• Головна
  • А ти маєш право отримати субсидію?
14:00, 15 грудня 2014 р.

А ти маєш право отримати субсидію?

Фактично кожна п’ята вінницька родина звернулася за оформленням субсидії, кожна сьома – уже отримала цю допомогу або отримає її протягом найближчих десяти днів

Весною цього року, анонсуючи запровадження нових тарифів, прем’єр Арсеній Яценюк обіцяв, що одночасно буде розширене коло людей, які можуть розраховувати на допомогу від держави у вигляді компенсацій та субсидій.

В результаті - опалення та гаряча вода у Вінниці в середньому подорожчали на 30%. А от кількість городян, які звернулися за оформленням субсидій, поки що збільшилась не настільки суттєво.

- Якщо на перше січня 2014 року ми мали 17 тисяч родин у Вінниці, яким були призначені субсидії, то станом на п’яте грудня ми розглянули 17,4 тисячі заяв – це означає, що ці люди уже отримали субсидії, або отримають їх протягом десяти днів, – каже перший заступник директора департаменту соціальної політики Наталія Паламарчук. – Загальна кількість городян, які на сьогодні подали заявки (отримали талони попереднього запису на оформлення субсидій) на призначення субсидій складає 23 тисячі.

Фактично, якщо припустити, що середня вінницька родина – це три людини, виходить, що кожна п’ята сім’я потребує допомоги держави при оплаті житлово-комунальних послуг. Кожна сьома – уже отримала цю допомогу або отримає її протягом найближчих десяти днів.

Якщо раніше родина, в якої на комуналку йшло 10 чи 15% доходу чітко знала, що може отримати субсидію, то сьогодні механізм нарахування допомоги змінився. Тепер механізм розрахунку виглядає дещо складнішим. Дивіться: “Прикладна математика - як тепер визнаючаться субсидії?”

Як кажуть у департаменті соцполітики, в окремих випадках може вийти, що на державну допомогу можуть розраховувати навіть люди, які витрачають на комуналку і 4% від свого доходу. Правда, одночасно з цим, змінилися (з першого жовтня) і соціальні нормативи для нарахування субсидій (мається на увазі площі житла, обсягів спожитих газу, гарячої та холодної води тощо). Таким чином, якщо людина одна проживає в трикімнатній квартирі або, наприклад, використовує більше холодної води, ніж передбачено нормативами, за відповідний «надлишок» доведеться доплатити з власної кишені. Держава компенсує тільки споживання послуг в рамках передбачених нормативів.

- Наприклад, якщо у нас в трикімнатній квартирі проживає одна людина, за нормативами виходить, що вона може отримати відшкодування тільки в межах 48,87 квадратних метра (35 квадратних метрів на родину плюс 13,87 на кожного мешканця), таким чином, наприклад, за опалення решти площі – людина сплачує самостійно, - каже Наталія Паламарчук. – Ми не рахували точно, але навскидку у нас таких випадків буде відсотків до 20%.

 

P.S. Якщо в державному бюджеті буде змінено розмір прожиткового мінімуму – усім тим, хто звернуться за субсидіями після Нового року, буде призначатися субсидія на основі нового показника. Якщо зміняться тарифи на послуги ЖКГ – субсидії будуть перераховані усім.

Прикладна математика - як тепер визнаючаться субсидії?

«Житлові субсидії будуть призначатись за наявності різниці між розміром плати за житлово-комунальні послуги у межах соціальної норми житла та соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами, з урахуванням пільг та обсягом визначеного Кабінетом Міністрів України обов’язкового відсотка платежу, який буде розраховуватись для кожного домогосподарства індивідуально за відповідною формулою» - йдеться у поясненні на сайті міськради.

Простіше кажучи, суть у тому, що спочатку вираховується відсоток обов’язкового платежу. Для цього середньомісячний дохід (протягом 6 міс.) ділиться на розмір прожиткового мінімуму (в даному випадку 1176 гривень), далі ділиться на 2 та множиться на 15. Останні дві цифри – незмінні. Таким чином отримується певний відсоток, помноживши який на розмір сукупного місячного доходу родини і визначається розмір обов’язково платежу. Якщо отримана сума перевищує розмір нарахованих комунальних платежів – субсидія відповідно не призначається. Якщо вона менша – різниця між двома показниками і буде розміром субсидії: віднявши отриману суму від розміру нарахувань (якщо вони не виходять за межі соціальних нормативів), можна визначити розмір субсидії.

Формула:

“Середня зп. за шість місяців/прожитковий мінімум/2)/15= відсоток обов’язкового платежу

Загальний середній дохід родини*на % відсоток обов’язкового платежу=розмір обов’язкового платежу

Нараховані платежі - розмір обов’язкового платежу = розмір субсидії

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...