Володимир Гройсман: Я б ніколи в житті не поїхав з Вінниці, якби не відчував гостроти моменту для всієї країни

Екс-мер Вінниці, а нині – голова Верховної Ради України Володимир Гройсман разом із шістьма послами країн Євросоюзу був одним із головних гостей Вінниці на святкуванні Дня Європи. Хоча навряд чи Гройсмана можна було вважати гостем на цьому святі, яке він колись започаткував у 2008 році, будучи мером Вінниці.

Будучи доступним для преси і звичайних людей, керуючи Вінницею, він рік тому прийняв пропозицію увійти до складу нового уряду, сформованого після втечі Януковича та перемоги Революції Гідності. З грудня Гройсман – голова Верховної Ради, тож вінницьким журналістам не часто доводиться спілкуватися із ним. Тому майже всі питання прес-конференції під час святкування Дня Європи у Вінниці дісталися йому. І ось що Гройсман розповів вінницьким журналістам:

Про тарифи

Я вважаю, що питання тарифів має бути абсолютно відкритим і публічним. Усі механізми формування кожної копійки, яка є в тарифі має бути опрацьована урядом, національною комісією і доведена до суспільства. Сьогодні тарифи в Україні не мають довіри тому, що б сьогодні і уряд і комісія спільно з парламентом це відкрили.

І саме головне, на чому я наполягав, щоб увесь ринок енергоносіїв був відкритий – скільки видобуваємо, скільки транспортуємо, скільки продаємо, скільки експортуємо чи імпортуємо – це все українці мають бачити й звідси й буде ціна. Тому важливо, щоб цю роботу завершити й довести до суспільства. Тарифи мають бути відкритими й зрозумілими, тоді вони викликатимуть довіру.

Що стосується сплати послуг за тарифами – тут важливо, щоб соціальний захист, субсидії були оперативно відпрацьовані. Я, наприклад знаю, що система соціального захисту у Вінниці готова до того, щоб кожна вінницька родина була захищена через субсидії.

Але ступінь готовності регіонів України до цього є різним, тому сьогодні питання до уряду й до міністерства, щоб усе відпрацювати таким чином, щоб люди автоматично почали отримувати субсидії і тобі буде «соціальна парасолька», яка дозволить людям не сплачувати більше.

По великому рахунку соціально незахищеним родинам не має бути значення рівень тарифу. Вони повинні знати, що за комунальні послуги вони не заплатять більше 10-15% свого доходу.

І в цьому плані, парламент ухвалив, на мою думку, історичне рішення – закон про ринок газу, за яким цей ринок отримає повну публічність і прозорість.

 

Про скасування пільгового проїзду у транспорті

Ні один місцевий бюджет й ні одна країна не може безкоштовно перевозити пасажирів. У Вінниці проведено якісну транспорту реформу. Й сьогодні новий транспорт, якісна система, а якщо зараз ввести пільгову систему, то через пів року ми втратимо у Вінниці транспорт.

Я вважаю, що дуже важливо такі речі вирішувати на місцевих референдумах і я буду наполягати, щоб був прийнятий закон про місцеві референдуми й було опитування людей з питань місцевого значення.

Але потрібно розуміти, що пільговий проїзд на який немає компенсації й компенсації в міському бюджеті немає – це погибель міського транспорту.

 

Про децентралізацію влади

Вчора було засідання конституційної комісії – ми на 70% наблизились до фінішу що стосується децентралізації влади. Професійна дискусія говорить про те, що будуть громади, повіти - це райони, будуть області, які будуть фомувати українські регіони.

На рівні районі й областей – будуть виконкоми, які очолюватимуть представники не депутатського корпусу, а ради ради району й області очолюватимуть керівники з числа депутатів, як це відбувається сьогодні. Адміністрації будуть ліквідовані, ше є питання по державними представникам – хто це буде й яка їх назва та функції, який порядок призначення й звільнення – це ще дискутуємо.

