Як у Вінниці Майстришин на півмільйона доларів «Газпром» покарав

Володимир Майстришин: «Україна, купуючи енергію за кордоном, свою енергію у вигляді біопалива вивозить у два рази дешевше, як свого часу свої праски до Польщі. Щороку на експорт до Європи йде шість мільйонів тонн деревного палива, лушпиння соняшника, соломи. Навіщо?! Нам потрібно опалювати власне житло, подавати гарячу воду й електрику споживачам з цього біопалива!»

У Вінниці в результаті переведення тільки однієї котельні з російського газу на місцеве біопаливо бюджет заощадив близько півтора мільйона гривень, а «Газпром» недорахувався сотень тисяч доларів

Як заощадити бюджетні гроші, зменшити залежність від Росії та значно дешевше обігріти вінничан? Про це розмірковуємо з експертом із теплогенерації, головою наглядової ради компанії «ВІНТЕА» Володимиром Майстришиним.

- В українців з'явиться можливість купувати тепло, електроенергію, гарячу воду дешевше і якісніше, - стверджує Володимир Майстришин. - Для цього, як і в Європі, у нас уже створюються умови для конкуренції на ринку теплогенерації. Це коли відразу кілька компаній можуть виробляти і постачати людям енергію, альтернативну тій, що виробляється завдяки газові. А споживачі вибирають, у кого зручніше її купувати.

У галузь пішли інвестиції

- Коли реально почався процес газозаміщення в Україні?

- Торік завдяки чіткій позиції віце-прем'єра Володимира Гройсмана у галузь почали надходити вітчизняні інвестиції. Українським підприємцям дозволили продавати отриману з альтернативних джерел енергію за такою ж ціною, як і отриману з газу. З цього приводу Гройсман ініціював прийняття низки урядових постанов, і енергетичний ринок став розвиватися так, як він уже давно працює в Європі.

- Що це означає? Детальніше, будь ласка, розкажіть.

- Це означає, що там на ринку немає монополістів, які включають у тарифи всі свої витрати. Європейці обирають постачальників тепла, гарячої води, електроенергії і платять тому, у кого послуги дешевші, а обслуговування - краще. У нас тарифи все ще монопольно диктують обленерго і теплокомуненерго.

- У чому різниця між отриманням тепла з газу і з альтернативних джерел енергії?

- У першу чергу - в ціні. «Газпром» отримує за тисячу кубометрів газу 350-400 доларів. Разом з тим дві тонни біопалива вартістю близько 125 доларів здатні замінити цю тисячу кубометрів. У нас набирається стільки біопалива, що ми його навіть… продаємо за кордон. Щороку на експорт до Європи йде 6 000 000 тонн деревного палива, лушпиння соняшника, соломи. Навіщо?! Нам потрібно опалювати власне житло, подавати гарячу воду й електрику споживачам з цього біопалива!

У другу чергу - в доцільності. Гроші, які сплачує споживач за енергію з біопалива, залишаються всередині країни, працюють на економіку, а не фінансують грізного сусіда і не знищують наші валютні резерви. Остання обставина особливо боляче відбилася на нас усіх - ціна гривні по відношенню до долара обвалилася і потягнула за собою ціни на все найнеобхідніше.

Роз'ясню просту математику на прикладі роботи котельні.

Котельня, яка з газового опалення перейшла на біопаливо, закуповує його у постачальників. Якщо говорити, наприклад, про тріски, то їх привозять до заготівельників люди, які живуть поруч, і теж отримують за це «живі» гроші. Податки від роботи цієї котельні спрямовуються до місцевих бюджетів, створюються нові робочі місця.

І жодної копійки «Газпрому»!

- Розкажіть, наскільки успішним був перехід на деревне паливо котельні вінницького медичного містечка?

- Котельня підприємства «ВІНТЕА» під час минулого опалювального сезону успішно обігрівала всі 17 підприємств медмістечка. Вінницький бюджет заощадив близько 1,5 млн гривень, а «Газпром» недорахувався 450 тисяч доларів.

За рахунок роботи котельні на деревному паливі тариф для наших споживачів у медмістечку на сьогодні становить 979 гривень за гігакалорію, що дешевше за тариф на тепло, вироблене з природного газу, на 534 гривні!

