Як у Вінниці Майстришин на півмільйона доларів «Газпром» покарав

Володимир Майстришин: «Україна, купуючи енергію за кордоном, свою енергію у вигляді біопалива вивозить у два рази дешевше, як свого часу свої праски до Польщі. Щороку на експорт до Європи йде шість мільйонів тонн деревного палива, лушпиння соняшника, соломи. Навіщо?! Нам потрібно опалювати власне житло, подавати гарячу воду й електрику споживачам з цього біопалива!»

У Вінниці в результаті переведення тільки однієї котельні з російського газу на місцеве біопаливо бюджет заощадив близько півтора мільйона гривень, а «Газпром» недорахувався сотень тисяч доларів

Як заощадити бюджетні гроші, зменшити залежність від Росії та значно дешевше обігріти вінничан? Про це розмірковуємо з експертом із теплогенерації, головою наглядової ради компанії «ВІНТЕА» Володимиром Майстришиним.

- В українців з'явиться можливість купувати тепло, електроенергію, гарячу воду дешевше і якісніше, - стверджує Володимир Майстришин. - Для цього, як і в Європі, у нас уже створюються умови для конкуренції на ринку теплогенерації. Це коли відразу кілька компаній можуть виробляти і постачати людям енергію, альтернативну тій, що виробляється завдяки газові. А споживачі вибирають, у кого зручніше її купувати.

У галузь пішли інвестиції

- Коли реально почався процес газозаміщення в Україні?

- Торік завдяки чіткій позиції віце-прем'єра Володимира Гройсмана у галузь почали надходити вітчизняні інвестиції. Українським підприємцям дозволили продавати отриману з альтернативних джерел енергію за такою ж ціною, як і отриману з газу. З цього приводу Гройсман ініціював прийняття низки урядових постанов, і енергетичний ринок став розвиватися так, як він уже давно працює в Європі.

- Що це означає? Детальніше, будь ласка, розкажіть.

- Це означає, що там на ринку немає монополістів, які включають у тарифи всі свої витрати. Європейці обирають постачальників тепла, гарячої води, електроенергії і платять тому, у кого послуги дешевші, а обслуговування - краще. У нас тарифи все ще монопольно диктують обленерго і теплокомуненерго.

- У чому різниця між отриманням тепла з газу і з альтернативних джерел енергії?

- У першу чергу - в ціні. «Газпром» отримує за тисячу кубометрів газу 350-400 доларів. Разом з тим дві тонни біопалива вартістю близько 125 доларів здатні замінити цю тисячу кубометрів. У нас набирається стільки біопалива, що ми його навіть… продаємо за кордон. Щороку на експорт до Європи йде 6 000 000 тонн деревного палива, лушпиння соняшника, соломи. Навіщо?! Нам потрібно опалювати власне житло, подавати гарячу воду й електрику споживачам з цього біопалива!

У другу чергу - в доцільності. Гроші, які сплачує споживач за енергію з біопалива, залишаються всередині країни, працюють на економіку, а не фінансують грізного сусіда і не знищують наші валютні резерви. Остання обставина особливо боляче відбилася на нас усіх - ціна гривні по відношенню до долара обвалилася і потягнула за собою ціни на все найнеобхідніше.

Роз'ясню просту математику на прикладі роботи котельні.

Котельня, яка з газового опалення перейшла на біопаливо, закуповує його у постачальників. Якщо говорити, наприклад, про тріски, то їх привозять до заготівельників люди, які живуть поруч, і теж отримують за це «живі» гроші. Податки від роботи цієї котельні спрямовуються до місцевих бюджетів, створюються нові робочі місця.

І жодної копійки «Газпрому»!

- Розкажіть, наскільки успішним був перехід на деревне паливо котельні вінницького медичного містечка?

- Котельня підприємства «ВІНТЕА» під час минулого опалювального сезону успішно обігрівала всі 17 підприємств медмістечка. Вінницький бюджет заощадив близько 1,5 млн гривень, а «Газпром» недорахувався 450 тисяч доларів.

За рахунок роботи котельні на деревному паливі тариф для наших споживачів у медмістечку на сьогодні становить 979 гривень за гігакалорію, що дешевше за тариф на тепло, вироблене з природного газу, на 534 гривні!

Тому перехід на нові умови теплогенерації - це патріотизм у дії, як на тому білборді: «Купуй українське!». Вироби власне тепло, створи нові робочі місця, заплати гроші постачальникам, заплати податки до місцевого бюджету - і жодної копійки «Газпрому»!