Вже відбулась фінансова децентралізація. Ми маємо 35% плюс місцевих бюджетів і це при падінні економіки в країні. Це важливий інструмент. Ми вже повернули права по містобудуванню місцевим органам влади. До кінця травня ми приймемо ще два закони – закон про муніципальну варту прообраз муніципальної поліції й закон про адміністративні послуги, щоб ні один чиновник не змін брати хабарі. Тобто реальний процес децентралізації розпочався. Далі Конституцію потрібно ухвалити.

Я переконаний, що ми маємо протягом двох місяців при політичні згоді усіх політичних сил проголосувати 226 голосів, й двічі по процедурі це портібно зробити. Ми також дуже тісно співпрацюємо з Радою Європи з Веніціанською комісією для того, щоб ми отримали їхній погляд та висновок на ті зміни, які відбуваються.

Після проведення конституційної реформи ми маємо забезпечити перехідний період. Ми маємо розуміти, що коли Конституція вступить в силу, на другий день виконкоми не створяться, ще потрібно приймати додаткові закони про місцеві адміністрації, виконавчі органи. Нам потрібно буде змінити близько 500 документів – це колосальна робота. Й такий період триватиме декілька років.

 

 

Про зміни у роботі парламенту

Ми майже покінчили з кнопкодавством – це означає, що в парламенті майже ніколи не було 350 людей, тобто завжди були їх карточки. Сьогодні людей багато й є ряд рішень, які приймаються, щоб і відвідування були інші й буду пропонувати певні законодавчі інінціати й скоро їх презентую.

Також я хочу зробити публічною інформацію про те, скільки депутатів приходить, голосують, не голосують, щоб уся країна знала «героїв в обличчя», тому що більшість депутатів є абсолютно добросовісними людьми.

Український парламент, не зважаючи на важку діяльність коаліції, важкі дискусії, не провалив жодного важливого для країни закону. Жодного. Ні по європейській інтеграції, ні по боротьбі з корупцією, ні по боротьбі з олігархами, ні про прозорості діяльності влади.

Зараз необхідно, щоб ці закони, які ухвалені, краще реалізовувались на місцях й в тому числі й в уряді.

 

Про відставку Авакова

Коаліція нараховує 304 голоси й на коаліції це питання взагалі не розглядалось. Можливо це якась окрема ініціатива окремих депутатів, поки вона мені не відома. Це скоріше є лише у засобах масової інформації.

Про майбутні місцеві вибори

Я прихильник того, щоб вибори були за відкритими партійними списками, тоді ми зможемо й політично структуруватись й дати можливість громадам обирати своїх лідерів. Але це стосуватиметься великих міст. Маленькі міста – це відповідно й обрання мажоритарних дупутатів й голів свої громад. Для мене важливо, щоб вибори були чесними.

 

Про те, чому залишив Вінницю

Я б ніколи в житті не поїхав з Вінниці, якби не відчував гостроти моменту для всієї країни. Я відчував, що те, чому мене навчила Вінниця і вінничани має бути ефективно використане на центральному рівні.

Я дуже люблю Вінницю. І Вінниця є частиною мене і сьогодні. Але я знав, що зараз Вінниці знаходиться у надійних руках. Те, як сьогодні у місті керує Сергій Анатолійович Моргунов мене заспокоює. Я спокійний, я знаю, що у Вінниці команда буде працювати по тих стандартах, які ми спільно запроваджували з 2006 року. І для мене це є тим аргументом, який дозволив мені іти працювати у центральну владу.

Мені кожного року, починаючи з 2007 пропонували посади міністра, віце-прем’єра, але я відмовлявся. Я розумів, що тоді в уряді нікому не була потрібна децентралізація, нікому не потрібна європейська модель управління, нікому не потрібна демократія.

Сьогодні я вважаю, що розуміння цього з’явилося у центральної влади, незважаючи на те, що є досить велика кількість супротивників цих процесів. Але ми маємо зламати цей супротив і віддати людям право на владу.

