Купила квартиру з аукціону, а її забирає колишній власник

„Я ходжу на суди, наперед знаючи, що програю”, - каже Тетяна Рева, яка купила квартиру на державних торгах. Торги оскаржив колишній власник конфіскованого житла, який зараз живе в Росії. Суд прийняв і задовольнив заяву чоловіка, який не вказав адреси проживання, не заплатив державне мито, більше того – розшукується за злочин...

У Тетяни Реви відсуджують квартиру в будинку на Привокзальній, придбану на прилюдних торгах. Колишній власник оскаржує дії Державної виконавчої служби, що збула конфісковане в нього майно з молотка. Аргумент – продешевили.

Приблизно у 20 тисяч доларів разом з оформленням обійшлася жінці однокімнатна квартира в 14-поверхівці. Цю квартиру конфіскували за борги і уцінили, бо перші і другі торги не відбулися. На третіх - з Тетяною Ревою змагалася ще одна жінка.

- У неї було менше грошей, а я запропонувала трохи більше, хоча теж не особливо могла, - говорить нова власниця. – Купувала без чоловіка і думала, боже, зараз як влізу куди-небудь... Зараз бачимо, як пливуть з рук чесно зароблені гроші. Колишній власник б’є на те, що ми купили квартиру задешево. Але це ж не нами встановлена ціна. За стільки продавала держава. І ми за цю квартиру ще не повіддавали борги, а її вже, вважай, немає. Відчуваю себе абсолютно безпомічною. На суди ходжу, наперед знаючи, що програю.

Хотіла дешевше
Тетяна Рева хотіла купити недороге житло для сина, тому й підшукувала економ-варіант. І такий мешканці Жмеринки допомогла знайти подруга-вінничанка - в реєстрі конфіскованого майна.

- Ми знайшли цю квартиру по оголошенню в інтернеті, де було вказано, що держава реалізує конфісковане майно, - говорить подруга Тетяни Вікторія Сірош. – Я думаю так: якщо людина не згодна в конфіскацією, то звертається в банк чи в ДВС, щоб зробили реструктуризацію боргу. Бувають же проблемні квартири, за які люди борються. А тут нічого подібного не було. Почалося оскарження, тільки коли Тетяна придбала квартиру.

Оформили купівлю-продаж торік на початку грудня. А в січні нова власниця приїхала у Вінницю й застала замість своїх броньованих дверей старі дерев’яні.

- Я викликала міліцію, писала заяву про злочин, бо мої двері вкрали - вирізали болгаркою разом зі шматком стіни і просто винесли, - говорить жінка. – Але кримінального провадження не відкрили. Сказали, що складу злочину немає. Виходить, кожна людина будь-де може зняти двері і їй за це нічого не буде?
Хто поміняв двері, Тетяна знає. Каже, що дочка колишнього власника досі прописана за її адресою на Привокзальній, от і шкодила. Паралельно вже йшли суди. Той, у кого конфіскували квартиру, подав позов про визнання торгів не дійсними і залучив як відповідачів, крім нової власниці, Державну виконавчу службу та установи, що проводили експертну оцінку конфіскованої квартири і реалізували її.

- Він позивається на те, що неправильно оцінили квартиру - занадто низька ціна, - говорить Тетяна Рева. – Але ж квартира дуже запущена. Як будинок здали в експлуатацію, так усе там і стояло. Лінолеум покладений на бетон, шпалери відвалюються, раковини не працюють, крани течуть, унітаз поломаний і електрична плита. Там треба все викидати і з нуля робити ремонт. Я купувала самі стіни.

- Конфісковане майно й не може бути дорогим, - додає подруга.   

Фількіна грамота
Щойно почалися суди, жінки стали збирати інформацію про колишнього власника, в якого конфіскували заставну квартиру ще в 2005 році.

- Коли ми почали все ворушити, то дізналися, що він живе в Росії і розшукується за кримінал, - каже Вікторія Сірош. - І що найбільше убиває - він не заплатив ні копійки державного мита!  

- Без квитанції про сплату судового збору позов не приймають до розгляду. А заяву цієї людини без квитанції не тільки прийняли, а й задовольнили, - говорить Тетяна Рева.

- Все проплачено, - впевнена її подруга. – Суд прийняв заяву в людини, яка живе просто „на території Російської Федерації”. В позові немає адреси взагалі! Адвокат підняв банківську справу, через яку конфіскували цю квартиру, і підписи в ній не співпадають з підписами в позовній заяві. Вся ця справа - фількіна грамота!

Представник Тетяни юрист Павло Адамус каже, що Немирівський райвідділ міліції оголосив колишнього власника квартири на Привокзальній Леоніда Возного в державний розшук, і той уже років п'ять переховується від слідства на території Російської Федерації. Втім, на цей факт суд заплющив очі.

