Купила квартиру з аукціону, а її забирає колишній власник

„Я ходжу на суди, наперед знаючи, що програю”, - каже Тетяна Рева, яка купила квартиру на державних торгах. Торги оскаржив колишній власник конфіскованого житла, який зараз живе в Росії. Суд прийняв і задовольнив заяву чоловіка, який не вказав адреси проживання, не заплатив державне мито, більше того – розшукується за злочин...

У Тетяни Реви відсуджують квартиру в будинку на Привокзальній, придбану на прилюдних торгах. Колишній власник оскаржує дії Державної виконавчої служби, що збула конфісковане в нього майно з молотка. Аргумент – продешевили.

Приблизно у 20 тисяч доларів разом з оформленням обійшлася жінці однокімнатна квартира в 14-поверхівці. Цю квартиру конфіскували за борги і уцінили, бо перші і другі торги не відбулися. На третіх - з Тетяною Ревою змагалася ще одна жінка.

- У неї було менше грошей, а я запропонувала трохи більше, хоча теж не особливо могла, - говорить нова власниця. – Купувала без чоловіка і думала, боже, зараз як влізу куди-небудь... Зараз бачимо, як пливуть з рук чесно зароблені гроші. Колишній власник б’є на те, що ми купили квартиру задешево. Але це ж не нами встановлена ціна. За стільки продавала держава. І ми за цю квартиру ще не повіддавали борги, а її вже, вважай, немає. Відчуваю себе абсолютно безпомічною. На суди ходжу, наперед знаючи, що програю.

Хотіла дешевше
Тетяна Рева хотіла купити недороге житло для сина, тому й підшукувала економ-варіант. І такий мешканці Жмеринки допомогла знайти подруга-вінничанка - в реєстрі конфіскованого майна.

- Ми знайшли цю квартиру по оголошенню в інтернеті, де було вказано, що держава реалізує конфісковане майно, - говорить подруга Тетяни Вікторія Сірош. – Я думаю так: якщо людина не згодна в конфіскацією, то звертається в банк чи в ДВС, щоб зробили реструктуризацію боргу. Бувають же проблемні квартири, за які люди борються. А тут нічого подібного не було. Почалося оскарження, тільки коли Тетяна придбала квартиру.

Оформили купівлю-продаж торік на початку грудня. А в січні нова власниця приїхала у Вінницю й застала замість своїх броньованих дверей старі дерев’яні.

- Я викликала міліцію, писала заяву про злочин, бо мої двері вкрали - вирізали болгаркою разом зі шматком стіни і просто винесли, - говорить жінка. – Але кримінального провадження не відкрили. Сказали, що складу злочину немає. Виходить, кожна людина будь-де може зняти двері і їй за це нічого не буде?
Хто поміняв двері, Тетяна знає. Каже, що дочка колишнього власника досі прописана за її адресою на Привокзальній, от і шкодила. Паралельно вже йшли суди. Той, у кого конфіскували квартиру, подав позов про визнання торгів не дійсними і залучив як відповідачів, крім нової власниці, Державну виконавчу службу та установи, що проводили експертну оцінку конфіскованої квартири і реалізували її.

- Він позивається на те, що неправильно оцінили квартиру - занадто низька ціна, - говорить Тетяна Рева. – Але ж квартира дуже запущена. Як будинок здали в експлуатацію, так усе там і стояло. Лінолеум покладений на бетон, шпалери відвалюються, раковини не працюють, крани течуть, унітаз поломаний і електрична плита. Там треба все викидати і з нуля робити ремонт. Я купувала самі стіни.

- Конфісковане майно й не може бути дорогим, - додає подруга.   

Фількіна грамота
Щойно почалися суди, жінки стали збирати інформацію про колишнього власника, в якого конфіскували заставну квартиру ще в 2005 році.

- Коли ми почали все ворушити, то дізналися, що він живе в Росії і розшукується за кримінал, - каже Вікторія Сірош. - І що найбільше убиває - він не заплатив ні копійки державного мита!  

- Без квитанції про сплату судового збору позов не приймають до розгляду. А заяву цієї людини без квитанції не тільки прийняли, а й задовольнили, - говорить Тетяна Рева.

- Все проплачено, - впевнена її подруга. – Суд прийняв заяву в людини, яка живе просто „на території Російської Федерації”. В позові немає адреси взагалі! Адвокат підняв банківську справу, через яку конфіскували цю квартиру, і підписи в ній не співпадають з підписами в позовній заяві. Вся ця справа - фількіна грамота!

Представник Тетяни юрист Павло Адамус каже, що Немирівський райвідділ міліції оголосив колишнього власника квартири на Привокзальній Леоніда Возного в державний розшук, і той уже років п'ять переховується від слідства на території Російської Федерації. Втім, на цей факт суд заплющив очі.

- У мене є хороший знайомий в міліції і він сказав, як тільки цей Возний повернеться в країну, його зустрінуть з розпростертими обіймами, - говорить Тетяна Рева. – До речі, не зрозуміло, як йому дали кредит під цю квартиру в розмірі аж 44 тисячі доларів. Навіть зараз однокімнатна стільки не коштує. Тим більше в такому районі й у такому занедбаному стані.

