User views view_news rubric_id news_rubric_id 3

90-ті відпочивають… Доларові „розборки” в Жмеринці ведуть учасників до Вінниці

90-ті відпочивають… Як з нього вибивали гроші приїжджі бандити, розповідав редакції колишній валютник, а після публікації про це – приїхав чоловік, якого потерпілий називав підісланим до нього позичальником. 74-річний жмеринчанин розповів свою версію подій

Відкрили в Жмеринському райвідділ і взяли на контроль в обласній міліції. Це - про кримінальне провадження викрадення 51-річного В’ячеслава із побиттям в лісопосадці та вимаганням 34 тисяч доларів. Доки правоохоронці розкривають злочин в стилі 90-х, в редакцію почали їздити фігуранти цієї історії.


Як В’ячеслава (прізвище відоме редакції) заманили в найману хату і вивозили в лісопосадку, щоб змусити заплатити велику суму грошей, йшлося в статті «Приїжджі бандити вибивали гроші з колишнього валютника». Чоловік вирішив розповісти усе, бо дізнався, що міліція просто відпустила його кривдників.

У своїй розповіді він згадував чоловіка на ім’я Юрій. Говорив, що цей військовий пенсіонер, який живе по сусідству, привів його до злочинців, а далі – умив руки.   

- «Чтоби ми с тебя поімелі дєнєг, ми єго запустілі і снімалі на камєру, как ти с ним говоріл…», - переказував В’ячеслав слова ватажка банди, який відпустив його додому по відкупні на півгодини. – Вони дзвонили йому: «Бистрєнько ложись на больнічку і лєжи». Не знаю, що той Юра зробив, але я його дійсно на другий день бачив у лікарні...     

Нагадаємо, що чоловік замість їхати за грішми, повернув у міліцію та написав заяву про злочин. До людини, якої назвав тільки ім’я, В’ячеслава мав чи не найменше претензій. Але після виходу статті Юрій спеціально приїхав у Вінницю, щоб розказати свою версію подій.

„Поважна людина”
- Він поважна людина, ветеран Афгана, похилого віку чоловік, і його поливають брудом, - розпочав розмову з журналістом молодший супутник 73-річного Юрія Мамаєва. - У мене є відео, як цей Славік його б’є і вимагає з нього гроші…

Супутник виявився тезкою «поважної людини». Назвався прізвищем Гогатішвілі і запевнив, що міліція всяко сприяє якраз цій людині, а не колишньому валютнику. Ймовірно, це для нього аргумент правоти, хоча читача може направити й на іншу думку. До слова, В’ячеслав написав скарги міліцейському обласному керівництву та прокуророві, і жмеринських правоохоронців тепер перевіряють на предмет бездіяльності у його справі. Результат буде пізніше, а поки що повернемося до розповіді Юрія.

Він підтвердив, що позичив тисячу доларів у В’ячеслава. Для якогось свого хорошого друга. Більше про цей момент чоловік, який назвався першим жмеринським бізнесменом, благодійником і кандидатом в мери 1992 року, не прояснив. Тільки зазначив, що йому було край, як треба.- Я йому повинен був 16 числа повернути ці гроші назад, але не вийшло. Просив, почекати трохи, - говорить Юрій Мамаєв (на фото) про В’ячеслава. - Він прийшов через три дні до мене додому і «Де гроші?», а потім кулаком - бах. Я кілька разів оперований після поранень в Афганістані. Мені стало погано, я ліг на ліжко, а він бив, добивав…

Зі слів Юрія, В’ячеслав тоді змусив його написати розписку, і не на тисячу доларів, а на дві.  

- Ну, можна дати тисячу двісті, як подяку, – говорить чоловік. – А він вибивав з мене вдвічі більше і ще по сто доларів за кожний прострочений день.

Прихована камера
Через кілька днів, зі слів Юрія, він покликав до себе додому В’ячеслава. Хотів, каже, домовитися, щоб віддавати менше і пізніше. Але й тоді «кредитор» його бив, вимагаючи повернення боргу. На підтвердження цього два Юрія надали редакції шматки відеозапису другої розмови позичальника з В’ячеславом.

Запис вівся камерою, схованою у квітках. На відео, дійсно В’ячеслав вимагає повернути йому позику у подвійному розмірі, але каже, що так сам позичальник пропонував, коли брав гроші. Кілька разів він ударив Юрія у різні частини тіла під час тривалої розмови. Останній щоразу корчився від болю на дивані та стогнав, але нікуди не тікав й не припиняв розмови. Так і лишався сидіти в полі зору камери.

