Приїжджі бандити вибивали гроші з колишнього валютника

В стилі 90-х. Заманили в пастку, вивезли в лісопосадку і били. Російськомовні «тернополяни» в камуфляжах намагалися заробити на колишньому валютнику 30 тисяч доларів і ще чотири – за те, щоб зберегти йому життя. Він звернувся в міліцію за допомогою і тепер боїться не тільки за себе, а й за свою родину

Після трьох годин катування, заручника послали додому за викупом, а він поїхав у міліцію. Чоловік сподівався, що правоохоронців проведуть спецоперацію й спіймають здирників. Вони дійсно затримали кількох із них, але опитали і… відпустили на всі чотири сторони.


- Вони немісцеві і, мабуть, вже далеко звідси, - каже В’ячеслав (прізвище відоме редакції) зі Жмеринки, який пережив кількагодинне побиття в посадці з наволочкою на голові і зав’язаними руками.

Про це чоловік наважився розповісти через газету, бо сумнівається, що міліція зможе знайти нападників. А ці люди погрожують йому і його сім’ї.

Він – пенсіонер, інвалід другої групи. Замість ноги має протез. До 2000 року стояв на валюті. Відтоді, каже, інколи позичає гроші знайомим. В місті знають, що ця людина небідна. Інакше чого місяць, а той більше його «розробляло» бандитське угрупування? Принаймні так виглядає ця історія зі слів В’ячеслава.

Почалося все з того, що колишній валютник під розписку позичив тисячу доларів сусіду. Той мав повернути борг 16 квітня, але різними відмовками не віддавав. 28 квітня боржник попросив В’ячеслава завезти його до третьої людини, яка нібито має перепозичити йому тисячу доларів. Згодом жмеринчанин зрозумів, що позика у тисячу «зелених» - частина бандитського плану, щоб дістатися до значно більших грошей.  

Борг взяли з повітря
- Об 11.20 подзвонив мені знайомий і попросив підвезти його на Пархоменка, 32. Я не хотів їхати, але він умовив, - розказує В’ячеслав. – Це приватний будинок. Знайомий постукав: «Це Юра, відчиніть», і зайшов в середину. Я чекав в машині. За хвилини дві вийшла чорнява жінка років 30-35. Сказала іти з нею. Я кажу: «Навіщо мені? Це він у вас позиває гроші». «Ні-ні, ідіть, будете присутній». І я зайшов. В середині сидів мужчина. Він запропонував мені чай. Я подякував і відмовився. А цей чоловік, що мене привів туди, пішов в іншу кімнату, сів навпроти, дивився, як розвиватимуться події.

- В будинок зайшли четверо чоловіків і закрили за собою двері, - продовжує В’ячеслав. - Двоє з них були в камуфляжній формі. Один з бородою. Всі спортивної тілобудови, крепкі. Цей, що за старшого в них був, назвався Андрієм. І почалося, мат-перемат, «Так ти с етого чєловєка трєбуеш дєньгі?!». Вони кинули мене на підлогу, почали бити.

В’ячеслав каже, що в нього все витягли з кишень. Забрали ключі від його «Камрі», гаманець з грішми і картками, документи та мобільний. З телефону вийняли картку і батарею. Зв’язали руки ременем, посадили на стілець і наділи на голову целофановий пакет. Били і говорили про гроші.

- Юра сидів поруч і все бачив, - говорить чоловік. – Вони сказали, що я від нього ніяких грошей вже не отримаю і тепер винен 30 тисяч доларів. З повітря ця сума взялась. Врешті вони мене підняли зі стільця, посадили в мою машину на заднє сидіння і накинули на голову наволочку...

П’ятеро чоловіків вивезли В’ячеслава за місто. В лісопосадці вони витягли з багажника його покривало і кинули на землю, на покривало – заручника. Знову били де попало ногами, руками, гумовим кийком.

Життя на кону
- Ти нам должен 30 штук! Когда отдаш? – розмовляв російською той, що назвався Андрієм.  

- Я почав кричати від болю, - каже В’ячеслав.  

- Всьо, давай поговорим с ним, - дав команду припинити катування старший, і з В’ячеслава зняли наволочку. - У тєбя дєньги єсть дома?

- Я зрозумів, що можна відкупитися, - говорить В’ячеслав. – Назвав цифру чотири тисячі.

- Зєльоних?

- Да, - сказав В’ячеслав. - Мені треба було рятувати своє життя, і я погодився ці гроші віддати.

- Так, пока нє трогаєм єго. Поговорім, - сказав старший і оголосив свій «роклад», що 30 тисяч доларів колишній валютник має віддати протягом місяця, до 28 травня, а чотири – окремо, як компенсацію за те, що більше не б’ють.