- У мене є хороший знайомий в міліції і він сказав, як тільки цей Возний повернеться в країну, його зустрінуть з розпростертими обіймами, - говорить Тетяна Рева. – До речі, не зрозуміло, як йому дали кредит під цю квартиру в розмірі аж 44 тисячі доларів. Навіть зараз однокімнатна стільки не коштує. Тим більше в такому районі й у такому занедбаному стані.

Вдало судиться з Росії  
Зараз на сайті МВС немає інформації про розшук Леоніда Возного. У секторі зв’язків з громадськістю обласної міліції RIA розповіли, що цю людину дійсно розшукували, його підозрюють в хуліганстві. Але цього літа втікач зв’язався зі слідчим через інтернет і висловив готовність співпрацювати зі слідством. Писав на електронку і дзвонив по Скайпу, що не ховається, а поїхав на заробітки.

- У серпні його зняли з розшуку. Але прокуратура не дозволила співпрацювати з підслідним в режимі онлайн. Якби він був в Україні, то так можна було б, а з-за кордону – не можна. Тепер знову його будуть оголошувати в розшук, - пояснили в міліції.  

І вчора з позовом людини, яка не живе в України, розбирався апеляційний суд. Апеляційну скаргу Тетяни Реви відхилив і залишив рішення суду першої інстанції в силі – визнати торги недійсними.

– Мій адвокат заявляв відвід судді, бо раніше писав на нього заяву про корупцію, але колегія суддів відвід головуючого відхилила, - говорить Татяна Рева. – Через це для нас програшне рішення було очікуване. Ще є Верховний суд. І Європейський...

- Ми так це все не залишимо. В країні кричать зараз про люстрацію, але щось не тих люструють. Суддів треба виводити на чисту воду! – впевнена Вікторія Сірош.    


- Судитися з державою або з банком марно, от тому він і судитися зі мною – з людиною, яку можна задавити, - говорить Тетяна Рева (49)

„Мій клієнт не втік, він заробляє гроші в Москві, щоб розрахуватися з колекторами”
Адвокат колишнього власника квартири на Привокзальній Леоніда Возного Ростислав Куций теж каже про корупцію. Але не в судах, а в системі реалізації конфіскованої нерухомості. За його словами, за продану Тетяні квартиру хтось взяв відкат. Нібито жінка заплатила більше, ніж фактично пішло на погашення боргу. А пішло, як він сказав у суді, лишень 5 тисяч гривень. Одночасно його клієнт так і залишається винним, і сума боргу росте. Колекторська компанія, якій банк передав борг Возного, виставила останньому вже аж 70 тисяч доларів.  

Питаємо у адвоката Куцого, якого розміру кредит брав його клієнт, коли заставляв квартиру. Відповідь - 40 тисяч доларів. А скільки коштує, як він думає, така квартира? 25 тисяч. Чому вартість застави не відповідає кредиту? Бо в той час кредити банки роздавали направо-наліво. Це ще до кризи було.  

- Рева говорить, що позивач у розшук. Пояснюю, - говорить адвокат Куций. - Льоня Возний приїхав в Немирів, бо він звідти родом. Побився там. Спочатку була поставна слідчого - відмовити в провадженні, і він собі поїхав в Москву на заробітки. А потім прокурор скасував цю постанову, і поновили справу. Знаєте, яка там санкція? 900 гривень штрафу. Але Льоня в Москві і після того, як його тут протримали три доби без адвоката, каже, що не приїде. Вже всі строки давності пройшли, і зараз я подав подання в суд про закриття справи й прошу проводити засідання в режимі відео-конференції. Таке допускається кримінально-процесуальним кодексом. Справу закриють за строками давності, навіть не розглядаючи її. А в цьому суді друга сторона говорить про розшук, бо треба ж їм за щось чіплятися.  

Позиція адвоката Леоніда Возного така: квартиру треба продати з нових торгів, встановивши її реальну вартість. В такому випадку, як він каже, заплачені кошти мають повернути Тетяні Реві. Але яку саме суму? 5 тисяч доларів, про які каже Куций, чи 18 тисяч, про які говорить Рева, як сплачені на торгах?

- Я буду припиняти право власності Реви, - каже Ростислав Куций. – А коли почнуться нові торги (мій клієнт теж має право купити цю квартиру), я йому повідомлю в телефонному режимі, і він визначиться, хоче купувати чи ні.        

