• Головна
  • У Вінниці без вандалізму декомунізують 50 вулиць і площ?
11:22, 9 червня 2015 р.

У Вінниці без вандалізму декомунізують 50 вулиць і площ?

Протягом найближчих 6 місяців мерія Вінниці має перейменувати від 30 до 50 міських вулиць, площ, провулків та інших об’єктів, що несуть в своїх назвах згадку про комуністичне минуле. Перелік вулиць, що потраплять під декомунізацію, та нові назви вивчає спеціальна комісія фахівців, істориків та посадовців.

- Цей процес має пройти перш за все без вандалізму, а із новими-старими назвами вулиць повинен бути баланс, - зауважив в.о. мера Вінниці Сергій Моргунов. - Бо історичні назви повертати треба однозначно. Адже комуністичний режим зумисно знищував, у першу чергу, в Україні нашу історію, в тому числі й через відповідні назви вулиць, районів, міст. Я думаю, що у всьому світі робиться так, що спочатку відновлюється історична справедливість. А як історик я впевнений , що в сучасній Україні та Вінниці вже є нові герої та значимі події, які варті увіковічнення в назвах вулиць і площ. Я маю на увазі вінничан - Героїв Майдану, АТО, зумисно забуті історичні постаті. Остаточної кількості вулиць і площ, що отримають нові назви не не можу сказати, бо експертна група працює лише два тижні... Але їх точно більше, ніж 30!

Моргунов також розповів, що заявок на перейменування сьогодні надходить багато, проте різких змін не буде. Спочатку на проблемою попрацюють фахівці: історики, науковці, а потім пройдуть громадські обговорення.

- До всіх таких питань треба ставитись виважено, щоб це не створювало незручностей для мешканців, - заявив він. - Тому, що сьогодні перейменування будь-якої вулиці без згоди мешканців, я вважаю, це не правильно. Інше питання, що сьогодні влада повинна проводити достатню роз’яснювальну роботу: для чого це робиться і які ж реальні виклики, які можуть виникнути проблеми. Звичайно міська влада повинна взяти на себе частину фінансових витрат на перейменування. Адже нові назви вулиць - це певні кошти для всіх, міста та його мешканців.

Нагадаємо, 9 квітня 254 депутати Верховної Ради України прийняли Закон № 3558 «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...