Дядько Віти Заверухи розказав про подробиці її затримання та обшук

Подробиці затримання Вікторії Заверухи, про її заміжжя, а також повернення батька, розповів журналісту RIA її дядько на ім’я Леонід. Він стверджує, що в ніч розстрілу міліціонерів його племінниця знаходилася вдома у батьківській хаті

Розмова з Леонідом відбулася біля воріт сільського будинку його матері. Спершу чоловік не погоджувався підтримувати розмову. Скаржився на хворобу. По тому, як повільно спускався по східцях будинку і йшов до воріт, було видно, що ноги погано слухаються.. Каже, це наслідок інсульту. За його словами,  перебрався в село після того, як мама пішла з життя. Раніше проживав у Вінниці. Працював завідувачем відділу податкової інспекції. Не уточнює, якої саме. У цьому ж будинку мешкає його рідна сестра Ольга разом з донькою Вікторією. Тут Вікторія виросла, закінчила школу. Недавно до них повернувся батько дівчини. До того Ольга одна виховувала доньку.  

Операцію «Сокола» загальмувала похоронна процесія

- Повернеться  Ольга з Києва, з нею говоріть, вона мама, вона більше знає, - неохоче промовляє чоловік. – Я  дотепер не можу відійти від  шоу в масках. Налетіли, як круки, давай ламати ворота. Я сидів на стільчику біля дверей. Пройшла похоронна процесія,  недалеко від нас померла бабка. Назустріч процесії якийсь «бус» виїхав. Пізніше я зрозумів, хто в ньому був. Вони дочекалися, поки пройдуть люди, і налетіли на ворота. Кажу їм, хлопці, не ламайте, бо тут нема кому ремонтувати. Дістаньте засув і вони відчиняться.  Бачу, у них за спинами Оля з чоловіком. Запитує, що тут робиться, хоче доступитися на подвір’я. Вони запитують, хто така. Каже, я хазяйка, пропустіть додому. Вікторія в цей час знаходилася в хаті.

Співрозмовник каже, що здоровенні хлопці в масках, які висипали з «буса»,  залетіли в будинок. Один залишився на сходах біля нього. Чоловік скаржиться, що притиснув його щитом до стіни, наставив зброю і кричить: «Де гранати, дєда? Кажи швидше!»

- За 56 років, відколи живу на світі, ніхто ще на мене не наставляв зброю, - продовжує Леонід. – Бачить же, що чоловік хворий, не може піднятися із стільця і тичить в груди зброєю. Відпустив тільки тоді, коли на подвір’я слідом стали заходити люди в цивільному одязі. Вони вилазили з усіх кутків. Чоловік зо тридцять назбиралося.

Обшук проводили два дні

Поки у будинку «хазяйнували» люди в масках, у хату Леоніда не пропускали. За його словами, він не бачив, що вони там робили. Перекидали все у кімнатах. Обшук вели також у хліві. Там на горищі стеля провисла. Леонід попередив, щоб на горище піднімався хтось з невеликою вагою, бо завалить до решти. Просив, щоб сіно згорнули. «Маски» не стали слухати. Все, що було на горищі, перемішали в купу.

Про те, що у кімнаті Вікторії знайшли два патрони, Леонід дізнався тоді, коли її вивели з будинку. Наручники не одягали. Патрони знайшли на комп’ютерному столику. Вони лежали серед ручок, олівців, там ще й якась помада була.

-Один з тих, хто був у цивільному, керував усіма, - згадує Леонід. – Я запитав його, хто це і що тут робиться? Він каже, а ви що телевізор не дивитися? Не чули, що в Києві вбили двох міліціонерів? Пояснив, що обшук проводить  вінницький спецпідрозділ «Сокіл». Сказав, що Віту затримують, бо знайшли патрони. Куди везуть?  Пояснив, що вона буде у Вінниці, тут з нею працюватимуть слідчі з Києва. Вони вирішуватимуть, утримувати її у Вінниці, чи доправляти до Києва.

Наступного дня після затримання рідні дізналися, що вночі Вікторію перевезли до Києва.

- Про це нам сказав слідчий, який прибув з постановою суду на проведення обшуку, - каже Леонід. – Цього разу обшук проводили тільки двоє. Я запитував, хто вони і звідки. Відповідали коротко: слідче управління. Кажу, яке слідче управління - міліції, прокуратури, СБУ? Аж тоді пояснили, що вони з УМВС у місті Києві. Від них ми дізналися, що Віту доставили до слідчого управління Дніпровського райвідділу міліції у Києві. Оля зібралася і поїхала в Київ. Телефонувала звідти. Запитував, чи бачила Віту, як вона? Каже, не бачила, бо її там нема. Через адвоката дізналася, що її перевели у слідче управління міністерства.