 Коментар експерта
Олександр Сарафанюк (37), адвокат
- Суд допустив порушення норм процесуального законодавства, коли прийняв до розгляду заяву без даних про місце проживання позивача і квитанції про сплату судового збору.  
Згідно зі статтею 119 Цивільного процесуального кодексу України, позовна заява повинна містити ім'я (найменування) позивача і відповідача, їх місце проживання (перебування) або місцезнаходження, поштовий індекс, номери засобів зв'язку, якщо такі відомі. Крім того, до позовної заяви додається документ, що підтверджує сплату судового збору. Якщо ж суддя встановить, що позовну заяву подали без додержання вище вказаних вимог або не сплатили судовий збір, він постановляє ухвалу про залишення заяви без руху і надає строк для усунення недоліків. Позивач може у встановлений строк (не більше п'яти днів з дня отримання ухвали) виконати вимоги, сплатити судовий збір. Тоді позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Інакше - вважається неподаною і повертається позивачеві.

20minut
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
75 просмотров в январе
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Политика
Первым о ком спрашивали у винничан был Владимир Зеленский.Тогда люди отвечали охотнее и без особых подозрений к журналистам.На этот раз было сложнее. В основном, когда встречные винничане слышали фамилию «Тимошенко», то проходили мимо журналистов и камеру. Но несколько мыслей все же удалось уловить. Что о «вечной» кандидатке в президенты думают жители Винницы, смотрите в видео: Видео сайта: 20minut
Происшествия
Сегодня, 17 января 2019 года, не вернулся из школы мальчик.- В районе 10:00 утра не явился на урок в 12 школе и до сих пор не вышел на связь. Семья проживает в жилом комплексе «Семейный», - рассказывает знакомая матери.Родители на данный момент в полиции дают описание пропавшего сына.Если Вы где-то видели пропавшего ребенка, просьба позвонить на 102.Справка: средняя школа 12 и жилой комплекс "Семейный" находятся по улице Максима Шимко (бывшая Карла Маркса)...
Культура
22 января в Виннице состоится кастинг на конкурс «Мисс Винница 2019». Участниками могут стать девушки в возрасте от 16 лет, которые не были, и не является замужем.Кастинг начнется в 18:30 по адресу: г. Винница, ул. Стрелецкая, 44, Городской дворец искусств «Заря».Кастинг проходит в два этапа:выход - в удобном для вас одежде;выход - в купальнике (на каблуках). Финалистки конкурса обязательно посещают репетиции три раза в неделю с 23.01.2019 по 3.03.2019 (ПН...
Происшествия
Пропавший 9 января нацгвардеец Ярослав Софиин, нашелся. Об этом в четверг, 17 января сообщает пресс-служба Западного территориального управления Нацгрвардии. "Военнослужащий не явился в военную часть якобы из-за конфликта с командованием и плохим отношением офицеров к личному составу. Все изложенные обвинения в адрес командования подразделения и военной части не соответствуют действительности, что признал и сам военнослужащий", - говорится в сообщении. Уто...
Происшествия
16 января, в 20:20 часов патрульные получили обращение информационного характера. Неравнодушный гражданин сообщил, что по улице Киевской двигался автомобиль Mitsubishi Lancer, который постоянно создавал аварийные ситуации и, возможно, был пьян. Полицейские разыскали водителя машины, которая сбила дерево и клумбу.Об этом сообщает патрульная полиция в Винницкой области.Инспекторы оперативно отреагировали и поехали в указанном направлении. По дороге они обнар...
Криминал
В Калиновском районе Винницкой области вечером 16 января задержали двух злоумышленников, совершивших разбойное нападение на 56-летнего местного предпринимателя. Об этом сообщили в ГУ ЧП в Винницкой области.Согласно информации правоохранителей, бизнесмена нападавшие ждали во дворе его же хозяйства. Когда тот подъехал на машине и вышел из нее, злоумышленники набросили ему на шею веревку и начали бить.Разбойники не сразу заметили, что в салоне автомобиля нахо...
Криминал
16 января полицейские на улице Киевской задержали 23-летнего винничанина, который в городе делал «закладки» с наркотиками.По словам начальника Киевского отделения полиции Валентина Мазура, парень распространял психотропные вещества на территории Винницы. Покупателей наркотических средств он искал через Интернет и в мобильном приложении «Telegram».У задержанного работники полиции изъяли 28 разноцветных свертков с наркотическими веществами, похожими на амфет...
Новости компаний
Технологии постоянно развиваются, они делают нашу жизнь комфортнее, безопаснее и интереснее. Медицина также не стоит на месте. Современный бесконтактный термометр для измерения температуры – это устройство, которое в скором будущем заменит все ртутные и электронные термометры в каждой семье. Почему ртутные и электронные термометры уходят в прошлое? Ртутные модели уходят в прошлое по нескольким причинам: неудобство измерения, его длительность, а также опасн...
Бизнес
В Винницкой области построят еще одну солнечную электростанцию. Павловский сельский совет заключил два договора аренды земли непригодной для сельскохозяйственного использования общей площадью 52 гектара с предприятиями, входящими в группу компаний Kness - одного из крупнейших производителей альтернативной электроэнергии в Украине.В 2019 году на этих земельных участках должно начаться строительство мощной солнечной электростанции.От реализации этого проекта...