• Главная
  • Політична громада Вінниці розповіла про проблеми та перспективи територіальних об’єднань
11:14, 3 июня 2015 г.

Політична громада Вінниці розповіла про проблеми та перспективи територіальних об’єднань

У Вінниці пройшло громадське обговорення проекту «Перспективний план формування території громад Вінницької області», розроблений обласною державною адміністрацією спільно з Офісом реформ.

У вівторок, 2 червня, Вінницька обласна організація політичної партії «УДАР», Громадська ради при Вінницькій обласній державній адміністрації, Громадсська ради при Вінницькій обласній Раді та Політико-консультативної Ради проінформували присутніх про створення спроможних територіальних громад у області, ознайомили з проблемами та перспективами їх добровільного об'єднання . 

Політична громада Вінниці розповіла про проблеми та перспективи територіальних об’єднань, фото-1

На початку зустрічі заступник начальника управління Організаційного відділу Вінницької обласної державної адміністрації Михайло Затула розповів про правову базу майбутньої територіальної реформи. 

- В Україні прийнято ряд нових законопроектів, - зауважив посадовець. - Закони «Про добровільне об’єднання громад», «Про співробітництво територіальних громад», «Про засади державної регіональної політики» та внесені зміни до Бюджетного та Податкового кодексів України спрямовані на реформування системи управління. Відповідно до закону «Про добровільне об‘єднання територіальних громад» процес реформування передбачає чотири етапи. Насамперед, Мінрегіон визначить методику формування територіальних громад, потім затвердить перспективний план. І вже тоді відбудеться реальне об‘єднання та формування органів місцевого самоврядування новостворених громад.
Відповідно до перспективного плану формування територій громад один з найбільших районів області - Бершадський – планують поділити на дві територіальних громади, більша з яких налічуватиме майже 50 тисяч мешканців. А один з найменших - Мурованокуриловецький - на чотири громади, в якому найменша нараховуватиме менше трьох тисяч мешканців. 

Найбільше територіальних громад заплановано у Вінницькому та Немирівському районах - по сім громад. А Оратівський і Теплицький райони перетворяться на однойменні територіальні громади.

Керівник «Подільської агенції регіонального розвитку» Олег Левченко зауважив на необхідності проведення діалогу під час реформування.

- Важливим аспектом у справі добровільного об'єднання громад є безпосереднє залучення громадян до обговорення проблем громади та прийняття рішень, - говорить Олег Левченко. - Реформа має здійснюватися у формі діалогу. Для того, щоб отримати позитивний результат ми повинні відповідально підійти до цього питання.


Вінницька обласна організація політичної партії «УДАР» в ході дискусії запропонувала обговорити усі виникаючі запитання безпосередньо з мешканцями спірних територій. 

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Объявления
live comments feed...