За версією Юрія Мамаєва, В’ячеслав грозився відрубати йому то голову, то руку. Але цього на відео немає. Камера стояла в кімнаті на другому поверсі, а таке нібито було на першому. В кінці кінців Юрій, каже, утік із власного будинку, дочекався, коли кредитор піде, повернувся і викликав швидку допомогу. Відтоді, з 24 квітня, він – пацієнт жмеринської лікарні.  

„Я нічого не знаю”
Вивозили в лісопосадку В’ячеслава, як він заявив в міліції й розказував потім журналісту RIA, 28 квітня з будинку, куди його заманив Юрій. Але пенсіонер говорить, що то В’ячеслав був ініціатором їхати на Пархоменка, 32.  

- Я відпросився з лікарні на ринок за молочними продуктами, бо не можу без цього. Купив сир, сметану і йшов назад, коли під’їхав Славік, затягнув мене в машину і сказав: „Їдемо до родичів, нехай гроші мені віддають”. Я сказав, що не маю родичів.А він: „То ідемо до друзів”, - розказує Юрій.

Зі слів пенсіонера, він назвав адресу будинку, який знімав для побачень із коханкою його товариш-киянин Андрій. Знав, що друг якраз у Жмеринці. Але чим Андрій займається, пенсіонер не в курсі. Чому спрямував В’ячеслава саме туди, не зміг відповісти.

- В них почалася сутичка. Був ще один хлопець, я його не знаю. Коли Славік трошки охолов, бо зрозумів, куди він попав, то дістав із свого портмоне 400 гривень і запропонував купити вина із закуски й поїхати на природу, це діло „зам’яти”. Куди вони поїхали, що там було, я нічого не знаю, - говорить пенсіонер. – Я тут же пішов зі сметаною і сиром в целофановому пакеті на автобус та повернувся в лікарню.


Ось з такими забоями і з поламаними ребрами потрапив в лікарню після "мирової" в В’ячеслав (51). Чоловік просив не показувати його обличчя і не писати прізвище, щоб жмеринчани не пліткували

В лікарні справді на другий день Юрій зустрівся з В’ячеславом, який потрапив туди після побиття в лісопосадці. На претензію у свою адресу пенсіонер сказав: „Заспокойся, Слава, я не причетний ні до чого”.

- А чому ви так сказали, якщо не знали, що було? – питаємо в Юрія.

- Він мені сказав, що я навів. А я нічого не знаю! - відповів він.

На прохання дати контактний телефон друга Андрія, пенсіонер пообіцяв передати йому номер журналіста. Але впродовж тижня ніхто не подзвонив. Чи питав Юрій потім у друга, що ж сталося між ним та В’ячеславом?

- Андрій сказав, що вони були на природі, вирішували питання і мене це не стосується. Все, - відповів Юрій Мамаєв. – Я не остання людина в Жмеринці, і коли побачив статтю, вирішив розказати все, як положено.

Юрій Мамаєв вже давав пояснення з приводу злочину проти В’ячеслава і заявляв на нього теж - одразу після побиття у нього вдома. Але журналісту він показав тільки написану значно пізніше описаних вище подій заяву – зустрічну.  
 

„Відео доводить те, що це був спланований злочин”
 Михайло Роздорожний (47), адвокат потерпілого в кримінальному провадження про викрадення з побиттям:
- Я цю версію вже слухаю протягом тижня. Чув, що є відео, але не бачив його. Знаю, що є заява Мамаєва про те, що нібито йому В’ячеслав наносив тілесні ушкодження, бо позичив гроші, а той не хотів вдавати. І є його зустрічна заява, написана пізніше. Мені, як адвокату, який замається виключно криміналом, зрозуміло, що це - захисна реакція. Чому, тому що після публікації в RIA практично всі наглядові органи миттєво задіяли, стали відпрацьовувати всі версії, розпитувати, чому відпустили учасників. Людина, яка навела на В’ячеслава і привела його до тих людей, виправдовує тепер себе. Така моя думка. Що доводить відео? Те, що все це було сплановано, професійно і що за людиною дійсно постійно стежили. Для чого інакше робити таємні зйомки, встановлювати приховані камери?