- Чи був складним сам процес переходу котельні з газу на деревне паливо?

- У серпні минулого року закінчився договір оренди котельні між «Вінницяоблтеплокомуненерго» і дитячою обласною лікарнею. Своїх виробничих потужностей на території медмістечка у комунального підприємства не було. Тільки у ТОВ «ВІНТЕА» були технічні можливості (теплогенеруюче обладнання) для надання послуг із теплопостачання. До того ж влітку минулого року Росія пригрозила, що припинить подачу газу всій країні.

Компанія «ВІНТЕА» без зволікань приступила до реконструкції котельні та подачі тепла установам медмістечка. Часу не було, і нам доводилося запускати котельню і готувати документи паралельно. Вже пройдена одна сесія обласної ради, і очікується ще одне «добро» обласних депутатів.

 

Перехід на нові умови теплогенерації - це патріотизм у дії. Вироби власне тепло, створи нові робочі місця, заплати гроші постачальникам, заплати податки в бюджет - і жодної копійки «Газпрому»!

- Коли вінничани платитимуть менше за рахунками і будуть вибирати постачальників споживаної енергії?

- Процес створення власного ринку теплогенерації хоч і повільно, але пішов. Отримана, як я вже зазначив, підтримка уряду.

Ефективна робота котельні на території обласної дитячої лікарні у Вінниці - це тільки перші кроки.

Нещодавно наша компанія звернулась із заявкою на надання технічних умов у «Міськтеплокомуненерго». Маємо намір підключитися до міської теплотраси і поставляти до 10 мегават теплової енергії. Цього достатньо, щоб у літній період забезпечити мікрорайон Вишенька гарячою водою. Ми вже зараз готові запропонувати тариф, менший на 20% від того, що платять вінничани. На жаль, поки що не працює прийнята постанова «Про стимулювання заміщення природного газу у сфері теплопостачання» (№ 293 від 9 липня 2014 р.), але ми сподіваємося, що питання вирішиться найближчим часом, і ми не будемо відправляти своїх людей у відпустку, а вінничани отримають гарячу воду дешевше.

Важливо, щоб у Вінниці було кілька таких підприємств, як «ВІНТЕА», які постачатимуть надлишки енергії в централізовану тепломережу. Конкуренція дасть вінничанам право вибору постачальників тепла, гарячої води, а також викличе падіння цін на послуги.

ДЛЯ ДОВІДКИ:

Європа взяла на себе зобов'язання через дев'ять років отримувати з відновлюваних джерел 20% від споживаної енергії. Німеччина вже досягла цієї мети, а в 2020 році у неї буде 35% «зеленої» енергії. Україна до 2020 року обіцяє до 10% енергії отримувати з відновлюваних джерел.

Як у Вінниці Майстришин на півмільйона доларів «Газпром» покарав (фото) - фото 1

Володимир Майстришин - інженер-конструктор, бізнесмен, політик.

Закінчив Вінницький політехнічний інститут за спеціальністю «інженер-електрик», а потім - аспірантуру. Має ряд авторських свідоцтв на винаходи. Відзначений нагородами як один із найкращих винахідників 1986 року. Роки навчання та роботи - це регулярна дослідницька та винахідницька діяльність, яка допомогла відразу після закінчення інституту отримати посаду інженера-конструктора спеціального конструкторського технологічного бюро «Модуль» і за короткий період пройти шлях від інженера-конструктора до провідного інженера цього бюро.

Засновник і директор компанії «Техногаз».

Народний депутат четвертого скликання, обраний (37,8% голосів виборців) по виборчому округу №14.

У сім'ї троє дітей: Євген, Ольга і наймолодший - Віктор.

 