Між іншим, як каже В’ячеслав, його питали, чи знає жмеринських авторитетів і хто «смотрящий» в місті. Так чоловік зрозумів, що бандити – не місцеві. Тим не менше, вони вже обзавелися знайомствами з його приятелями. До одного такого завезли, щоб поцікавитися, чи можна довіряти В’ячеславу, перед тим, як відпустити його додому по обумовлені чотири тисячі доларів.  

- Я сказав, що їм до мене додому не можна, бо камери стоять. Планував, як вирватися, бо життя стояло на кону, - говорить чоловік. – Коли мене привезли в посадку, думав, що там і кінчиться моє життя. Якщо вивозять, то це вже все. Як в 90-ті…

Бандити повезли заручника до його знайомого. В’ячеслав цієї людини не назвав. Каже, він така сама жертва, як і він. Той чоловік запевнив бандитів: „Славік – нормальний, можна довіряти”. І завдяки цьому його відпустили на півгодини додому за грішми.

- До поїздки вони повернули мені права, гаманець, ключі, телефон. А по дорозі розказали про Юру: «Чтоби ми с тебя поімелі дєнєг, ми єго запустілі і снімалі на камєру, как ти с ним говоріл, как давал єму дєньгі…». Вони подзвонили йому: «Бистрєнько ложись на больнічку і лєжи». Я не знаю, що той Юра зробив, але я його дійсно на другий день бачив у лікарні... Ще вони набрали ту жінку, що за мною виходила, і сказали швидко забиратися з речами із хати.

Погрожують розірвати
Їдучи додому по гроші, В’ячеслав думав: раз заплатить, буде винний все життя. І чоловік набрав «102» й повернув на райвідділ. Каже, сподівався, що правоохоронці розіграють оперативну комбінацію й візьмуть бандитів на гарячому. Але не вийшло так, як в кіно.

- Вони роздумували, що робити. Організації ніякої. Начальник на мене голос підвищував. Чотири години допитували. І з п’ятьох чоловіків затримали тільки трьох, - говорить В’ячеслав. – Ті понарозказували, що пили зі мною мирову в посадці за якісь 400 гривень... Брєд сивої кобили. А потім їх відпустили. Після цього в мене підвищився тиск, і я в час ночі опинився в лікарні.

У В’ячеслава поламані ребра, численні синці по всьому тілу, травми голови і струс мозку. Він уже пройшов судмедекспертизу, але в лікарні лежати не зміг.

- Думаєш, мєнти тєбє помогут? Ми тєбя вмєстє с мєнтамі разорвьом! – почалися дзвінки йому на мобільний.

- Вони дзвонили і на мій домашній телефон. Через це я кинув лікування і поїхав додому. Боюся за свою сім’ю, - говорить потерпілий.  

Вони ж знають про В’ячеслава і його близьких усе, якщо кілька тижнів слідкували. А що знає про них В’ячеслав? Його адвокат дізнався, що затриманих російськомовних чоловіків задокументували, як мешканців Тернополя.  

- Мабуть, ці люди, які вчинили такий резонансний злочин в стилі 90-х, не будуть піймані. Вони не місцеві були, а їх відпустили, - каже адвокат Михайло Бездорожній. - Якщо виходити з того, що їх пару годин в міліції потримали, то є їхні прізвища. Чи вони відповідають дійсності? Як працівники міліції особи встановлювали? Не можу сказати. Ми нічого не знаємо. Написали скаргу на ім’я першого заступника начальника обласної міліції і прокурора області про бездіяльність працівників Жмеринського райвідділу. Надіємося на дієву реакцію.


В’ячеслава (51) просив не показувати його обличчя, щоб жмеринчани не пліткували. В лікарні йому діагностували переломи двох ребер, травму голови зі струсом мозку. А численні синці по всьому тілу - видно й без медиків


Міліція не сказала про затримання бандитів, які викрадали В’ячеслава
Через сектор зв’язків з громадськістю обласної міліції RIA дізналася, що за заявою В’ячеслава одразу відкрили кримінальне провадження про грабіж, поєднаний з насиллям або вчинений за попередньою змовою групою осіб. В збитки записали відібрані в чоловіка гроші, що були гаманці, і потерпілого направили на експертизу для встановлення тяжкості отриманих травм.  

Редакція надіслала в обласну міліцію інформаційний запит з проханням роз’яснити, чому не арештували затриманих чоловіків і як відреагувало керівництво на те, що адвокат потерпілого й сам В’ячеслав назвали бездіяльністю жмеринської міліції.

Із відповіді RIA нічого не дізналася про затриманих. Чи були такі взагалі - ні слова. Зате дали знати, що в процесі розслідування відкрили друге кримінальне провадження – про викрадення людини з корисливих мотивів із заподіянням фізичних страждань. Стан розслідування обох взяло на контроль керівництво слідчого управління.