Тому перехід на нові умови теплогенерації - це патріотизм у дії, як на тому білборді: «Купуй українське!». Вироби власне тепло, створи нові робочі місця, заплати гроші постачальникам, заплати податки до місцевого бюджету - і жодної копійки «Газпрому»!

- Чи був складним сам процес переходу котельні з газу на деревне паливо?

- У серпні минулого року закінчився договір оренди котельні між «Вінницяоблтеплокомуненерго» і дитячою обласною лікарнею. Своїх виробничих потужностей на території медмістечка у комунального підприємства не було. Тільки у ТОВ «ВІНТЕА» були технічні можливості (теплогенеруюче обладнання) для надання послуг із теплопостачання. До того ж влітку минулого року Росія пригрозила, що припинить подачу газу всій країні.

Компанія «ВІНТЕА» без зволікань приступила до реконструкції котельні та подачі тепла установам медмістечка. Часу не було, і нам доводилося запускати котельню і готувати документи паралельно. Вже пройдена одна сесія обласної ради, і очікується ще одне «добро» обласних депутатів.

Перехід на нові умови теплогенерації - це патріотизм у дії. Вироби власне тепло, створи нові робочі місця, заплати гроші постачальникам, заплати податки в бюджет - і жодної копійки «Газпрому»!

- Коли вінничани платитимуть менше за рахунками і будуть вибирати постачальників споживаної енергії?

- Процес створення власного ринку теплогенерації хоч і повільно, але пішов. Отримана, як я вже зазначив, підтримка уряду.

Ефективна робота котельні на території обласної дитячої лікарні у Вінниці - це тільки перші кроки.

Нещодавно наша компанія звернулась із заявкою на надання технічних умов у «Міськтеплокомуненерго». Маємо намір підключитися до міської теплотраси і поставляти до 10 мегават теплової енергії. Цього достатньо, щоб у літній період забезпечити мікрорайон Вишенька гарячою водою. Ми вже зараз готові запропонувати тариф, менший на 20% від того, що платять вінничани. На жаль, поки що не працює прийнята постанова «Про стимулювання заміщення природного газу у сфері теплопостачання» (№ 293 від 9 липня 2014 р.), але ми сподіваємося, що питання вирішиться найближчим часом, і ми не будемо відправляти своїх людей у відпустку, а вінничани отримають гарячу воду дешевше.

Важливо, щоб у Вінниці було кілька таких підприємств, як «ВІНТЕА», які постачатимуть надлишки енергії в централізовану тепломережу. Конкуренція дасть вінничанам право вибору постачальників тепла, гарячої води, а також викличе падіння цін на послуги.

ДЛЯ ДОВІДКИ:

Європа взяла на себе зобов'язання через дев'ять років отримувати з відновлюваних джерел 20% від споживаної енергії. Німеччина вже досягла цієї мети, а в 2020 році у неї буде 35% «зеленої» енергії. Україна до 2020 року обіцяє до 10% енергії отримувати з відновлюваних джерел.

Як у Вінниці Майстришин на півмільйона доларів «Газпром» покарав (фото) - фото 1

Володимир Майстришин - інженер-конструктор, бізнесмен, політик.

Закінчив Вінницький політехнічний інститут за спеціальністю «інженер-електрик», а потім - аспірантуру. Має ряд авторських свідоцтв на винаходи. Відзначений нагородами як один із найкращих винахідників 1986 року. Роки навчання та роботи - це регулярна дослідницька та винахідницька діяльність, яка допомогла відразу після закінчення інституту отримати посаду інженера-конструктора спеціального конструкторського технологічного бюро «Модуль» і за короткий період пройти шлях від інженера-конструктора до провідного інженера цього бюро.

Засновник і директор компанії «Техногаз».

Народний депутат четвертого скликання, обраний (37,8% голосів виборців) по виборчому округу №14.