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
23 сентября полицейским Винницкой облати вручили ключи от 7 новеньких авто. Часть передали из Киева, другие приобрели из областного бюджета.Об этом сообщают в отдел коммуникации полиции Винницкой области.Генерал полиции третьего ранга Юрий Педос отметил, что три автомобиля «Шкода-Октавия» переданы Национальной полицией Украины подразделениям превенции, в частности полицейским секторов реагирования патрульной полиции в районных подразделениях.Еще четыре сов...
Происшествия
В Виннице показали сгоревшие пассажирские вагоны возле железнодорожного вокзала. Напомним, что вчера возле вокзала состоялось возгорание двух пассажирских вагонов.Вчера в 18:50 в Службу спасения поступило сообщение о возгорании одного из вагонов подвижного состава на железнодорожной станции Винница. Поезд находился на отстое, без пассажиров. К месту происшествия были направлены 4 единицы пожарно-спасательных техники и 17 человек личного состава государстве...
Общество
В Виннице планируют обновить внешний вид торгового центра "Дастор". Об этом сообщает винницкий архитектор Виталий Плясовица. В частности планируется обновить здание торгового центра. Оно будет иметь современный вид из-за изменения фасада и иметь трехэтажную пристройку с двухуровневым паркингом.Площадь пристройки составит 2600 квадратных метров, а паркинга около 1400 квадратных метров. Также обновят троллейбусную остановку для маломобильных групп населения.
Криминал
В Виннице суд вынес приговор мужчине, который поссорился с женой, а злость согнал на незнакомой женщине. Об этом сообщает пресс-служба суда.В марте мужчина, спрятавшись за входной дверью в подъезде напал на женщину, которая зашла в дом: ударил женщину кулаком в голову, отчего она упала, а потом еще и бил ее головой об пол.В судебном заседании обвиняемый свою вину признал, искренне раскаялся и сообщил, что просил прощения у потерпевшей за содеянное. 31-летн...
Общество
Недавно на Львовщине состоялся чемпионат Госпогранслужбы Украины по дрессировке среди инспекторов-кинологов со служебными собаками. Участие в нем приняли 17 лучших специалистов-кинологов ведомства. Сергей Ткач со своим подопечным Барханом из Могилев-Подольского пограничного отряда стал абсолютным чемпионом в индивидуальном первенстве.Об этом сообщают в Могилев-Подольском пограничном отряде.В течение двух дней соревнований пограничники и их четвероногие пом...
Происшествия
Сегодня, 23 сентября, возле торгового центра "Мегамолл" произошел несчастный случай. Погиб работник. Мужчина упал с высоты. Сейчас на месте происшествия работают полицейские, которые устанавливают причины трагедии. Как сообщили в отделе коммуникации полиции Винницкой, мужчина 1962 года рождения. Вместе с коллегами они разгружали материалы на крыше здания торгового центра. Мужчина упал по собственной неосторожности. Полиции устанавливает все обстоятельства...
Криминал
Об этом сообщает отдел коммуникации полиции в Винницкой области.Винницким отделом полиции устанавливаются лица женщин, которые могут быть причастны к совершению 28 августа 2019 кражи из магазина "ЕВА", расположенного в Виннице на ул. Соборной. Просим граждан, которым известна какая-либо информация об указанных лицах, звонить по номерам: (0432) 59-49-00, 063228 54 16 или 102.
Происшествия
За прошедшие сутки в Виннице загорелся вагон поезда на железнодорожном вокзале. К счастью, никто не пострадал. Инцидент произошел 22 сентября. В 18:50 о пожаре сообщили в Службу спасения.   - Поступило сообщение о возгорании одного из вагонов подвижного состава на железнодорожной станции Винница. Поезд находился на отстое, без пассажиров, - говорится в сообщении. На место происшествия поехало 17 бойцов ГСЧС. Около восьми часов вечера возгорание было ликвид...
Происшествия
В Бершадском районе этой ночью произошло смертельное ДТП. От удара о забор автомобиль опрокинуло на крышу. Авария произошла 23 сентября около 1.40 часов в селе Флорино. - За рулем транспортного средства находился 42-летний житель Чечельницкого района. Предварительно установлено, что мужчина не справился с управлением, съехал на обочину дороги, где столкнулся с забором, - говорят в отделе коммуникации полиции Винницкой области. В результате аварии 35-летний...
Новости по теме
Полицейские Винницкой области получили 7 новых авто (Фото)
В Виннице планируют осовременить торговый центр "Дастор". Как он может выглядеть. ПРОЕКТ
Пограничник с Винниччины и его собака Бархан победили на чемпионате по дрессировке (фото)
В пригороде Винницы люди блокировали международную трассу М-21
На дорогах Винницкой области увеличилось количество TruCam для контроля скорости движения
В ОТГ на Винниччине мэр лично присоединился к покраске моста (фото)
В Винницкой области мужчина хотел пересечь границу с чужим паспортом
В Виннице живет семья, которая отказалась от привычных в быту вещей: зубная паста из глины и бамбуковые игрушки для детей
Там был ужас: В Госпродпотребслужбе Винницкой области рассказали о проверке заведения, которое кормило отравившихся школьников (видео)
Зеленскому в Виннице предложили "прозреть": что случилось