• Головна
  • Ольга Богомолець у Вінниці розповіла, коли буде страхова медицина, і «наїхала» на міністра Квіташвілі
13:44, 22 травня 2015 р.

Ольга Богомолець у Вінниці розповіла, коли буде страхова медицина, і «наїхала» на міністра Квіташвілі

Уже за два роки Україна може мати страхову медицину. На цьому сьогодні, 22 травня, у Вінниці під час зустрічі з керівництвом області та міста наголосила радник Президента України, голова Комітету Верховної Ради з питань охорони здоров'я Ольга Богомолець.

Відомий лікар і парламентарій назвала кілька чинників, які поки гальмують впровадження в Україні страхової медицини. Насамперед, за її словами, має бути повністю оприлюднено базу даних лікарських засобів із референтними цінами, тобто єдиними на однотипні препарати різних виробників.

– Щоб кожен міг знати, за скільки, наприклад, анальгін купується в українській аптеці, а за скільки, скажімо, в Польщі, Литві, Португалії, Аргентині; за скільки обладнання купується в нас тут, а за скільки — в країнах, які наближені до нас. Потрібно, щоб відбулась дерегуляція фармацевтичного ринку, його розблокування від фармацевтичної мафії, яка в нас сьогодні тримає ринок, щоб могли зайти інші ліки, які зареєстровані в Європі і дозволені там до використання, – переконана Ольга Богомолець.

Після цього, за задумом розробників реформи, Мінфін має розрахувати собівартість тієї чи іншої медичної послуги, держава також повинна затвердити базовий гарантований пакет послуг, до якого, зокрема, має бути включена невідкладна допомога, вакцинація, лікування інфекційних хвороб тощо, які бюджет зможе оплатити. При цьому кожна область матиме можливість розширювати цей пакет відповідно до своїх можливостей. Відстоює Ольга Богомолець і так звану автономізацію лікувальних закладів за європейським зразком.

– Лікувальний заклад, згідно з клінічними протоколами, має право вирішувати, скільки персоналу йому потрібно, скільки він хоче  ліжок денного стаціонару — це все його права, а його обов'язки — задовольняти максимально потреби людей.

Закон про автономізацію медичних закладів має ухвалюватись разом із законом про медичне страхування, адже впровадити його можна тільки після зміни моделі фінансування системи охорони здоров'я, – вважає радник Президента. Втім, голова парламентського комітету нарікає на роботу профільного міністерства. Каже, жодного законопроекту щодо реформи галузі ним не подано.

– В лютому ми проводили комітетські слухання стосовно реформи охорони здоров'я, дали мені перелік із 25 кроків – що потрібно зробити Досі жоден з тих кроків не зроблений. Місяць тому комітет визнав роботу міністерства недостатньою, а минулого тижня створено слідчу групу, яка вивчить проблему бездіяльності МОЗ, – зазначила Ольга Богомолець.

Саме невизначеність стосовно подальшого реформування системи охорони здоров'я додає нині клопотів владі на місцях, – каже голова облдержадміністрації Валерій Коровій. Особливо це відчутно на Вінниччині, яка брала участь в експерименті з впровадження реформи. 

– Наприклад, заклади другого рівня передали на обласний бюджет. Тепер знову внесені зміни до бюджетного кодексу — субвенція заходить на район, а вже районні ради повинні передавати ці кошти на обласний бюджет, – вважає голова ОДА.

Однак Ольга Богомолець експеримент попередніх років  реформою не вважає. На її думку, то був «проміжний етап адаптації галузі до сучасних умов».  Тим не менш, депутат переконана, що регіони, які вже були залучені до експерименту, мають його  продовжити, адже повернення назад ще більше зажене медицину в глухий кут. Натомість голова профільного парламентського комітету переконана, що вже невдовзі у депутатів дійдуть руки до оновленого законопроекту, який і вирішить долю української медицини. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...