Вдало судиться з Росії  
Зараз на сайті МВС немає інформації про розшук Леоніда Возного. У секторі зв’язків з громадськістю обласної міліції RIA розповіли, що цю людину дійсно розшукували, його підозрюють в хуліганстві. Але цього літа втікач зв’язався зі слідчим через інтернет і висловив готовність співпрацювати зі слідством. Писав на електронку і дзвонив по Скайпу, що не ховається, а поїхав на заробітки.

- У серпні його зняли з розшуку. Але прокуратура не дозволила співпрацювати з підслідним в режимі онлайн. Якби він був в Україні, то так можна було б, а з-за кордону – не можна. Тепер знову його будуть оголошувати в розшук, - пояснили в міліції.  

І вчора з позовом людини, яка не живе в України, розбирався апеляційний суд. Апеляційну скаргу Тетяни Реви відхилив і залишив рішення суду першої інстанції в силі – визнати торги недійсними.

– Мій адвокат заявляв відвід судді, бо раніше писав на нього заяву про корупцію, але колегія суддів відвід головуючого відхилила, - говорить Татяна Рева. – Через це для нас програшне рішення було очікуване. Ще є Верховний суд. І Європейський...

- Ми так це все не залишимо. В країні кричать зараз про люстрацію, але щось не тих люструють. Суддів треба виводити на чисту воду! – впевнена Вікторія Сірош.    


- Судитися з державою або з банком марно, от тому він і судитися зі мною – з людиною, яку можна задавити, - говорить Тетяна Рева (49)

„Мій клієнт не втік, він заробляє гроші в Москві, щоб розрахуватися з колекторами”
Адвокат колишнього власника квартири на Привокзальній Леоніда Возного Ростислав Куций теж каже про корупцію. Але не в судах, а в системі реалізації конфіскованої нерухомості. За його словами, за продану Тетяні квартиру хтось взяв відкат. Нібито жінка заплатила більше, ніж фактично пішло на погашення боргу. А пішло, як він сказав у суді, лишень 5 тисяч гривень. Одночасно його клієнт так і залишається винним, і сума боргу росте. Колекторська компанія, якій банк передав борг Возного, виставила останньому вже аж 70 тисяч доларів.  

Питаємо у адвоката Куцого, якого розміру кредит брав його клієнт, коли заставляв квартиру. Відповідь - 40 тисяч доларів. А скільки коштує, як він думає, така квартира? 25 тисяч. Чому вартість застави не відповідає кредиту? Бо в той час кредити банки роздавали направо-наліво. Це ще до кризи було.  

- Рева говорить, що позивач у розшук. Пояснюю, - говорить адвокат Куций. - Льоня Возний приїхав в Немирів, бо він звідти родом. Побився там. Спочатку була поставна слідчого - відмовити в провадженні, і він собі поїхав в Москву на заробітки. А потім прокурор скасував цю постанову, і поновили справу. Знаєте, яка там санкція? 900 гривень штрафу. Але Льоня в Москві і після того, як його тут протримали три доби без адвоката, каже, що не приїде. Вже всі строки давності пройшли, і зараз я подав подання в суд про закриття справи й прошу проводити засідання в режимі відео-конференції. Таке допускається кримінально-процесуальним кодексом. Справу закриють за строками давності, навіть не розглядаючи її. А в цьому суді друга сторона говорить про розшук, бо треба ж їм за щось чіплятися.  

Позиція адвоката Леоніда Возного така: квартиру треба продати з нових торгів, встановивши її реальну вартість. В такому випадку, як він каже, заплачені кошти мають повернути Тетяні Реві. Але яку саме суму? 5 тисяч доларів, про які каже Куций, чи 18 тисяч, про які говорить Рева, як сплачені на торгах?

- Я буду припиняти право власності Реви, - каже Ростислав Куций. – А коли почнуться нові торги (мій клієнт теж має право купити цю квартиру), я йому повідомлю в телефонному режимі, і він визначиться, хоче купувати чи ні.        

 Коментар експерта
Олександр Сарафанюк (37), адвокат
- Суд допустив порушення норм процесуального законодавства, коли прийняв до розгляду заяву без даних про місце проживання позивача і квитанції про сплату судового збору.  
Згідно зі статтею 119 Цивільного процесуального кодексу України, позовна заява повинна містити ім'я (найменування) позивача і відповідача, їх місце проживання (перебування) або місцезнаходження, поштовий індекс, номери засобів зв'язку, якщо такі відомі. Крім того, до позовної заяви додається документ, що підтверджує сплату судового збору. Якщо ж суддя встановить, що позовну заяву подали без додержання вище вказаних вимог або не сплатили судовий збір, він постановляє ухвалу про залишення заяви без руху і надає строк для усунення недоліків. Позивач може у встановлений строк (не більше п'яти днів з дня отримання ухвали) виконати вимоги, сплатити судовий збір. Тоді позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Інакше - вважається неподаною і повертається позивачеві.

