• Головна
  • Яким «медом намазана» посада головлікаря вінницької «трипдачі»? (Фото)
11:45, 4 червня 2015 р.

Яким «медом намазана» посада головлікаря вінницької «трипдачі»? (Фото)

Вже рік навколо посади головного лікаря Вінницького обласного клінічного шкірно-венерологічного диспансеру продовжують кипіти пристрасті. Після того, як у травні 2014 року з головним лікарем медзакладу Сергієм Бельцем Вінницька обласна рада не продовжила контракт, питання із керівником вже рік, як «зависло» і не вирішується у законний спосіб. Натомість заступниця голови Вінницької облради Наталія Солейко вперто просуває на цю посаду друга свого сина – Максима Трет’якова.

Яким «медом намазана» посада головлікаря вінницької «трипдачі»? (Фото), фото-1

До звільнення Сергія Бельца з посади головлікаря, який до цього керував шкірвендиспансером 3 роки, передувало декілька подій. Спочатку, за декілька місяців до закінчення терміну дії контракту, тобто у березні 2014 року, обласна рада спрямовує до шкірвендиспансеру комісію, яка мала вивчити фінансову та господарчу діяльність закладу. Комісія якихось суттєвих порушень не знайшла. Тож питання про продовження контракту Сергію Бельцу не має перепон для виносу на розгляд сесії облради, яка має повноваження звільняти і призначати керівників комунальних закладів обласного підпорядкування, до якого і відноситься Вінницький шкірвендиспансер. Про те цього не сталося.

5 травня 2014 року у Сергія Бельца завершується термін контракту і він за даним умов має бути автоматично продовжений. Проте голова Вінницької облради видає розпорядження про його розірвання. Таку позицію керівника облради не зрозуміли медпрацівники диспансері, які 7 травня 2014 року провели збори трудового колективу, на яких 69 з 89 присутніх підтримали Сергія Бельца на посаді головного лікаря шкірвендиспансеру. На цей час керівник закладу вже був звільнений і не міг чинити тиск на працівників диспансеру. А це означає що переважна більшість колективу голосувала ДОБРОВІЛЬНО.

Яким «медом намазана» посада головлікаря вінницької «трипдачі»? (Фото), фото-2
Яким «медом намазана» посада головлікаря вінницької «трипдачі»? (Фото), фото-3
Яким «медом намазана» посада головлікаря вінницької «трипдачі»? (Фото), фото-4
Яким «медом намазана» посада головлікаря вінницької «трипдачі»? (Фото), фото-5
Яким «медом намазана» посада головлікаря вінницької «трипдачі»? (Фото), фото-6
Яким «медом намазана» посада головлікаря вінницької «трипдачі»? (Фото), фото-7

У Сергія Бельца не було впливових покровителів, і він звертається до суду. Суди декількох інстанцій підтверджують його правоту, він проходить комісії обласної ради і, здавалося б, має повне право щоб його кандидатуру винесли на сесію як і інші кандидатури для затвердження на посаду головного лікаря шкірвендиспансеру.

Яким «медом намазана» посада головлікаря вінницької «трипдачі»? (Фото), фото-8

Але голова обласної ради Сергій Свитко вважає інакше. Він чомусь не хоче виносити кандидатуру Сергія Бельца на сесію. Вперто і завзято. Хоча, здавалось би, що простіше: винести на розгляд сесії всі кандидатури, які хочуть спробувати свої сили на посаді головного лікаря шкірвендиспансеру і які відповідають необхідним критеріям для того щоб цю посаду обіймати. В тому числі і Сергія Бельца, який за Законом і згідно Конституції має на це всі права.

А усе це через те, що у керівництва облради на цю посаду вже є інша кандидатура. Заступниця Свитка в облраді Наталії Солейко запропонувала у керівники шкірвендиспансеру друга свого сина – Максима Трет’якова. Сергій Свитко, всупереч своїм повноваженням видає відповідне розпорядження і у червні 2014 року головним лікарем шкірвендиспансеру стає Максим Трет’яков.

Яким «медом намазана» посада головлікаря вінницької «трипдачі»? (Фото), фото-9
Яким «медом намазана» посада головлікаря вінницької «трипдачі»? (Фото), фото-10

Сьогодні Максим Трет’яков де-юре головний лікар, проте його сесія Вінницької облради цього рішення не приймала. А закон чітко пише, що головного лікаря має призначати сесія обласної ради.