„Розслідування у вказаних кримінальних провадженнях триває, проводяться необхідні слідчі (розшукові) дії, спрямовані на встановлення всіх обставин вчинення кримінального правопорушення та притягнення винних осіб до кримінальної відповідальності”, - інформують у відповіді на запит і обіцяють, що за скаргою потерпілого проведуть ретельну перевірку та „в разі виявлення порушень вимог чинного законодавства України, до співробітників Жмеринського РВ УМВС області будуть вживатись суворі заходи дисциплінарного впливу”.

20minut
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Криминал
Полицейские задержали мужчину, который ограбил 80-летнюю жительницу Калиновского района Винницкой области. Об этом сообщает пресс-служба полиции Винницкой области.В дом 80-летней жительницы села Первомайское, злоумышленник проник через окно. Отобрав у женщины кошелек с деньгами и мобильный телефон, правонарушитель скрылся с места преступления. Оперативники установили личность грабителя - это 33-летний местный житель, который в этом году освободился из мест...
Происшествия
В Винницкой области спасатели обезвредили гранату и снаряд. Об этом сообщает ГУ ГСЧС в Винницкой области. 18 сентября группой пиротехнических работ аварийно-спасательного отряда специального назначения ГУГСЧС  Украины в Винницкой области уничтожено РГД-33 и 82-миллиметровую минометную мину, обнаруженные за пределами сел Красненькое и Жорнище Ильинецкого района. В тот же день в с.Сосонка Винницкого района было уничтожено два артиллерийских снаряда калибром...
Происшествия
Бессонные ночи под кошачий крик. Так уже три недели живут жители одной из винницких высоток. А все потому, что новые соседи оставили в квартире животное. Кота пытались вытащить из квартиры, приманившы сосиской, однако пушистый не реагирует. Жители дома забили тревогу и обратились к зооволонтеров. Подробнее смотрите в сюжете телеканала "Вита":
Спорт
Сегодня, 21 сентября, на Центральном городском стадионе состоится игра 11-го тура чемпионата Украины по футболу второй лиги. В Виннице встретятся "Нива" и черновицкая "Буковина". Начало игры в 16:00. Стоимость билетов составляет 30 гривен.Об этом сообщают в пресс-службе футбольного клуба "Нива".Винницкая «Нива» в предыдущем туре проиграла на Киевщине «Диназ» (Вышгород) - 1: 2. И опустилась на последнее место турнирной таблицы. На эту позицию ее оттеснила и...
Общество
Из 19 сентября на дорогах Украины добавилось 17 новых и расширено 8 существующих участков автодорог (с повышенным уровнем аварийности), на которых будет осуществляться контроль скоростного режима с помощью лазерных измерителей скорости TruCam. В Винницкой области радар для контроля разместили на трассе М-12 «Стрый - Тернополь - Кропивницкий - Знаменка». Для региона это будет четвертый TruCam.Патрульная полиция Винницкой области опубликовала карту и таблицы...
Экология
В Виннице инженер водоканала допустил загрязнение нечистотами рек Вишенка и Южный Буг. Об этом сообщает Муниципальная полиция.Вода, одна из важнейших компонентов для всего живого. Благодаря ей существует, жизнь на Земле. Для винничан, главной водоносной артерией является р. Южный Буг. И то, что мы пьем с вами, не всегда качественную воду, это также является последствиями нашего неправильного обращения с таким ценным ресурсом. По сбросу в реку Буг, использо...
Общество
В Винницкой области мэр Владимир Кулешов лично присоединился к горожанам, которые приняли участие в работах по благоутстрою города. Мэр разместил фото на своей странице в социальной сети "Фейсбук". "Гнивань активно готовится к празднованию 390-летия города. Коммунальщики убирают обочины и косят газоны. Активное участие принимают и работники городского совета. Благодарю своих коллег, которые откликнулись на мое предложение покрасить мосты. Мы не можем это д...
Общество
В Винницкой области, в местном пункте пропуска для автомобильного сообщения «Грабаровка-Окница» на участке отдела пограничной службы «Болган», пограничники Могилев-Подольского отряда остановили 48-летнего гражданина Украины.Об этом сообщает пресс-служба пограничного отряда.Оказывая на обзор паспортный документ, человек заметно нервничал, что и привлекло внимание стражей. По результатам осмотра паспорта пограничники установили, что данный документ принадлеж...
Новости компаний
Журналисты программы “Гроші”, которая выходит на телеканале “1+1” провели свое собственное расследование и выяснили, какие сложности возникают иногда на  украинском фармацевтическом рынке. Ситуацию на рынке, по итогам своего расследования, они считают довольно печальной.  Программа уже выложена на Ютубе.  “Беспорядок, коррупция, рейдерство и разборки за миллиарды из ваших карманов - это реалии современной фармацевтики”, - сказано в описании этого видео.  Ж...