• Главная
  • Найбільшого виробника електроенергії в Україні підозрюють у махінаціях на $10 млн
20:00, 10 июня 2015 г.

Найбільшого виробника електроенергії в Україні підозрюють у махінаціях на $10 млн

СБУ зафіксувала факти системних порушень і зловживань при закупівлі уранового концентрату службовцями "Енергоатома" та  "Східного гірничо-збагачувального комбінату".

Про це йдеться у повідомленні прес-центру СБУ.

"У рамках довгострокового договору між ДП НАЕК "Енергоатом" та ДП "Східний гірничо-збагачувальний комбінат" передбачалося постачання уранового концентрату для потреб енергетичного комплексу держави за рахунок власних потужностей комбінату. Це б дозволило збільшити обсяги виробництва вітчизняного уранового концентрату та сприяти створенню в Україні власного ядерно-паливного циклу.

Натомість службові особи гірничо-збагачувального комбінату закупили в 2014 році урановий концентрат у спеціально створеної ними за кордоном комерційної структури. У результаті концентрат було придбано в іноземного постачальника за ціною 90 доларів США за кілограм на загальну суму 18 мільйонів доларів.

Проте в офіційній документації комбінату вартість придбаного концентрату вже становила 138 доларів\кг. Таким чином державі завдано прямих збитків на суму майже 10 мільйонів доларів США. Ці кошти службові особи комбінату вивели у тіньовий сектор через рахунки підконтрольних фіктивних підприємств.

Потім урановий концентрат за ціною 138 доларів у рамках контракту був поставлений ДП НАЕК "Енергоатом". Для того, щоб замовник погодився придбати продукцію за явно завищеною ціною, представники комбінату залучили до шахрайської схеми службових осіб "Енергоатому"", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що саме через ці протиправні дії Україна отримала у 2014 році штучно завищені тарифи на електроенергію для вітчизняних підприємств та населення.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Объявления
live comments feed...