Як стверджує співрозмовник, під час повторного обшуку слідчі поводилися чемно. У Віти кімната маленька. Залишився тільки комп’ютерний стіл. У неї був ноутбук, мама подарувала, але залишила його в штабі Самооборони. Коли повернулася з «Айдару», кажуть, десь пропав. Так і не знайшла. Слідчі зраділи, коли побачили ноутбук в іншій кімнаті. Леонід пояснив, що це не її, а батька. Вони не стали забирати. Вилучили тільки ті речі, які належать Віті.

Найбільше Леоніда здивувало те, що під час обшуку наступного дня слідчі знайшли ще вісім патронів. Точніше, здивувало місце їх знаходження. Чоловік каже, що йому пояснили, що знаходилися вони на тому ж столику, серед уже згаданих ручок і олівців та губної помади. А восьмий патрон, нібито, лежав під столом на підлозі.

-Я їх запитував, як так могло статися, що вчора, тут знайшли тільки два патрони, а решту не побачили? – говорить Леонід – Там кімнатка маленька. Запрошені двоє понятих стояли у коридорі, бо всі не могли вміститися. Але що ми можемо довести.

У день вбивства міліціонерів Віта була у Вінниці

Дядько Віти, згаданий Леонід, на сто  відсотків запевняє, що у ніч розстрілу міліціонерів його племінниця була дома.

-Перед тим вона повернулася з Києва, - пояснює чоловік. – Але в ніч, коли загинули міліціонери, ночувала у батьківській хаті. І її шкода, і тих людей, які загинули, жаль, в одного залишилося двоє дітей, у другого – троє. Скільки горя!

Суд встановив заставу за підозрювану Заве руху. На запитання, чи не збирають гроші, Леонід усміхнувся: «Звідки у нас такі гроші? Хто їх може дати? За регіонала Єфремова і то менше запросили, а тут…» Каже, якби міліція так оперативно розслідувала вбивство Небесної Сотні, але з тим, чомусь, не спішать, а тут відразу підняли всіх на ноги. Так само дивується з того, що допускають таких молодих, як Віта, у батальйони, вчать їх стріляти.

Комбат «Айдару» до матері: «Навіщо відпустили дитину на війну?»

- Вона втекла в «Айдар», - каже Леонід. - Нам подзвонила вже з батальйону. Тільки тоді дізналися, де вона. Спочатку вона рвалася на Майдан у Київ. Категорично заборонили. Вона послухалася. Тільки щоразу дорікала. Казала, як ми можемо залишатися дома, коли в країні таке робиться. Одного разу каже: а може, ви за Яника, тому сидите тихенько? З Вінницького майдану не виходила. Якось допізна не прийшла додому. По телефону пояснила, що знаходиться на залізничному  вокзалі. Оля вночі полетіла шукати. Віта дійсно була на вокзалі.  Пояснила, що чергує, щоб «тітушки»  на Київ не їхали.

Коли мати дізналася, що дочка в «Айдарі», місця собі не знаходила. По декілька разів на день телефонувала. Щоб заспокоїти маму, віта під час однієї розмови дала телефон командиру. Тоді батальйоном керував Сергій Мельничук. Дочка сказала мамі, що командир її земляк, теж з Вінниці. Запевнила, що вона під надійною опікою. Сподівалася, що комбат те саме скаже мамі. А він взяв слухавку і «відчитав» маму. Леонід стояв поруч, коли сестра розмовляла по телефону з комбатом. Той кричав у трубку: «Як ви могли дитину відпустити туди, де стріляють, де гинуть люди? Хіба тут її місце?» Ольга теж відповіла підвищеним тоном: «А вона мене запитувала? Чи може говорила, куди їде?». Тоді ж Мельничук запитав маму, чи не заперечує, якщо дочку повернуть додому. Ольга сказала, що буде вдячна за це на все життя. На цьому зв'язок раптово перервався. Віка різко відібрала слухавку в комбата. Про це дядько й мати дізналися пізніше, коли Мельничук приїздив у Вінницю і Ольга зустрічалася з ним.

«Мамо, здається, я вийшла заміж»

Дядько Віти не може зрозуміти, звідки раптом у племінниці взялося таке глибоке почуття патріотизму. Каже, виростала спокійною. Не проявляла лідерських якостей. Любила малювати. Особливо портрети людей з уяви. І раптом під час Майдану дитина змінилася невпізнанно. Про те, що Віта не була лідером у школі, журналісту RIA розповів її однокласник Олег (прізвище хлопець не став називати).

- Віта була, як всі, - каже Олег. – Нічим особливо не виділялася. Не верховодила в класі. Запам’яталася тим, що гарно малювала. Тому їй доручали на свята писати плакати, чи випускати стінгазету. А так звичайна дівчина. Про те, що вона в була в «Айдарі», дізнався з Інтернету. Останнім часом не бачилися.