 

Про розширення Вінниці

Я вважаю, що (розширення меж Вінниці на 4,5 тис. га – авт.) це перша ластівка взаємодії між громадами і обласним центром. Ця робота тривала майже три роки, але найвідповідальніші рішення приймались в останній рік під керівництвом Сергія Моргунова.

Я вдячний навколишнім селам за розуміння. Адже ці рішення (про передачу місту землі) не несуть для них жодного ризику, при цьому доводять, що Вінниця разом із прилеглими селами є потужною силою. Це нормальні дороги, освітлення, транспорт, садочки. І все це тільки починається сьогодні.

Про сенс святкування Дня Європи

Те, що робить у Вінниці команда – абсолютно виправдано. Адже це свято (День Європи – авт.) робиться не для влади, а для людей. І це доводить та кількість людей, які сьогодні вийшли на вулиці міста. Вони чекали його, вони хочуть позитивних емоцій, а влада лише організувала його.

Вісім років назад ми уперше розпочали святкування Дня Європи. Тоді теж були думки – що це за День, навіщо його проводити, але тоді він став надзвичайно символічним для нас.

Сьогодні святкування Дня Європи має символічне значення не тільки для Вінниці, а й усієї України та Європи. Оскільки наша інтеграція, наша Свобода, наша Незалежність, наша демократія, наше прагнення жити в кращих європейських умовах викликає величезну військову, енергетичну, економічну агресію з боку Російської Федерації.

Подивіться – Україна, Грузія, Молдова мають типові проблеми, типові прагнення – намір вирватися із «Совка» у Європу. І всі ці країни отримали однакову агресивну мілітаристську реакцію з боку Росії.

Ми вже підписали Угоду про Асоціацію з Євросоюзом, і ця угода починає виконуватися. Сьогодні парламент у цьому напрямку рухається дуже динамічно. Я розумую, що дуже важко сказати, що вже конкретно для цього. Але можу назвати ряд рішень, прийнятих парламентом – закон про боротьбу із корупцією та створення Антикорупційного бюро, антиолігархічні закони, бюджетна децентралізація, відкриття доступу до держреєстрів та декомунізація. Але ми розуміємо, що оцінити ці речи можливо буде лише через три місяці, півроку, рік.

Через агресію Росії усе це ми проходимо у надважких умовах, але потрібно терпіння, і головне – участь у цьому. Участь кожної людини, кожного дня, і тоді ми досягнемо своїх прагнень.

Є труднощі, є проблеми, але сьогоднішній День Європи у Вінниці та по всієї Україні – сигнал усім: ми йдемо у Європу. Це наш цивілізаційних вибір, і ми його будемо відстоювати та втілювати в життя.

