• Головна
  • Комісія запропонує Порошенку дві кандидатури на посаду голови Антикорупційного бюро
11:13, 8 квітня 2015 р.

Комісія запропонує Порошенку дві кандидатури на посаду голови Антикорупційного бюро

Конкурсна комісія пропонує президенту Петру Порошенку кандидатури Артема Ситника і Миколи Сірого на посаду директора Національного антикорупційного бюро.

Відповідне рішення було ухвалено на засіданні комісії у вівторок.

Члени комісії голосували по кожній кандидатурі окремо.

Ситник - 7 голосів "за", Чумак - 3 голоси, Сірий - 5 голосів.

Потім комісія вісьмома голосами проголосувала за направлення цих кандидатур президенту. Йосиф Зісельс закликав відтермінувати прийняття рішення. Тепер члени комісії мають підписати відповідний протокол і відправити його Порошенку.

Засідання комісії тривало чотири години.

На початку конкурсна комісія виключила кандидатуру адвоката Якова Варичева з переліку кандидатів на посаду директора Національного антикорупційного бюро, оскільки він не пройшов спецперевірку.

За це рішення проголосували 6 членів комісії, "проти" проголосував один і один утримався.

При обговоренні Рефат Чубаров зазначив, що комісія отримала з відповідних і міністерств і відомств (МВС, СБУ та податківців) інформацію щодо перевірки кандидатів.

За його словами, до всіх кандидатів саме податкова мала претензії, оскільки в їхніх деклараціях були розбіжності. Після того, як кандидати перезаповнили декларації, податкова дала позитивний вердикт. Чубаров зазначив, що різниця у сумах у деяких випадках була значною.

У свою чергу, за висновком СБУ, Варичев не пройшов перевірку, у документі було зазначено, що він "приховував дані свого перетину українського кордону". У свою чергу правозахисник Захаров зазначив, що висновок СБУ викликає у нього багато питань

Більшість членів комісії зійшлися на тому, що в світлі нової інформації хочуть ще раз провести співбесіди з трьома кандидатами, які залишилися.

Після співбесід в членів комісії все ще залишалися сумніви щодо всіх кандидатур

Зокрема Зісельс і Захаров висловлювали застереження щодо "політичної заангажованості" Чумака.

Після довгого обговорення Зісельс закликав членів комісії не підтримувати жодну кандидатуру, а Чубаров - прийняти виважене рішення і взяти відповідальність на себе.

Як відомо, до складу комісії входили Джованні Кеслер, Євген Нищук, Віктор Мусіяка, Рефат Чубаров, Євген Захаров, Ярослав Грицак, Йосиф Зісельс, Олександра Яновська та Юрій Бутусов.

Як нагадав голова комісії Чубаров, комісія пропрацювала 3 місяці, першочергово надійшли на її розгляд 176 заявки, 21 кандидатуру допустили до другого туру.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...