо ж суддя встановить, що позовну заяву подали без додержання вище вказаних вимог або не сплатили судовий збір, він постановляє ухвалу про залишення заяви без руху і надає строк для усунення недоліків. Позивач може у встановлений строк (не більше п'яти днів з дня отримання ухвали) виконати вимоги, сплатити судовий збір. Тоді позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Інакше - вважається неподаною і повертається позивачеві.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...