У сім'ї троє дітей: Євген, Ольга і наймолодший - Віктор.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
359 просмотров в феврале
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Интервью
Новый начальник Муниципальной полиции Виталий Чигур рассказал о грядущем переименовании, воспитании мамочек с колясками и о том, кто самые большие нарушители благоустройства в Виннице За годы существования «Муниципальной полиции», как бы к ней не относились обычные винничане, город стал чище. Разъяснительной работой и штрафами удалось убедить многих отказаться от слива канализации в реку, а предпринимателей – убирать территорию у своих магазинов или предпр...
Общество
19 февраля по новому стилю - день памяти святого преподобного Вукола, епископа Смирнского. Он прославился, как первый епископ в Малой Азии, креститель несметного количества язычников и просто добродетельный и мудрый человек. Многие приметы на 19 февраля связаны с коровами, потому что в этот период начинается весенний отел буренок. В народном месяцеслове 19 февраля – Вукол-телятник, жуколы. В день, когда телится корова, из дома никому ничего давать нельзя –...
Общество
Винница за последние несколько лет довольно существенно обновила свой облик. Лучше всего это заметно на старых фотографиях, где контраст очевиден. Предлагаем посмотреть подборку городских фото 2003 года. Снимки сделаны в центральной части города. Заметно не отреставрированные здания и старые чешские трамваи, а также троллейбусы. Еще одно, что падает в глаза - это обилие вывесок на Соборной. Фото с сайна vinbazar
Общество
Несколько десятков винницких пенсионеров, которые называют себя активистами, во главе с одиозным адвокатом Валерием Палием в воскресенье, 17 февраля, напали на агитпалатку Петра Порошенко. В знак несогласия с политикой президента они повредили саму палатку, а агитлитературу принялись рвать. Это первый случай не совсем адекватного поведения пожилых людей. До этого месяцами они не совершали никаких хулиганских действий в Виннице. Правоохранителям ничего не о...
Происшествия
В Ладыжине в школе подрались двое учеников. В результате драки один из них получил разрыв селезенки. Сейчас ребенок прооперирован. 14 февраля из дома в больницу был госпитализирован 12-летней семиклассник с травмой живота. При осмотре врачи диагностировали у него разрыв селезенки. Ребенка немедленно прооперировали. Как выяснилось травму мальчик получил накануне в школе во время драки с девятиклассником. Полицией начато уголовное производство по ч. 1 ст. 12...
Криминал
Винницкий городской суд 18 февраля принял решение об отстранении от должности Могилев-Подольского городского головы Петра Бровко. Во время судебного заседания прокурор отмечал, что подозреваемый не должен находиться на должности в период, пока находится под арестом, то есть в течение 60 суток. Адвокаты приводили контраргументы. Например, письмо председателя Винницкой областной государственной администрации Валерия Коровия в поддержку Бровко. По словам глав...
Происшествия
17 февраля, около 14 часов, работникам патрульной полиции на служебный планшет поступил вызов «ДТП без пострадавших» по улице Князей Кориатовичей. Прибыв на место происшествия, инспекторы обнаружили виновника ДТП, который сидел за рулем своего автомобиля, увяз в болоте. Водитель повредил авто Nissan, которое было припарковано рядом. Об этом сообщает пресс-служба патрульной полиции в Винницкой области.Полицейские попытались пообщаться с водителем, чтобы уст...
Общество
В Виннице на Европейской площади 18 февраля состоялся флешмоб ко Дню Героев Небесной сотни. Студенты местных вузов выстроились возле Башни в виде числа 107, что является количеством погибших людей на Майдане во время Революции Достоинства. Первые жертвы в противостоянии с Беркутом появились именно 18 февраля 2014 на Институтской улице в столице. Участники акции памяти вспомнили события пятилетней давности. Напоследок юноши и девушки выпустили в небо голубе...
Криминал
Полиция задержала трех правонарушителей, которые в подъезде дома избили и ограбили 13-летнего школьника. Двое из нападавших оказались несовершеннолетними. У пострадавшего один из обидчиков отобрал мобильный телефон.В полицию обратился 40-летний житель Винницы и сообщил, что его 13-летнего сына ограбили трое неизвестных парней в подъезде многоэтажного дома по улице Литвиненко. Пострадавшего нападавшие избили и отобрали мобильный телефон «Xiaomi Readmi 4X».В...