Кажуть, що Закон у нас як дишло… але все ж таки. Люди стояли на Майдані а потім проливали свою кров на Сході в тому числі і за те, щоб закон був все таки Законом, а не дишлом. Максим Трет’яков апелює, що у Законі не сказано, через який термін має відбутися сесія. Щось на кшталт дайте я покерую десь 2,5 роки а там призначайте сесію. Тільки от кого має призначати сесія, якщо головний лікар у шкірвендиспансері де-юре вже є? Це слід розуміти так, що Максим Трет’яков ігнорує Закон? А потакає йому у цьому обласна рада, оскільки питання на сесію не виносить.

Здавалося, що простіше. Є кандидатури – і потрібно на сесію винести всі ці кандидатури. А яка з них набере більшість - покаже сесія. Але Сергій Свитко поводиться як вередлива панянка - цю кандидатуру винесу, а цю не хочу і не винесу. До речі, ще до Сергія Бельца керував шкірвендиспансером …головний лікар Бардашевський, який є вітчимом нинішнього самозваного керівника медзакладу Максима Третьякова. Таке собі затишне «родине» гніздечко?

Звісно, Максим може бути і чудовим хлопцем, і чудовим лікарем. Щоправда він кандидат біологічних наук, а не медичних як має бути у цьому випадку, але то, вочевидь, дрібниці. Як і те, що Максим Третьяков ні дня не сидів у кабінеті дерматолога, а основна спеціалізація шкірвендиспансера саме дерматологія.

Закон чітко декларує і пункти, яким має відповідати головний лікар. Максим Трет’яков назвав їх чомусь рекомендаційними, а не обов’язковими. Тобто виходить у нас Закон –це вже рекомендації?

Яким «медом намазана» посада головлікаря вінницької «трипдачі»? (Фото), фото-11

Взагалі, ситуація навколо цього медичного закладу якась дивна. Точніше, навіть і не дивна. У мутній воді завжди добре ловиться самі знаєте яка риба. А фінансові часи зараз важкі… Висновки можна зробити самостійно.

Проте історія з цією посадою досі триває. 20 травня 2015 року постійна комісія обласної ради з питань регулювання комунальної власності та приватизації вирішує просити голову облради Сергія Свитка внести до порядку денного чергової сесії обласної ради проект рішення «про призначення Сергія Бельца на посаду головного лікаря вінницького обласного клінічного шкірно-венерологічного диспансеру».Сесія має відбутися у 20 числах червня. Але у плані роботи сесії поки такого питання немає. Не хоче Сергій Свитко чомусь виносити це питання на сесію.

До речі ще у травні минулого року та ж комісія облради, за підсумками свого голосування, рекомендувала призначити Сергія Бельца на посаду головного лікаря шкірвендиспансеру. Адже за нього проголосувало 3 з 5 членів комісії, а за його опонента Максима Третьякова лише 2 члена.

Яким «медом намазана» посада головлікаря вінницької «трипдачі»? (Фото), фото-12

Питання про винесення на сесію кандидатури Сергія Бельца як претендента на посаду головного лікаря шкір вендиспансеру протягом останніх тижнів підняли газети «33 канал», «Реал», декілька Інтернет –видань. Але віз і нині там. Ні голова облради Сергій Свитко, ні його заступниця Наталя Солейко чомусь вперто не хочуть виносити питання на сесію. Мимоволі виникає питання до представників облради. Що ж це за така цікава посада – головного лікаря шкірвендиспансера, що це питання не можна розв’язати у цивілізований спосіб прямим голосуванням депутатів облради?

В колективі за цей рік склалася нездорова атмосфера, бо законно призначеного сесією головного лікаря немає. Сергій Бельц вимушений судитися замість того щоб працювати як лікар. І все це тому, що дехто за спиною голови облради Сергія Свитка хоче отримати дивіденди?

Яким «медом намазана» посада головлікаря вінницької «трипдачі»? (Фото), фото-13

Чи буде питання про призначення головного лікаря має бути винесене на сесію облради найближчим часом і розв’язано у цивілізований спосіб ми побачимо у наступні два тижні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...