- Це раніше вона була спокійна, а тепер стала приносити нам сюрпризи, - продовжує дядько. – Якось телефонує Олі і каже, мамо, здається, я вийшла заміж. Вийди на вокзал, буде проїжджати поїзд, познайомлю тебе зі своїм чоловіком, він їде на фронт. Ось так у вагоні поїзда Оля познайомилася із зятем. Каже, на перший погляд, хороший хлопець. Справив гарне враження під час розмови. Зрозуміло. Розмова була коротка. Бо скільки там поїзд стоїть у Вінниці? Декілька хвилин… Звати його Ігор. Він боєць батальйону «Азов». Повертався на службу з Києва. Чоловіка Ольги звати Ігор, і зятя має з таким само ім’ям.

20minut
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
100 просмотров в феврале
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Криминал
Правоохранители задержали 25-летнего жителя Запорожской области, который распространял наркотики в Виннице. В квартире у задержанного нашли запрещенные препараты на сумму около 80 000 гривен, сообщили в Нацполиции. Злоумышленника задержали в подъезде многоэтажного дома в Виннице, когда он присматривался к квартирам и что-то искал. Во время осмотра работники полиции изъяли у него девять пакетиков вещества, похожего на метадон. Мужчина признался, что занимал...
Происшествия
Почти час 15 февраля винницкие взрывотехники и правоохранители проверяли помещения банка ПУМБ, расположенного на ул. Оводова, но не нашли взрывчатки. Теперь в полиции разыскивают женщину, которая сообщила о заминировании в центре Винницы.Как сообщают в отделе коммуникаций ГУНП в Винницкой области, сигнал на спецлинию 102 было получено в 14.03. По телефону женщина рассказала о заминировании банка и бросила трубку.Полицейские и службы оперативного реагирован...
Происшествия
В Виннице перекрыли улицу Оводова возле горисполкома. На место приехали сотрудники патрульной полиции, нацполиции, ГСЧС и взрыво-техничной службы. Как стало известно “РЕАЛу”, в полиции поступил звонок о заминировании находящегося тут здания банка ПУМБ. В 14:30 в здание зашли кинологи с собаками. Перед этим из него эвакуировали всех людей.   Подробности позже.
Спорт
На Чемпионате Ассоциации балканских легкоатлетических федераций по легкой атлетике среди юниоров, на дистанции 1500 метров, среди юниоров победу одержал винничанин Андрей Краковецкий. Он является воспитанником городской детско-юношеской спортивной школы №1. Еще один спортсмен этой же школы Олег Коменчук, привез победу из города Сумы. Там проходил чемпионат Украины по легкой атлетике в помещениях среди молодежи. Винничанин занял второе место в беге на диста...
Общество
В Виннице 18 февраля будут организована экскурсия, на которой будет курсировать ретро-троллейбус ЗиУ-5 по случаю запуска движения троллейбусов 55 лет назад. Винничане смогут проехаться по улицам города на троллейбусе, который возил жителей города еще в прошлом веке. Расписание движения троллейбуса:12:00 - ВПЗ - Вишенка13:15 - Вишенка - Зал.вокзал.14:00 - Зал.вокзал - Луговая.14:30 - Луговая - Водоканал. Также будет организована экскурсия по историческому п...
Общество
14 февраля камеры Ситуационного центра Винницы зафиксировали, как на Юности парень помог дедушке перейти проезжую часть.«Камеры Ситуационного центра фиксируют не только разного рода правонарушения. 14 февраля на перекрестке проспекта Юности и улицы Андрея Первозванного мы увидели, как водитель автомобиля «Шкода», выйдя из своего транспорта, помог пересечь проезжую часть пожилому мужчине.И хотя позади него образовалась небольшая пробка, но другие водитель п...
Общество
По информации заместителя губернатора Игоря Ивасюка, на Винничине субсидии получают 251,7 тысяч домохозяйств (40,5% от общего количества). С 1 марта 2019-го 165,7 тысяч домохозяйств области получат жилищные субсидии «живыми» деньгами. Сумма начисленных субсидий за 2018-ый по области составляет 2 миллиарда 450,5 миллионов гривен. Осталась задолженность в 136,3 миллионов гривен. Сумма начисленных субсидий в 2019 году составляет 311,5 миллионов гривен.   По с...
Происшествия
Около семи утра 15 февраля произошел пожар в частном жилом доме на ул. Каховского в Виннице. Горело в одной комнате, на площади 15 кв. м, сообщили в УГСЧС области.На месте происшествия пожарные обнаружили тела двух людей - 50-летнего мужчины и 45-летней женщины. Они были без признаков жизни.Сам пожар ликвидирован за сорок минут. Причина возгорания и гибели людей пока устанавливается специалистами. Работают оперативная группа ГУ ГСЧС в Винницкой области и Н...
Общество
12 февраля архиепископ Винницкий и Барский Варсонофий провел встречу с представителями мониторинговой миссии ОБСЕ, 13 февраля с ними встречался Митрополит Тульчинский и Брацлавский Ионафан. Оба священники Российской церкви в Украине жаловались наблюдателям на сложную религиозную ситуацию в Украине в связи с созданием ПЦУ и предоставлением ей Константинопольским патриархом Томоса об автокефалии.Соответствующая информация размещена на сайте УПЦ МП и на стран...