20minut
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
65 просмотров в феврале
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Происшествия
В результате ДТП пострадали четыре человека: водители двух автомобилей и их пассажиры. Пострадавших госпитализировали в районную больницу, но после оказания медицинской помощи троих из них отпустили. "По факту дорожно-транспортного происшествия открыто уголовное производство по ч.1 ст. 286 УК Украины (нарушение правил безопасности дорожного движения или эксплуатации транспорта лицами, управляющими транспортными средствами)", – отметили в полиции.
Культура
Неділя дитячої моди у Лондоні  Londons Premier Kids Fashion Week SS19 відбувалась в період з 14 по 16 лютого. Колекції одягу були представлені з усього світу !!!  Цього разу з усієї України полетіли дві дівчинки Байтельман Емма та Стус Еріка (7 років ). Дівчатка навчаються у школі моделей Princess. Це вже не перший досвід участі у показ за кордоном, але так далеко ще ніхто не їздив. Нагадаємо, що влітку Емма дефілювала на міжнародному показі Pitti Bimbo87...
Общество
В Винницу из Чехии поступила первая пaртия оборудования для электронных билетов, которое вскоре установят в общественном транспорте. Об этом сообщили в пресс-службе КП "Винницакaртсервис". "Палеты с комплектующими к системе AСООП разгружены и перемещены нa склaд, где они ожидают свою установку. Это лишь третья часть поставки, которую мы должны получить. Тендер нa постaвку оборудования для автоматизированной системы учета оплаты проезда выиграла чешская ком...
Происшествия
Ночью 22 февраля неизвестные разбили стекло входных дверей общественной приемной партии БПП-«Солидарность» в Виннице по ул. Соборная, 15. Об инциденте стало известно лишь около 7.00. Как сообщают в отделе коммуникаций ГУНП в Винницкой области, на место происшествия сразу же выехала следственно-оперативная группа. Проводится расследование уголовного производства по части 1 статьи 296 УК Украины (хулиганство), что предусматривает наказание в виде штрафа в ра...
Общество
В течение двух рабочих дней под председательством первого заместителя губернатора Андрея Гыжко в Главном управлении Пенсионного фонда Украины в Винницкой области работала областная комиссия по вопросам погашения задолженности по заработной плате, пенсий, стипендий и других социальных выплат. Представители ПФУ, фискальной службы и юстиции заслушали заместителей председателей райгосадминистраций и городских голов Винничины, которые отвечают за состояние дел...
Общество
Первый в Украине робот-хирург Da Vinci заступил на «боевое дежурство» в винницкой клинике «Инномед». С помощью такой техники в мире уникальные операции выполняют уже более 20 лет. Она спасла жизни миллионам пациентов. Первые хирургические вмешательства при помощи робота уже запланированы в Виннице. Роботизированная система da Vinci – неотъемлемая часть оборудования ведущих клиник США, Израиля, Германии. Это лапароскопическое оборудование, которое разработа...
Общество
22 февраля православная церковь почитает память святых Панкратия и Никиты. В народе этот день называли "Панкратий-лапотник", так как люди плели из льна лапти. Сведений о Панкратие Печерскому сохранилось очень мало. Известно, что он прославился благодаря своей сильной вере в Бога и верности. Впоследствии, Господь наградил святого даром чудотворца. Панкратий помогал бедным, оказывал помощь нуждающимся и исцелял больных. Святой Никита тоже был верен единствен...
Происшествия
Сегодня, 21 февраля в 13:10 в Службу спасения «101» поступило сообщение о том, что на ул.Первомайская в с. Великая Ростовка Оратовского района горит частный жилой дом.Во время борьбы с огнем бойцы Государственной пожаро-спасательной части №25 спасли 85-летнюю хозяйку дома. Пенсионерка получила ожоги и была госпитализирована в лечебное учреждение.В 14:05 пожар локализован, а в 14:59 ликвидирован.Огнем уничтожено шиферные перекрытия дома на площади 8 кв.м, 8...
Общество
Опасному рецидивисту из села Котюжаны Мурованокуриловецкого района Винницкой области, Вадиму Пасичнику, повинному в хулиганстве и убийстве двух собак, недавно вынесли приговор, сообщает издание "Нарком". Свои злодеяния неадекват совершил всего через несколько месяцев после освобождения из тюрьмы, где он отбывал срок за грабеж. Мужчина проведет в заключении 6 лет и 4 месяца. Извращенец оголил свой половой орган перед детьми на детской площадке и делал малыш...