vindaily
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Спорт
Сегодня, 21 сентября, на Центральном городском стадионе состоится игра 11-го тура чемпионата Украины по футболу второй лиги. В Виннице встретятся "Нива" и черновицкая "Буковина". Начало игры в 16:00. Стоимость билетов составляет 30 гривен.Об этом сообщают в пресс-службе футбольного клуба "Нива".Винницкая «Нива» в предыдущем туре проиграла на Киевщине «Диназ» (Вышгород) - 1: 2. И опустилась на последнее место турнирной таблицы. На эту позицию ее оттеснила и...
Общество
Из 19 сентября на дорогах Украины добавилось 17 новых и расширено 8 существующих участков автодорог (с повышенным уровнем аварийности), на которых будет осуществляться контроль скоростного режима с помощью лазерных измерителей скорости TruCam. В Винницкой области радар для контроля разместили на трассе М-12 «Стрый - Тернополь - Кропивницкий - Знаменка». Для региона это будет четвертый TruCam.Патрульная полиция Винницкой области опубликовала карту и таблицы...
Экология
В Виннице инженер водоканала допустил загрязнение нечистотами рек Вишенка и Южный Буг. Об этом сообщает Муниципальная полиция.Вода, одна из важнейших компонентов для всего живого. Благодаря ей существует, жизнь на Земле. Для винничан, главной водоносной артерией является р. Южный Буг. И то, что мы пьем с вами, не всегда качественную воду, это также является последствиями нашего неправильного обращения с таким ценным ресурсом. По сбросу в реку Буг, использо...
Общество
В Винницкой области мэр Владимир Кулешов лично присоединился к горожанам, которые приняли участие в работах по благоутстрою города. Мэр разместил фото на своей странице в социальной сети "Фейсбук". "Гнивань активно готовится к празднованию 390-летия города. Коммунальщики убирают обочины и косят газоны. Активное участие принимают и работники городского совета. Благодарю своих коллег, которые откликнулись на мое предложение покрасить мосты. Мы не можем это д...
Общество
В Винницкой области, в местном пункте пропуска для автомобильного сообщения «Грабаровка-Окница» на участке отдела пограничной службы «Болган», пограничники Могилев-Подольского отряда остановили 48-летнего гражданина Украины.Об этом сообщает пресс-служба пограничного отряда.Оказывая на обзор паспортный документ, человек заметно нервничал, что и привлекло внимание стражей. По результатам осмотра паспорта пограничники установили, что данный документ принадлеж...
Новости компаний
Журналисты программы “Гроші”, которая выходит на телеканале “1+1” провели свое собственное расследование и выяснили, какие сложности возникают иногда на  украинском фармацевтическом рынке. Ситуацию на рынке, по итогам своего расследования, они считают довольно печальной.  Программа уже выложена на Ютубе.  “Беспорядок, коррупция, рейдерство и разборки за миллиарды из ваших карманов - это реалии современной фармацевтики”, - сказано в описании этого видео.  Ж...
Спорт
13-15 сентября в спортивном зале Винницкого национального медицинского университета состоялся турнир по баскетболу среди мужских команд, посвященный памяти профессора Когана Б.И. В соревновании приняли участие четыре команды: из Одессы, Днепра, Житомира и Винницы.Винницу на турнире представляла команда "Винницкие зубры" - тренер Здырка Николай Андреевич. По итогам всех игр места распределились следующим образом:I место - команда БК «Житомир» из Житомира;II...
Общество
Многодетная семья из Винницы живет в доме из сруба и ежедневно избегает контакта с пластиком и бытовой химией. Как мыть пол раствором из уксуса и воды знает многодетная мама Юлия Березовская, которая полгода назад решила приучить свое семейство жить «правильно». Казалось бы на первый взгляд обычная семья Березовских ничем не отличается от других, однако семья из семи человек живет по своим правилам. Женщина с мужем, бабушка и четверо детей знают тайну того...
Общество
В пиццерии в Козятине Винницкой области, которая поставляет питание в местные учебные заведения, побывали инспекторы Госпродпотребслужбы. Об этом сообщает ТСН. По словам заместителя начальника Госпродпотребслужби в Винницкой области Александра Сорочана, инспекторы обнаружили не только несоблюдение технологических регламентов, но и правил личной гигиены. "Несоблюдение технологических инструкций, там ужас мы обнаружили. Поэтому и несоблюдение гигиены личност...
Новости по теме
На дорогах Винницкой области увеличилось количество TruCam для контроля скорости движения
В ОТГ на Винниччине мэр лично присоединился к покраске моста (фото)
В Винницкой области мужчина хотел пересечь границу с чужим паспортом
В Виннице живет семья, которая отказалась от привычных в быту вещей: зубная паста из глины и бамбуковые игрушки для детей
Там был ужас: В Госпродпотребслужбе Винницкой области рассказали о проверке заведения, которое кормило отравившихся школьников (видео)
Зеленскому в Виннице предложили "прозреть": что случилось
В Виннице на Майдане Независимости проходит неделя устойчивой энергетики (фото)
Винничане с плакатами пришли под стены ОГА (фото)
Между Винницей и Жмеринкой ремонтируют дорогу: введено реверсивное движение (фото)
Президент Укрaины вручил дипломы двум героям-спaсителям с Винниччины