20minut
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Происшествия
В субботу, 15 июня, в Тростянецком районе Винницкой области столкнулись автомобили Audi A6 и Volkswagen Tiguan: погибло четверо людей. Об этом сообщает отдел коммуникации полиции области. Авария произошла около 17:20 на автодороге между селами Буда и Ободовка. За рулем Audi находился 31-летний житель села Новая Ободовка. За рулем другого автомобиля — 36-летний житель Днепра. От полученных повреждений оба водителя погибли на месте происшествия. Также травмы...
Политика
Винницкий городской голова Сергей Моргунов ответил на петицию по ремонту здания, где размещены Винницкий городской отдел государственной регистрации актов гражданского состояния.Мэр соглашается с тем, что здание имеет морально устаревший внешний вид и нуждается в обновлении с учетом новейшей архитектурных тенденций, применением современных отделочных материалов, однако сообщает, что расходами городского бюджета на 2019 не предусмотрено осуществление реконс...
Общество
14 июня, 20 нацгвардейцев из воинской части 3008 стали донорами крови для тяжелобольных детей, которые нуждаются в переливании. Доброе дело бойцы приурочили к Всемирному дню донора крови.В акции, прошедшей в Винницкой станции переливания крови, приняли участие как новички, так и доноры со стажем. Так, контрактник Виталий прошел процедуру уже в третий раз. Бойцы отмечают: для спасения чужих жизней «поделиться» своей кровью не жалко. Я хочу помочь детям. Есл...
Общество
Винница мистическая: между небом и землей!Автор: Олег Смаковский (Oleg Smakovsky) Источник видео: https://youtu.be/D7zd442Y9z4
Происшествия
В течение недели в Винницкой области фиксируют второй случай отравления людей во время поминального обеда. На этот раз - в селе Лозна Хмельницкого района.«В инфекционное отделение центральной районной больницы с признаками острой кишечной инфекции обратились 9 заболевших взрослых, которым установлен предварительный диагноз:« Острая кишечная инфекция, сальмонеллез? ».В ходе расследования установлено, что 8 июня в с. Лозна Хмельницкого района состоялись два...
Общество
В Томашпольском районе Винницкой области, работники полиции задержали двух мужчин, которые ограбили односельчанина. Об этом сообщает пресс-служба полиции Винницкой области.По спецлинии 102 поступило сообщение от 47-летнего жителя Александровка об ограблении. Пострадавший сообщил, что малознакомые мужчина и женщина, войдя в его дом, потребовали, чтобы он отдал телевизор. Получив отказ, злоумышленники ударили хозяина по голове. Мужчина потерял сознание, а не...
Общество
В поминальное воскресенье, 16 июня, к городскому кладбищу на улице Ольги Кобылянской в ​​Виннице будет организовано бесплатную перевозку винничан. Автобусы будут курсировать с 7:00 до 17:00 с площади Гагарина до улицы О. Кобылянской и в обратном направлении.Кроме того, дополнительно будет работать еще один автобусный маршрут «Больница им. Пирогова - ул. Якова Шепеля» для перевозки граждан к кладбищу в Старом городе. Автобусы на дополнительном маршруте буду...
Общество
В течение года винничане обсуждали реконструкцию парка «Химик» и прилегающих улиц. 11 июня в Хабе «Город смыслов» был утвержден план развития. В основу будущего парка легла разработка одесских архитекторов, которую соединили с идеями урбанистов из Винницы и Киева.В ближайшее время будет обустроено временное освещение территории парка (по имеющимся опорах), а уже после передачи территории парка на баланс держателя, будет разработан проект освещения и другие...
Общество
В Виннице перекрывать въезд на улицу 600-летия со стороны Лесопарке из-за ремонта трамвайных путей. Напомним, что здесь будут проводить капитальный ремонт трамвайных путей. Поэтому с 23:00 часов вечера 18 июня до 5:30 2 июля каждую ночь будет перекрыто движение автомобилей. Обновления путей не затрагивают работу 4 и 5 маршрута трамвая.
Новости по теме
В Виннице мужчина обокрал ребенка, это зафиксировали камеры видеонаблюдения (Видео)
В Виннице двое неизвестных с ножом ограбили мужчину
28-летний экс-зэк гулял Винницей с гранатой в сумке
На Винниччине правоохранители изъяли более 2200 литров фальсифицированного элитного алкоголя (ВИДЕО)
Такие в СИЗО не сидят! Отпустили под смешной залог мужчин, которые требовали от фермеров $240 тыс
Полиция задержала винничанина который делал "закладки" с амфетамином (фото)
На Винниччине пенсионер порубил топором мужчину (фото)
На Винниччине полиция разоблачила подпольный цех, где изготавливали фальсификат алкоголя известной марки (фото)
Угрожал оружием, бил ногами: на Винниччине депутат посреди улицы набросился на мужчину
На Винниччне будут судить женщину: мошенница «развела» на 60 тыс. восемь человек за справки об инвалидности