15:27, 8 травня 2015 р.

Волонтерство чи бізнес?

Зараз у центрі нашого міста досить часто можна зустріти хлопців та дівчат віком 16-25 років в уніформі та з прозорими скриньками, які підходять до перехожих і, починаючи зі слів «Не будьте байдужими, допоможіть, будь ласка…», просять у них кинути до цих скриньок гроші. Причини збору коштів називають різні: допомога учасникам АТО, будівництво дитячих майданчиків, допомога дітям-сиротам або онко-хворим дітям тощо. Що це? Масовий спалах волонтерського руху у Вінниці? Чим же він зумовлений?

         Я вирішив звернутися за відповідями на ці питання до своєї знайомої, яка займалася цим раніше. Вона розповіла мені, що була волонтером благодійного фонду «Здорова нація», який збирав гроші на будівництво дитячих спортивних майданчиків. Моя подруга і її колеги отримували 25% від власноруч зібраної суми. Дізнавшись цей факт, варто згадати, що ж таке волонтерство? Тлумачний словник пояснює значення цього слова так: добровільна неприбуткова діяльність фізичних осіб, спрямована на надання допомоги особам, що перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги. Навряд чи це можна назвати неприбутковою діяльністю. Та і між другою частиною твердження і діяльністю молодих людей зі скриньками теж виникають незбіжності. Дівчина, з якою я розмовляв також додала, що згодом власник фонду «Здорова нація» перетворив його на фонд допомоги потерпілим в АТО, змінивши всі документи. Новозбудованого дитячого спорт-майданчика ми так і не побачили. Звітів про допомогу АТО також не надається. До того ж, якщо власник виплачує по 25% від доброчинних зборів робітникам, залишається тільки здогадуватись про його власний прибуток з цієї справи. Можемо знову звернутися до словника: сукупність дій, спрямованих на отримання матеріальної вигоди сумнівним шляхом – махінація. Який з цих двох термінів більше підходить нестандартній доброчинності можете вирішити самі.

         Варто зазначити, що самі «волонтери» зовсім не намагаються приховати факт свого доходу. Коли я вкотре відмовився давати їм гроші, аргументуючи це тим, що вони отримують 30% від суми, а все інше йде в кишеню їхньому начальнику, хлопець, який звернувся до мене відповів: «Не згоден, я отримую менше». Життя не стоїть на місці, часи змінюються і банальне жебрацтво, яке використовувалось як засіб заробітку людьми, які завжди залишались невідомими, також еволюціонувало. Воно вийшло на офіційний рівень і тепер приховується під завісою із яскравим надписом «благодійність».

         Тож, якщо у вас виникло бажання матеріально допомогти тим, хто цього потребує, краще знайти авторитетний благодійний фонд, який може представити результат своїх благодійних акцій, а не віддавати гроші невідомим людям просто на вулиці.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...